Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Никола Цолов с точки в два от трите си старта на "Яс Марина"

Никола Цолов
Снимка: Никола Цолов, мениджмънт

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов записа успешен дебют във Формула Регионал в Близкия изток, като участва в последния, пети кръг на зимния шампионат.

В трите състезания на пистата "Яс Марина" този уикенд Цолов записа 9-о, 6-о и 15-о място за китайския тим R&B Racing, който благодарение на Българския лъв спечели първите си точки в шампионата този сезон.

Изпитанията на "Яс Марина" се оказаха трудни за Цолов, който броени дни преди това приключи предсезонните тестове във Формула 3 в Бахрейн и въпреки че имаше скорост на пистата, българинът не успя да влезе в битките за победите. Основният проблем в хода на уикенда се оказа липсата на подходящи настройки на автомобила на Цолов, които не му позволиха да разкрие силната си страна – работата с гумите в състезателно темпо и запазването им за атака във втората половина на състезанието.

Трите старта на "Яс Марина" бяха определени като "състезания за трупане на опит" от мениджмънта на Цолов. Той кара много силно и на два пъти стигна до Топ 10 в класирането, въпреки че се адаптира към новия за него автомобил, новите сликове и работата на R&B Racing, който благодарение на Цолов завърши първия си сезон в шампионата с точки.

Сезон 2023 във Формула 3 стартира в първия уикенд на март със състезанията на пистата "Сахир" в Бахрейн, където по същото време започва и битката за титлата във Формула 1.


По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Манчестър Юнайтед спечели Летните серии на Висшата лига

Манчестър Юнайтед и Евертън направиха атрактивно 2:2 на "Мерцедес-Бенц Стейдиъм" в Атланта, което беше достатъчно за тима на Рубен Аморим да спечели Летните серии на Висшата лига. Дебют за "червените дяволи" направи едно от новите попълнения в лицето на Брайън Мбемо. Евертън пък на два пъти успя да върне гол..

публикувано на 04.08.25 в 09:31

ПСВ Айндховен спечели и Суперкупата

Нидерландският шампион ПСВ (Айндховен) прибави ново отличие във витрината си, след като триумфира със Суперкупата на страната. В двубоя за трофея ПСВ надигра носителя на националната купа Го Ахед Ийгълс с 2:1. Тимът от Айндховен изоставаше в резултата след гол на Матис Сурай в 35-а минута за Го Ахед, но успя да обърне след автогол на Герит..

публикувано на 04.08.25 в 09:28

Златомир Загорчич: Физически не сме готови

Треньорът на Славия Златомир Загорчич определи победата на Левски с 2:0 в най-старото столично дерби като заслужена и добави, че на неговия отбор му предстои още много работа. "С два точни удара ни вкараха двата гола, но победата на Левски бе заслужена, надиграха ни през целия мач", каза Загорчич. Той добави, че проблемите на "белите",..

публикувано на 04.08.25 в 07:29

Треньорът на Левски: Имаме изключителен колектив

Треньорът на Левски Хулио Веласкес похвали колектива в отбора след победата с 2:0 над Славия, която върна Левски на първото място в класирането на Първа лига. Въпреки осемте промени спрямо мача със Спортинг Брага от квалификациите на Лига Европа в четвъртък, "сините" надиграха своя съперник, а головете за успеха им вкараха Борислав Рупанов и..

публикувано на 04.08.25 в 07:24
Левски

Левски лидер в първенството след труден успех срещу Славия

Футболистите на Левски спечелиха трудна победа с 2:0 срещу "черната си котка" Славия в мач от третия кръг на Първа лига. Най-напред с глава Борислав Рупанов в 70-ата минута след центриране на Радослав Кирилов. А в 84-ата минута резервата в този мач Евертон Бала реализира втори гол с удар в ъгъла от средна дистанция. Победата оставя Левски на върха с..

публикувано на 03.08.25 в 23:09
Втора лига

Дубълът на Лудогорец убедителен срещу дубъла на ЦСКА, прати го на дъното във Втора лига

Първенство на България по футбол, мачове от втория кръг на Втора лига: Лудогорец II (Разград) - ЦСКА II (София)    4:1 Пирин (Благоевград) - Миньор (Перник)       1:0 от събота: Вихрен (Сандански) - Спартак (Плевен)       1:0 Черноморец (Бургас) - Янтра (Габрово)       1:0 Марек (Дупница) - Спортист (Своге)          0:0 Дунав (Русе) -..

публикувано на 03.08.25 в 22:08
Локомотив (Сф)

Локомотив (Сф) изкова за 20 минути класическа победа срещу Монтана

Локомотив (София) постигна първа победа за сезон 2025/2026 във футболната Първа лига, след като се наложи над Монтана с 3:0 като домакин в среща от третия кръг. С успеха Локомотив излезе временно на пето място с 5 точки в актива си и продължава без поражение в първенството. За Монтана загубата бе втора, като тимът заема предпоследното, 15-о място с 1..

публикувано на 03.08.25 в 20:58