Окръжната прокуратура в Ямбол задържа за срок до 72 часа две украински гражданки, обвинени в контрабандно пренасяне на близо 12 килограма златни изделия през граничния пункт "Лесово".
Двете украинки са пътували с микробус от Турция за Украйна през България. При преминаването на граничния пункт "Лесово" те обявили, че не пренасят стоки, които трябва да декларират.
При последвалата проверка и лични прегледи на пътниците митническите служители установяват укрити под дрехите на двете жени общо 30 пакета бижутерски изделия от жълт метал. Всяка от обвиняемите е носела по 15 пакета, увити в тиксо и пристегнати около тялото с ластично бельо.
По първоначални данни контрабандно пренасяните накити са с общо тегло 11 836,10 грама. Изработени са от 14-каратово злато и са на обща стойност 1 065 249 лева.
Предстои Окръжната прокуратура в Ямбол да поиска от съда на двете жени да бъде наложена постоянна мярка "задържане под стража".
Приключи тридневният карнавал на карибската култура в Нотинг Хил – най-голямото улично парти в цяла Европа. Полицията съобщи, че общо за неделя и понеделник са извършени 423 ареста. Имало е две нападения с нож, но по думите на полицията, нито едно от тях не е довело до сериозни наранявания. Миналата година осем души бяха намушкани, като един от..
Трима души загинаха, а един е сериозно ранен, след като хеликоптер, използван за уроци по летене, се разби на английския остров Уайт. Четирима души са били на борда на хеликоптера, съобщиха от полицията на графство Хампшър. Трима са загинали, а четвъртият е транспортиран до главния травматологичен център в Университетската болница в Саутхемптън, където..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че Израел "дълбоко съжалява за трагичния инцидент", след като израелските военни сили удариха по-рано днес медицинския комплекс "Насър" в Хан Юнис, южната част на Газа, предаде Ройтерс. При атаката загинаха 20 души, включително журналисти, и около 50 други бяха ранени. Броят на загиналите при..
Три екипа на пожарната и хора от селото гасиха пожар при дупнишкото с. Дяково този следобед, каза за БНР кметът Цветелина Илиева. Предотвратено е разрастването му към къщи и вили в една от махалите - Крич, добави тя. Пожарът възникнал към 15 ч. най-вероятно при небрежно боравене с огън. В района наблизо е бившето училище, което е реставрирано..
Ръководителят на контролираната от Русия област Донецк в източна Украйна заяви, че водната криза, която принуждава хората да чакат на опашки пред водоноски, може да бъде решена само ако Русия поеме пълен контрол над областта, включително и над жизненоважен воден канал. В момента Москва контролира около 75% от региона на Донецк, а руските сили..
Мъж е с лека контузия след като беше блъснат от тротинетка в София. Инцидентът е станал минути след 19 часа. Пострадалият е откаран в лечебно заведение. По първоначална информация водачът на тротинетката е млад мъж. Изясняват се подробности около инцидента.
Президентът Доналд Тръмп посочи, че не е обсъждал конкретни гаранции за сигурност за Украйна, но заяви, че САЩ ще подкрепят страната, предаде Ройтерс. Потенциалните гаранции за сигурност за Украйна представляват основна пречка за прекратяване на войната на Русия в Украйна, напомня агенцията. "Европа ще им даде значителни гаранции за..
Цената на слънчогледовото олио е в пряка зависимост от цените на външните пазари. Ние сме почти като петролните продукти . Това обясни пред БНР..
" Израел се радва все още на твърде силна международна подкрепа и то от водещи, уважавани страни като нашите американски партньори, в някаква степен..
В рубриката "Горещо сърце" ще ви представим капитан Мартин Попов от регионална служба Военна полиция – София . Част от работата му е секретна и..