Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мобилните оператори в България са спрели разпространението на руски телевизионни канали

Снимка: БНР архив

Мобилните оператори в България са спрели разпространението на руски телевизионни канали. Това потвърдиха за БНР от национален телеком.

Причината - разширяване на списъка на дружества, създаващи и разпространяващи телевизионно съдържание, за които се налагат ограничителни мерки, влизащи в сила от началото на февруари.

Ето и списък на всички юридически лица, образувания или органи, включени в Приложение XV на Регламент (ЕС) № 833/2014: RT - Russia Today English;  RT - Russia Today UK;  RT - Russia Today Germany;  RT - Russia Today France; RT- Russia Today Spanish;  Sputnik;  Rossiya RTR /  RTR Planeta;  Rossiya 24 / Russia 24;  TV Centre International;  NTV/NTV Mir;  Rossiya 1;  REN TV;  Pervyi Kanal.

Излъчването на руските телевизионни канали "Первъй канал" (Pervyi Kanal) и "НТВ Мир" (NTV Mir) също е временно преустановено, съгласно регламента на ЕС, потвърдиха за БНР от голям мобилен оператор.

И Комисията за регулиране на съобщенията припомня, че регламентът ЕС забранява на операторите излъчването или предоставянето на възможност, улесняването или допринасянето по друг начин на излъчване на каквото и да е съдържание от юридически лица, както и предаване или разпространение чрез какъвто и да е способ като кабел, сателит, телевизия, през интернет, доставчици на интернет услуги, платформи и приложения за споделяне, независимо дали са нови, или вече инсталирани.

Спира се и срокът на действие на всички лицензии или разрешения за телевизионно и радио разпръскване, както и на всички споразумения за пренос  и разпространение. 


По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тони Блеър

Бившият британски премиер Тони Блеър участва в срещата с Тръмп за Газа

Бившият британски премиер Тони Блеър е във Вашингтон, за да съветва Доналд Тръмп за неговия "всеобхватен план" за бъдещето на Газа след призива на американския президент за превръщането й в "ривиера на Близкия изток", съобщи вестник "Таймс". Твърди се, че бившият премиер вече работи от месеци с Джаред Кушнър, зет на Тръмп и бивш мирен посредник..

публикувано на 28.08.25 в 03:25

До 3-4 седмици отбранителният концерн "Райнметал" ще е готов с офертата към България

Изпълнителният директор на германския отбранителен концерн "Райнметал" Армин Папергер потвърди пред българските медии, че до 3 - 4 седмици ще са готови документите с офертата към България у нас да се изгради първо съвместна фабрика за производство на 155-милиметрови артилерийски снаряди, а след това и фабрика за производство на барут...

публикувано на 27.08.25 в 20:23

МРРБ обяви 21 мерки за подобряване на водоснабдяването на Плевен

21 са набелязаните мерки за подобряване на водоснабдяването на Плевен. Определени са точни срокове и са достъпни на страницата на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ). Те включват дейности, които ще бъдат реализирани в краткосрочен, средносрочен и дългосрочен период, отговорните институции и източниците на..

публикувано на 27.08.25 в 20:05
Снимката е илюстративна

Пожар в жилищен блок в столичния квартал "Стрелбище"

Пожар е избухнал в жилищен блок в столичния квартал "Стрелбище". От пожарната уточниха, че сигналът е подаден минути преди 19 часа.  На място са изпратени 3 противопожарни автомобила. Установено е, че огънят е избухал в апартамент в блок 11.  Няма данни за пострадали. Огънят вече е локализиран. 

публикувано на 27.08.25 в 19:35

Локализиран е пожарът край Благоевград

Локализиран е пожарът, който избухна в една от махалите на благоевградското село Селище и се разрасна към близката гора. Няма пострадали хора, но три стари и необитаеми къщи изгоряха. Огънят е пламнал около 16 часа в махала Белашовска, близо до реката на селото. Сигналът е подаден от случаен свидетел до пожарната и до кмета на Селище...

публикувано на 27.08.25 в 19:35

Две деца са убити при стрелба в училище в католическа църква в САЩ

Двe деца - на 8 и 10 години са били убити, при стрелба в католическа църква в американския град Минеаполис, щата Минесота. Ранени са 17 души, 14 от които са деца, предаде Ройтерс. Властите съобщиха, че стрелецът е бил обезвреден, а след това медиите съобщиха, че той е мъртъв. Все още не са ясни мотивите му. Стрелбата е станала в..

публикувано на 27.08.25 в 19:17

Повдигнаха обвинение на мъжа, катастрофирал в жк "Дружба" след употреба на алкохол

Софийска районна прокуратура повдигна обвинение на мъжа, който катастрофира снощи в столичния квартал "Дружба" след употреба на алкохол.  26-годишният водач е седнал зад волана с 1,44 промила алкохол в кръвта. Той е изгубил контрол над автомобила и е катастрофирал.  Прокуратурата го остави в ареста за 72 часа и ще поиска от съда да му бъде..

публикувано на 27.08.25 в 19:09