Най-новият филм на Зорница София "Майка" тръгва на предпремиерно турне в 6 български града. Първата прожекция е днес във Варна и до петък ще могат да го гледат зрителите в Бургас, Пловдив, Перник, Благоевград и Велико Търново. На 13 януари е официалната премиера на "Майка" в киносалоните в страната.
След седем фестивални участия и четири награди публиката в шестте български града ще има възможността освен да гледа филма да се срещне с Дария Симеонова, която изпълнява главната роля и с режисьора Зорница София.
Лентата е вдъхновена от истинската история на Елена Панайотова, която когато разбира че не може да има деца, създава театрална програма за малките в Широка лъка.
Филмът не е биографичен, значителна част от него е сниман в едно то най-големите гета в света - Кибера, до Найроби. Зорница София:
"Тази история не ме остави от момента, в който снимах документалния филм "Модус вивенди", в който Елена Панайотова беше един от седемте герои. Тогава Елена тъкмо беше започнала проекта в Широка лъка със сираците. Присъствах на нещо невероятно – 200 деца без родители, които ги караха с автобуси от различни градове. Енергията беше грандиозна".
Актрисата Дария Симеонова, за която това е дебют за главна роля в киното:
"Истината идва в момента, в който имаш дете. Когато не можеш да го имаш, намираш начин този импулс, родителският, да го превърнеш в нещо друго."
Филмът "Майка" първоначално беше българското предложение за "Оскар", но беше изтеглен, защото се оказа , че в него има повече от допустимото английска реч.
Стенописи върху фасадите на производствени сгради създават в Дряново група художници от страната и чужбина . Това е поредната артистична намеса, за която авторите избират запустели места и сгради или промишлени райони като този в Дряново, за да ги превърнат в галерии на открито. Този път с интерпретациите си творците искат да..
Фотоизложбата "Една подадена ръка. Твоята", която има за цел да насочи общественото внимание към кучетата от столичните общински приюти в Сеславци и Горни Богров, като насърчава осиновяването, хуманното отношение и отговорната грижа, беше открита в София. Организатори на изложбата са Общинското предприятие "Екоравновесие" и Сдружение "Бандата на 1500-те"..
Цветница - това е нашето предложение за днешния ден, в който празнуват имен ден близо 340 хиляди българи. Празникът е с най-много именици у нас. Десерти с теменужки, рози, невен, лавандула и други цветя от градините по нашите географски ширини могат да бъдат намерени в сладкарниците на Мария Иванова от Враца. Със своите десерти с..
Болничната сграда в Лесидрен ще живее донякъде своя "втори живот". От днес в нея се открива постоянна авиационна изложба, която да разказва историята на Военновъздушните сили . Тя е плод на усилията на местни ентусиасти, които искат да запазят частица от историята . Откриването не случайно ще стане в Деня на авиацията и космонавтиката ...
На 24 март изявената българска пианистка Донка Ангъчева представи своята поредна забележителна музикална инициатива. За втора година тя организира с успех галавечер, посветена на личността на гениалния композитор Фредерик Шопен. Концертът бе в рамките на създадения от нея в Австрия артистичен проект „Изкуството продължава да живее“ и се..
Марина Александрова - художник и преподавател в катедра "Визуални изкуства" на Софийския университет "Св. Климент Охридски", откри своята самостоятелна живописна изложба "На сянка" в най-голямата Ботаническа градина в Югоизточна Полша. Преди 2 години и половина тя е участвала в художествен проект в тази градина и са я впечатлили цялостният..
Първата репетиция на Детския радиохор, под ръководството на неговия основател, художествен ръководител и главен диригент до смъртта си през 2013 г. акад. Христо Недялков, се състои на 21 март 1960 г. Точно на 21-и март беше и празничният пролетен концерт на емблематичният състав, изнесъл през годините над 2 000 концерта в Ню Йорк, Вашингтон,..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
Не виждам причини БСП да остане в това управление ! Стабилността не е лява политика, но очевидно има други причини, които не предполагат излизането на..
Ако ДПС-ДПС напуснат управляващата коалиция, това ще е сигнал към много хора в структурите им да се преориентират към "ДПС-Ново начало" на Делян Пеевски..