Русия продължава да обстрелва позиции и съоръжения на украинската армия. От Киев също твърдят, че са поразили руски цели. Президентът Володимир Зеленски изрази увереност, че Украйна ще получи още оръжия от съюзниците си след Мюнхенската конференция по сигурността.
Руската армия е обстрелвала депа с амуниции и оръжия на украинските части в Купянск, Лиман и Донецк, поразен е и оръжеен склад на украинската армия в стратегически важния град Угледар съобщи Москва. Руските части твърдят и че са превзели селище в Харковска област.
От Генералния щаб на украинските въоръжени сили съобщиха за удари по позиции на руската армия в град Донецк и района на Бахмут и Авдеевка.
По-голямата част от Украйна има ток въпреки поредицата руски нападения срещу електропреносната мрежа, заяви президентът Володимир Зеленски и похвали работата на аварийните екипи.
Изключение е пристанищният град Одеса, където спиранията на тока със защитна цел още са в сила.
В традиционното си видео обръщение Зеленски каза, че очаква Мюнхенската конференция по сигурността да осигури още военна помощ за Украйна. В речта си на форума американският вицепрезидент Камала Харис обвини Русия в престъпления срещу човечеството в Украйна, а френският президент Еманюел Макрон заяви, че иска Русия да загуби войната в Украйна, но не и да бъде смачкана. Макрон изради увереност, че конфликтът няма да завърши на бойното поле.
Бившият руски шахматен шампион и отявлен критик на Кремъл Гари Каспаров заяви, че Украйна трябва да победи Москва като "предварително условие" за демократичен преход в Русия. "Руснаците живеят в балон. Той не може да бъде разрушен, освен ако идеята за империя не рухне, благодарение на военно поражение," подчерта Каспаров.
Софийският районен съд остави за постоянно в ареста четирима от задържаните за погрома срещу сградата на Европейската комисия в София по време на протеста на "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" На свобода излиза само непълнолетният 17-годишен младеж, който ще е под надзора на..
Със запалени свещи под формата на сърце, подредени пред катедралния храм "Света Богородица", украинската общност в Пловдив отбеляза третата годишнина от началото на широкомащабната война на Русия срещу Украйна. "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изрази готовност да се срещне не само с руския президент Владимир Путин, но и с украинския - Володимир Зеленски. На пресконференция с гостуващия във Вашингтон френски президент Еманюел Макрон Тръмп, който наскоро нарече Зеленски "диктатор", покани украинския лидер във Вашингтон "през тази или следващата..
Стотици хора участват тази вечер в София в шествие в подкрепа на Украйна. От сградата на президенстската администрация участниците в Гражданския събор в подкрепа на Украйна се отправиха към представителството на Европейския парламент и на Европейската комисия, където в събота се стигна до сблъсъци с полицията по време на протест, организиран от партия..
Състоянието на папа Франциск е показало "леко подобрение“, съобщиха от Ватикана. Главата на Римокатолическата църква прекара 11-ия си ден в болница с двустранна пневмония, предаде АФП. "Критичното клинично състояние на Светия отец показва леко подобрение. Дори днес не е имало епизоди на астматични дихателни пристъпи; някои лабораторни тестове..
Общото събрание на ООН прие втора за деня резолюция по повод 3-годишнината от началото на руското пълномащабно нахлуване в Украйна. Проектът беше на Съединените щати, но в текста бяха внесени толкова поправки, че в крайна сметка американският представител гласува "въздържал се". Серията от допълнения съдържанието на резолюцията беше направена по..
Френският президент Еманюел Макрон се срещна с Доналд Тръмп в Белия дом в опит да укрепи подкрепата за Украйна срещу "агресора“ Русия. Макрон пристигна в Белия дом Срещата дойде в момент, когато отношенията на американския президент с Москва във връзка с войната заплашиха да разклатят трансатлантическия съюз. На третата годишнина от..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.