Принц Хари заявява в интервю за вестник "Дейли телеграф", че има достатъчно материал да напише две книги и че не е включил в мемоарите си някои неща, защото баща му и брат му никога няма да му простят това.
Херцогът на Съсекс посочва, че "просто не иска светът да узнае някои неща". Освен това той иска кралското семейство да се извини на съпругата му Меган.
Излязлата от печат във вторник книга "Резервен" се превърна в най-бързо продаваната нехудожествена книга за всички времена във Великобритания.
Книгата от 400 страници е пълна с оплаквания срещу кралското семейство, както лични момента от живота на принца, като голямата травма от смъртта на майка му принцеса Даяна, борбата му с психични проблеми, изолирания начин на живот преди да срещне Меган и разпадането на отношенията в кралското семейство.
Принц Хари изтъква, че черновата на книгата е била повече от 800 страници и много неща умишлено не са включени в оригинала.
Бъкингамският дворец и дворецът Кенсингтън казаха, че няма да коментират съдържанието на книгата.
В интервюто за "Дейли телеграф" Хари казва, че "не иска да срине монархията, а по-скоро да спаси членовете ѝ от самите тях".
Херцогът на Съсекс заявява, че "ако хората бяха слушали", когато за първи път е говорил за притесненията си, той и съпругата му е нямало да имат разрив със семейството му.
"Това е най-тъжната част – всичко беше толкова предотвратимо", добавя Хари.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..