Трикратната европейска шампионка в дисциплината рали при жените Екатерина Стратиева отново ще е лице на кампанията организирана от Съюза на българските автомобилисти „Най- добър млад шофьор“.
„Аз вярвам, че някое момиче може да стане най-добър млад шофьор на България“, коментира в социалните мрежи Стратиева.
Инициативата се превърна в ключова кауза за опазване живота на пътя, а кампанията вече няколко години успява ефективно да работи по темата „Пътна безопасност“ с най-рисковата категория шофьори – тези между 18 и 26 години.
Голямата награда в тазгодишното издание на кампанията е ваучер на стойност 5000 лв. за гориво, а за останалите финалисти организаторите и партньорите на кампанията са подготвили още много изненади - смартфон, СБА карти, осигуряващи технически преглед и пътна помощ в цяла България и Европа, видеорегистратор, а първите двама в класирането ще могат да се включат и в международно състезание, което се провежда в Европа.
Първият етап от кампанията е попълването на онлайн тест, чрез който кандидатите се записват за участие. Тестът ще бъде публикуван на интернет страницата на кампанията в периода от 20.02.2023 г., 10:00 ч. до крайната дата на кандидатстване 16.04.2023 г., 23:00 ч. 20-те справили се най-добре с него ще бъдат допуснати до финалното състезание, което ще се проведе на 20 май в София..
Партньори на инициативата са Главна дирекция „Пътна полиция“ към ГДНП, Столична община, "София - Европейска столица на спорта", Българският червен кръст, Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“.
Още информация за инициативата можете да чуете в звуковия файл. Интервю с Марио Нецов от СБА за предаването "Хора, пътища, автомобили"Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..
" Имаме достатъчно време през месец декември да постигнем онези очаквания или да обясним онези проблеми, които се изтъкват като дефекти на..
Гражданите постигнаха успех и бюджетът беше изтеглен, защото той беше бюджет на войната на Пеевски със средната класа и хората затова реагираха . Това..
Бюджетът не е оттеглен, а са замразени процедурите по неговото приемане по-нататък , за да може доработен - големият бюджет и двата малки бюджета - на..