Няма основания за предприемане на мерки и въвеждане на ограничения в Силистренска област, свързани със заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания, съобщават от Регионалната здравна инспекция.
Последната седмица е завършила със стойности 253 на 10 000.
Резултатите от последните проби доказват циркулацията на грипни, парагрипни и респираторни вируси, но от вчера се наблюдава спад заболяемостта във всички възрастови групи, включително и сред учениците, съобщи д-р Теодора Начева, директор на РЗИ – Силистра.
Средният процент отсъстващи в училищата е под 18 на сто, но продължава да варира в широки граници, информират от Регионалното управление на образованието.
Запазва се тенденцията за по-бавно покачване спрямо миналата седмица, когато заболяемостта растеше с по 2 % всеки ден.
В гр. Силистра намалява броя на болните деца в основните и средното училище спрямо миналата седмица и вече е в стойности между 12 и 18 %.
Останалите учебни заведения в Силистренска община са в границата до 20 на сто.
Под средните стойности за региона са общините Главиница и Тутракан. По-нисък процент болни сред учащите има и в Ситово.
Прорускaта лидерка на молдовския регион Гагаузия беше осъдена на 7 години затвор. Според съда в Кишинев Евгения Гуцул е финансирала с големи недекларирани суми от Русия сега забранената партия "Шор". Нейният лидер - проруският олигарх Илан Шор - впоследствие бе осъден за измама. Гуцул в момента е политически противник на проевропейското..
Увеличиха се кражбите в хранителните магазини в Гърция. Поради високите цени туристите почиват със собствен чадър и храна от вкъщи, които води до големи загуби на таверните. Зачестили са кражбите в магазините за хранителни продукти, съобщават от полиицята. Търговците увеличиха охраната на магазините и въпреки това кражбите продължават...
Пернишкото село Расник е сред най-засегнатите от безводието населени места в община Перник. Селото е на целогодишен режим. Проблемът с водата е от години, но това лято заради засушаването положението е критично. Населеното място се водоснабдява от местни водоизточници, но заради продължителната суша притокът в резервоарите е намалял..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната - това обяви пред БНР главният икономист на КТ "Подкрепа" Атанас Кацарчев: "Министерството удължи работната група до 30 септември. Засега нямаме срещи поне от месец насам. Има действащ..
Мълния запали къща в кюстендилското с. Драгодан, Община-Кочериново, съобщиха от Областната полиция. Нанесени са щети по сградата. Огънят е угасен от екип на пожарната в Рила. Няма пострадали, сградата е спасена. По-рано днес беше съобщено и за друг пожар, предизвикан от мълния. Мълния предизвика пожар в село Цегриловци Преди два дни мълния..
Повече от килограм и половина кокаин бяха открити в София и село Лозенец, община Царево при операция на ГДБОП. При акцията в Сливен е задържан 49 годишен мъж От МВР уточняват, че наркотиците са намерени у мъж, за когото е установено съпричастност със задържаните седмица по-рано 4 души с близо 400 кг. марихуана. Операцията на ГДБОП е..
БСП е изцяло на колене и каквото кажат Делян Пеевски и Бойко Борисов, това правят! С тази констатация започна интервюто си пред БНР Георги Кадиев, бивш депутат от БСП, лидер на партия "Нормална държава", като добави: " Това, което прави сега ръководството на БСП, е предателство на цялата политика от последните 15 години. Имаше едно основно..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Министерски съвет скри списъка с обявените за продажба 4400 държавни имота. Това съобщи пред БНР блогърът, IT специалист и активист за отворените..
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във..