"Продължаваме промяната" (ПП) и "Демократична България" (ДБ) ще внесат в Централната избирателна комисия (ЦИК) документи за съвместно участие в предстоящия парламентарен вот.
Вчера лидерите на партиите в коалицията „Продължаваме промяната – Демократична България“ подписаха официално споразумение с 13 приоритета за съвместното явяване на парламентарните избори на 2 април.
Днес новата предизборна коалиция ще внесе в ЦИК над 10 хил. подписа, събрани за последните 48 часа, съобщи за БНР Настимир Ананиев. По думите му обединението е отворено и за други регионални и неправителствени организации.
"Коалицията между "Продължаваме промяната" и "Демократична България" ще бъде една платформа за всички български граждани, които са с кауза, за всички хора, които са се борили самички. Ние сега искаме да бъдем една платформа за тях. Нашият фокус е развитие на конкурентна и иновативна икономика, осигуряване на висок стандарт на живот, намаляване на социалните неравенства и, разбира се, едно истинско, а не на думи, върховенство на закона", обясни Ананиев.
Очаква се по-късно документи за участие във вота да внесе и "Български възход".
Студенти от Юридическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" планират протест от 18 ч. пред сградата на СУ срещу повишените такси за платено обучение за следващата академична година. При някои такси е заложен троен ръст. Вчера на среща със студентите министър Красимир Вълчев е уверил, че Народното събрание ще разгледа тази..
Четвъртият вот на недоверие към правителството на Росен Желязков влиза за обсъждане в пленарната зала. Четвъртият вот на недоверие е за "провал в екологичната политика на кабинет". Той е иницииран от "Величие" с подкрепата на "Възраждане" и МЕЧ. До този момент нито една друга парламентарна група не е дала заявка, че ще подкрепи искането за..
За 18 часа е насрочен протест на "Продължаваме промяната" пред общината във Варна. В морския град пристига цялата парламентарна група на партията. Бившият съпредседател на формацията Кирил Петков ще пристигне още сутринта. Протестът е заради действията по отношение на кмета на Варна Благомир Коцев. Той беше задържан, след като късно снощи кабинетът му..
Във Великобритания трима мъже бяха признати за виновни за палеж на лондонски склад, свързан с Украйна. Смята се, че те са изпълнявали задача, получена от групата „Вагнер“, която е забранена на Острова като терористична организация. 23-годишният Джакийм Роуз, 20-годишният Угниус Асмена и 23-годишният Ний Менса бяха признати за виновни в Олд Бейли –..
Американският президент Доналд Тръмп обмисля да прехвърли още една система за противовъздушна отбрана "Пейтриът" в Украйна, съобщи "Уолстрийт джърнъл", като се позова на свои източници. Както отбелязва вестникът, това може да бъде първата голяма оръжейна доставка за Украйна, решението за която е взето от администрацията на настоящия президент, а не от..
Френският президент Еманюел Макрон, който се намира на държавно посещение в Обединеното кралство направи обръщение към депутатите в двета камари на британския парламент. В нея той засегна пет ключови теми: Брекзит, миграцията, Украйна и сигурността, зависимостта от САЩ и Китай и ситуацията в ивицата Газа. Девет години след референдума за Брекзит,..
Противопожарните екипи ще продължат и през нощта да гасят пожарите край Арбанаси и местността „Гарга Баир“ до Велико Търново, а тежките машини ще правят просеки, за да се ограничи разпространението на огъня. В гасенето се включиха два военни хеликоптера. Активирана беше системата за предупреждение на населението „БГ Алърт“. 16 екипа с..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..