Северна Корея изстреля тази сутрин три балистични ракети с малък обсег на действие към морето източно от Корейския полуостров, предаде БТА.
Това е поредното от безпрецедентния брой ракетни изпитания на Северна Корея тази година.
В съобщение на южнокорейския генерален щаб се казва, че изстрелването на трите ракети е било регистрирано от район във вътрешността на Северна Корея, южно от столицата Пхенян.
Съобщава се също, че Южна Корея е засилила своето наблюдение и поддържа готовност, в тясно сътрудничество със САЩ.
Министерството на отбраната на Япония също потвърди в съобщение, че Северна Корея е изстреляла балистични ракети.
Това е поредното ракетно изпитание на Северна Корея от осем дни насам, само пет дни след като Южна Корея обвини Пхенян, че е изпратил пет дрона в южнокорейското въздушно пространство за първи път от 2017 г. насам.
Очаква се днес да излязат резултатите за качеството на водата от първия сондаж, с който се търси нов водоизточник за Плевен. Ако водата в него е годна за пиене, ще бъде свързан към водопроводната мрежа на града. По-късно днес ще се проведе и заседание на кризисния щаб в града. Припомняме, че областният управител на Плевен Николай Абрашев..
Днес в 17 часа изтича крайният срок за подаване на документите от кандидатите за генерален директор на Българската национална телевизия в Съвета за електронни медии. Съгласно одобрените от СЕМ срокове оповестяването на допуснатите до процедурата е 2 октомври, а самият избор е насрочен за 16 октомври. Тази седмица медийният регулатор взе решение за..
В Народното събрание премиерът Росен Желязков и министърът на вътрешните работи Даниел Митов ще отговарят на депутатски въпроси в петъчния парламентарен контрол. Депутатите започват работа с Първо четене на промените в Закона за ограничаване изменението на климата. Ще се прилагат 2 европейски директиви и въвеждането на мерки при полагането на..
Върховният съд на Бразилия осъди бившия президент Жаир Болсонаро на 27 години и 3 месеца затвор. Петчленен състав го призна за виновен в заговор срещу демокрацията и опит да извърши преврат, след като изгуби изборите през 2022 г. Редакторът Георги Налбантов е в студиото с подробностите. Жаир Болдсонаро е първият президент в историята на Бразилия,..
И след протеста утре ще се борим за падането на това правителство до последно, заяви в интервю пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. "Протестът е общонационален, участват граждански организации, само "Възраждане" е политическа формация. Това е общонационална инициатива и всеки е добре дошъл. Граждански организации..
От днес до 16 септември на територията на Беларус са планирани съвместни учения на руската и беларуската армия "Запад 2025". Очаква се в маневрите да участват около 13 хиляди военнослужещи. На полигоните в района на град Борисов и село Белая лужа ще бъдат задействани подразделения на сухопътните войски, артилерията, противовъздушната отбрана и..
В сградата на общинската управа в Роман ще се проведе информационен ден за еврото. В срещата ще участват служители на "Български пощи", Националния осигурителен институт и кметове на села от общината. Още от репортажа на нашата кореспондентка във Враца Ива Антонова. Днес въпросите си за преминаването към еврото ще могат да задават жителите на..
"Ще накараме институциите да работят. Всеки заслужава да има процес, който да му осигури истината". Това заяви пред БНР адвокат Методи Лалов,..
От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на правителството . Това каза пред БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на..
"133 млн. лева загуба на Топлофикация "София" за първото тримесечие на годината , баш в разгара на отоплителния сезон, когато би трябвало да е печатница..