Две временни комисии представят днес резултатите от своята работа - комисията, изясняваща Меморандума с “Джемкорп”, и комисията за разглеждане на въпросите с недостига и високите цени на дървата за огрев.
Депутатите започват работа с ратифициране на споразумение за финансов принос с Европейския съюз и на спогодба за въздушни съобщения с правителството на Саудитска Арабия, предаде репортер на БНР.
Те трябва да изслушат и докладите за работата на две временни комисии. Първата изясняваше обстоятелствата около подписването на прекратяването на меморандума за един милиард долара с фирмите "Джемкорп" и "Ай Пи 3 корпорейшън". В него е записана препоръката докладът да бъде изпратен до ДАНС и Министерския съвет за предприемане на по-нататъшни действия.
Временната комисия за разглеждане на въпросите с недостига и високите цени на дървата за огрев за настоящия отоплителен сезон е установила, че голяма част от населението се е презапасило, като в същото време целева помощ са получили само около 9000 от над 255 000 правоимащи.
В програмата е включено и приемане на промените в закона за пазарите на финансови инструменти с вносител Министерския съвет и първо четене на поправки в закона за водите, с които се облекчава режимът на изграждане на кладенци за собствени нужди, внесен от "Възраждане".
Вицепремиерът Атанас Пеканов ще бъде изслушан от парламентарната подкомисия за контрол върху управлението на средствата от европейските фондове.
Депутатите от Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред ще изслушат служебния министър на вътрешните работи Иван Демерджиев по актуални въпроси.
А служебният вицепремиер и министър на транспорта Христо Алексиев ще говори в Комисия по транспорт и съобщения.
Министърът на културата Велислав Минеков ще отговаря на актуални въпроси на заседание на парламентарната Комисия по културата и медиите, а министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев - на депутати от ресорната комисия.
България ще поиска помощ от Европейския съюз за потушаване на силните пожари, които са обхванали редица региони на страната. Това стана ясно след извънредно заседание на сформирания щаб за бедствията към МВР, заяви заместник-министърът на вътрешните работи Тони Тодоров. След съгласуване с премиера Росен Желязков, министърът на вътрешните..
Голям пожар е избухнал в Трънско в района на селата Слишовци, Рани луг и Насалевци. По неофициално потвърдена информация огънят е тръгнал от земеделска техника. Заради горещините и вятъра пожарът се е разраснал. Малко след 17.00 часа е подаден сигнал за нуждаещи се от евакуация хора в Рани луг. Хора са изведени и от къщи в Слишовци. На..
43,5 градуса е най-високата температура, измерена днес в Монтана. Стойността е отчетена малко пред 17 часа, съобщи дежурният в Хидро-метеорологична обсерватория над града. След този час над Монтана се заоблачи и температурата започна да се понижава. Към 15 часа Монтана държеше рекорда за днес за най-горещо населено място в страната с 42 градуса...
Горският пожар над село Илинденци стана върхов. Ситуацията е изключително сложна. Вятърът не спира, пожарът се разраства, температурата е над 40 градуса. Над 120 огнеборци са на място, 8 пожарни автомобила, вископроходими коли за гасене от горските стопанства. Три булдозера правят просеки. Почти професионално екипирани доброволчески отряди от..
Трима души загинаха при катастрофа в ранния следобед на Подбалканския път, в близост до село Столник, община Елин Пелин. По неизвестни причини автомобил е навлязъл в насрещното движение, след което е предизвикал челен сблъсък с друг лек автомобил, съобщи заместник-директорът на областната дирекция на МВР комисар Георги Калайджиев. В УМБАЛСМ..
Около 16 часа е възникнал пожар в района на елховското село Лесово, зад един от буферните паркинги по пътя за граничния пункт. По първоначални данни огънят е тръгнал от нива, изгоряла е селскостопанска машина. Силният вятър е довел до прехвърлянето на огъня през пътя и навлизането му в трудно достъпен терен, което затруднява гасенето. На място са..
Русия нанесе масирани въздушни удари по три областни центъра на Украйна тази нощ. Има загинали и ранени от мирното население, наред с материалните щети. На фронта основната битка се води за град Покровск в Донбас. Руснаците твърдят, че са напреднали южно от града и навлизат в Днепропетровска област. В продължение на близо три часа звучаха..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..
Цифровото евро няма да отнема права на европейските граждани, а ще им предостави по-голям избор. Това заяви за БНР Алесандро Джованини , съветник на..