ГДБОП и ДАНС влязоха в три ТЕЦ-а у нас и в топлофикациите в шест града. Мащабната операция се провежда в 10 области в страната.
По информация на БНР, става дума за ТЕЦ "Бобов дол", ТЕЦ "Брикел", ТЕЦ "Марица - 3", както и топлофикациите в Перник, Габрово, Сливен, Велико Търново, Русе и Бургас.
Операцията е под надзора на Европейската прокуратура.
В Перник освен в „Топлофикация Перник” проверка се извършва и в „Мини открит въгледобив”. И двете дружества са на Христо Ковачки, предаде кореспондентът на БНР.
Микробус с надпис "Криминалистична лаборатория", е на входа на ТЕЦ "Бобов дол", където също върви проверката на ГДБОП и ДАНС. Засега не е постъпила никаква информация - нито от ръководството на централата, нито от проверяващите екипи, за хода на операцията в ТЕЦ-а, съобщи кореспондентът на БНР в Кюстендил.
Служебният министър на вътрешните работи Иван Демерджиев потвърди, че се провежда такава акция в различни ТЕЦ-ове в страната, но отказа да даде подробности:
Запитан с какво е свързана акацията, министърът отговори:
"Ще бъдат обявени подробно материалите по цялата акция, в момента не мога да коментирам, преди да е приключила, не е коректно".
Той отбеляза, че акцията не е свързана с изборите. Отговори отрицателно и запитан дали става въпрос за корпоративен вот.
Общината в Кюстендил отдаде жилища под наем на шестима лекари от районната болница, а двама от тях са от Босилеград, казаха от ръководството на здравното завадение. Наемът, който плащат, е средно по 40 лева за месец, коментираха от администрацията. Шестима лекари, които са от Босилеград, са на работа в кюстендилската болница. На двама от тях..
НС има много по важни въпроси от вейповете, като бюджета за 2025 г. и други законопроекти, които чакат и отлежават, но това е проблем, който тревожи обществото, каза социологът от Алфа Рисърч Геновева Петрова в интервю пред БНР. "От страна на НС, институциите и политическите партии работят за проблем, който тревожи обществото, не е..
Парламентът започна да обсъжда процедурите за попълване на съставите на редица регулаторни органи и други институции с изтекъл мандат. Вече са одобрени правилата, по които ще бъдат избрани нов председател на Комисията за енергийно и водно регулиране и двама нови членове на регулатора. Парламентът открива процедурите за нови състави на..
Влак е ударил автомобил на жп прелез между гарите Долни Раковец - Гълъбник, Радомирско. Двама души са откарани в болница след инцидента, станал малко преди 14 ч. Превозът на пътниците е организиран с автобуси, съобщиха от БДЖ. Сблъсъкът е станал при задействана автоматична прелезна сигнализация в междугарието, но подробностите все още..
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте заяви днес, че е съгласен с президента Доналд Тръмп за необходимостта по-голяма равнопоставеност между САЩ и европейските ѝ съюзници в оказването на помощ за Украйна, предаде Ройтерс. Страните от НАТО се споразумяха миналата година да предоставят на Украйна 40 млрд. евро помощи за сигурност в рамките на..
Съпредседателят на ПП-ДБ Атанас Атанасов отговори на репликата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че "който не целува попа по ръката, целува кръста", казана по повод обвинението, че от формацията са затворили с ритник вратата на преговорите за съставяне на правителство: Борисов отговори на ПП-ДБ: Не бързам с назначенията в регулаторите! "На..
Комисията за защита на конкуренцията не функционира и позволява картели, а и монополи да изкривяват пазара, и да поддържат изкуствено високи цени. Това заявиха от ПП на пресконференция по темата. Съпредседателят на партията Кирил Петков се обяви за прозрачна процедура по избор на нов състав на регулаторния орган, която да не позволява нагласен..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
Когато излезе проектобюджетът, ще видим дали той е реалистичен или е " история, която управляващите ще опитат да продадат на ЕК и ЕЦБ , за да не бъдат..