Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Градският парк "Рила" в Дупница се ремонтира и през зимата

Снимка: БГНЕС

Ремонтите по градския парк „Рила“  в Дупница продължават и през зимата в подготовка за пролетния сезон, казаха от Общината. Предстои да се направи и детски атрактивен кът за най-малките на мястото на корабче, което е премахнато, защото се оказало неизползваемо и дори опасно.

Още през есента започнали някои от ремонтите, а топлото време през януари е използвано, за да продължи подмяната и освежаването на доста от съоръженията. Подменят се дървените мостове, оградите, счупените пейки се възстановяват. Ремонт се прави и в района на езерото, където се подменят компрометираните участъци от декоративната ограда и кея.

Вече да отремонтирани няколкото фитнес-уреди, които били повредени от зласторници. Предстои за бъдат приведени в атрактивен вид и детските съоръжения за най-малките посетители.

Обмислят се варианти за голямо детско съоръжение, което да бъде поставено на мястото на корабчето, което станало вече изключително опасно и е премахнахнато.

До края на март трябва да се приключи окончателно с ремонтите, както и най-късно през април да се монтира новото детско съоръжение. Паркът е предпочитано място за хиляди жители и гости на града.

Дупничани с гордост коментират, че такъв парк имат вероятно само в Лондон.Тук стават и някои от фестивалите и културните програми на града и региона. Посетителите могат да ползват и барбекюта и кътове под наем

По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Община Сапарева баня наложи глоби от 3 хил. лева за поливане с питейна вода

Община Сапарева Баня глоби с по 3 хил.   лева две домакинства за поливане с питейна вода, съобщи кметът Калин Гелев. Той добави, че няма да има компромиси и толерантност за подобни нарушения и контролът ще e  постоянен. В курорта Сапарева баня никога досега не е въвеждан режим на водата - градът е непосредствено под планината, в благодатна..

публикувано на 25.07.25 в 20:18
Снимката е илюстративна

Изгоряха три къщи в каварненското село Белгун след разразил се този следобед пожар

Три необитаеми къщи в каварненското село Белгун са изгорели вследствие на разразил се този следобед пожар. Огънят е тръгнал от сухи треви в южната част на населеното място и бързо се е разпространил. Към момента огънят в село Белгун, община Каварна, е овладян, информира кметът Благомир Станев. По думите му на място са шест екипа на..

публикувано на 25.07.25 в 20:14

Черният леопард е забелязан до шуменския квартал "Мътница"

Черният леопард е бил забелязан до шуменския квартал "Мътница". Минути след 17 часа днес Цветанка Милкова, главен специалист на квартала, е предприела уведомяване на местните жители да бъдат предпазливи. Това обясни тя пред Радио Шумен .  Милкова е получила уведомително писмо от кмета на община Шумен днес, в което той се позовава на сигнал, постъпил от..

публикувано на 25.07.25 в 20:06
Комисар Мария Ботева

До края на август Пътна полиция ще провежда специализирани акции от петък до неделя

В дните петък, събота и неделя до края на месец август Пътната полиция организира специализирани полицейски акции, които ще стартират всеки петък в 13.00 часа и ще приключват в неделя. Това съобщи комисар Мария Ботева - заместник началник на отдел Пътна Полиция към ГД Национална полиция. Целта е да се обезпечи трафика по основните..

публикувано на 25.07.25 в 19:59
Доналд Тръмп

Тръмп: "Хамас" не е искал споразумение за прекратяване на огъня в Ивицата Газа

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че "Хамас" не е искал споразумение за прекратяване на огъня в Ивицата Газа, след като Израел и САЩ прекратиха непреки преговори с палестинската военизирана групировка. "Беше много жалко. "Хамас" всъщност не искаше да сключи споразумение. Мисля, че те искат да умрат и това е много лоши", каза..

публикувано на 25.07.25 в 19:53
Гроздан Караджов

Операторът на летище "Васил Левски" София е глобен и предупреден с отнемане на лиценза

Операторът на летище "Васил Левски" София е бил глобен и предупреден с отнемане на лиценза заради вчерашния скандал между пътничка и представител на наземния оператор “Голдеър Хендлинг България", които придоби широка популярност в социалните мрежи.Това съобщи министърът на транспорта Гроздан Караджов. В писмена позиция до медиите той сподели,..

публикувано на 25.07.25 в 19:24
Радостин Василев

Общата среща за обсъждане на внасяне на нов вот на недоверие се провали

Общата среща на опозиционните партии за обсъждане на нов вот на недоверие на правителството се провали. Срещите ще бъда индивидуални, съобщи лидерът на МЕЧ Радостин Василев. Разговор с Величие вече е проведен, а по-късно ще има такъв и с "Демократична България". От партия "Възраждане" отказват да обсъждат вота, но ще го подкрепят...

публикувано на 25.07.25 в 19:14