Над 120 млн. евро безвъзмездна финансова помощ ще бъде предоставена на бизнеса в Кипър през 2023 година, предвиждат подготвените програми, които предстои да бъдат обявени догодина, съобщи икономическият министър Наташа Пилиду. Новата индустриална политика 2019-2030 г. вече дава резултати, заяви тя.
Плановете за субсидии, които се очакват догодина, ще стимулират кипърския износ, предоставянето на консултантски услуги на малки и средни предприятия, прилагането на кръговия модел в икономиката, цифровото надграждане на компаниите, посочи приоритетите министър Наташа Пилиду.
80 млн. евро се предвиждат за насърчаване на инвестиции за съхранение на енергия и нови възобновяеми енергийни източници.
Над 330 млн. евро държавна безвъзмездна финансова помощ са получили компаниите в страната чрез обявените програми за подкрепа през последните две години.
Правителствените субсидии за бизнеса подпомагат участието му в изпълнението на новата индустриална политика 2019-2030 г., заяви министърът.
Основната цел на приетата от правителството стратегия е да увеличи приноса на промишлеността в брутния вътрешен продукт на страната. Делът ѝ расте през последните две години и през тази той достига 8,5%.
Кипър има нов модел на икономически растеж, който може да се адаптира към променящите се условия, заяви министърът на финансите Константинос Петридис.
След инцидента с паднало дърво върху кола на булевард "Цариградско шосе" в района на парк "Врана" се надявам държавата да погледне по-сериозно на нещата и да потърси контакт със Столична община . Необходимо е държавата да предприеме действия - да се подпише съответният акт, с който СО отново да започне поддръжката и да обезопасим територията на..
Вторият ден, обявен за бойкот на пазаруването в хипермаркетите, както и минусовите температури не опразниха магазините в Ямбол. Клиентите са по-малко в сравнение с другите делнични дни, повечето от тях знаят за протеста, но не вярват, че цените в магазините ще паднат. "Показваме, че сме съпричастни, обаче мисля, че големите вериги няма да..
В Центъра за временно настаняване "Света София" в столичния квартал "Захарна фабрика" ще се проведе кампания за раздаване на храна за бездомни хора . Инициативата е организирана от Столична община и Българската хранителна банка. 110 хранителни пакета ще бъдат раздадени на най-уязвимите , а именно тези, които са в центъра. Към момента там са..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да пазаруваме – чисто, модерно, но те наистина трябва да не спекулират с бранда "България". Влизате и виждате шевици и т. нат. и отзад, зад това прикрито национално производство, много често има стоки с друг..
Пожар горя в жилищен блок в столичния кв. "Банишора", на улица "Клокотница". От пожарната съобщиха за БНР, че сигналът е подаден малко преди 10.00 часа. На място са изпратени три противопожарни екипа с 15 служители и линейка. Евакуирани са хората от жилищния блок. Няма данни за пострадали и загинали. Огънят вече е потушен...
Жълт код за студено време е обявен за всичките 28 области на страната. Максималните температури са отрицателни , като на повечето места те са от -5 до 0 градуса. Хората се оплакват, че снегът в кварталите не е почистен и всичко е заледено. "Пред моето общежитие в Студентски град - домакините и охраната чистят, сипват сол. Основните улици и..
Във Велико Търново призивът за бойкот на големите търговски вериги днес не се случва. Пазаруват, както пенсионери, така и хора на средна възраст. Ниските доходи в комбинация с промоциите не обезлюдиха големите магазини във Велико Търново, а на касите има обичайните опашки от хора: "Хората са гладни, няма как да разчитат на тези хора, че..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..