Украинското командване прехвърля допълнителни подразделени в района на град Бахмут и засилва артилерийския обстрел по позициите на руснаците. Това предаде ТАСС, като цитира бивш военен от така наречената Луганска народна република.
Андрей Марочко, полковник от запаса от милицията на така наречената Луганска народна република, съобщи, че украинското командване се опитва да предотврати пълно обкръжение на Бахмут.
С тази цел в западната част на града се прехвърлят боеспособни подразделения и се укрепват позициите, които контролират пътищата за снабдяване. Освен това украинската артилерия в съседния град Часов Яр засилва обстрела по руските сили в Бахмут, каза Марочко, като се позова на данни на разузнаването.
Същевременно Ян Гагин, съветник на ръководителя на руските окупационни власти в Донецка област Денис Пушилин, заяви в ефира на руската държавна телевизия, че руснаците контролират почти половината от Бахмут. Както и че украинските части се изтеглят от града на малки групи.

Гърция подписа договор със САЩ за 20 години доставка на втечнен газ.Осигурява се гориво за балканските страни, включително и България. Американският министър на енергетиката Крис Райт заяви на конференция в Атина, че Гърция се превръща във входна точка за Европа на американската търговия с енергия. Това 20-годишно споразумание идва, след..
За да бъде отворен първият преговорен клъстер за членството на Северна Македония в ЕС, тя трябва да приеме конституционни промени, които да гарантират включването на българите като държавнотворна народност. Това беше казано в доклада на Европейската комисия за напредъка по разширяването на Евросъюза. Северна Македония е сред най-критикуваните в..
Близо месец след оспорваните извънредните избори в Пазарджик, общинските съветници вече избраха постоянните комисии в съвета. За първи път в местния парламент ще има и комисия за "Жалби, сигнали и предложения на гражданите“, което ще позволи на жителите на Пазарджик пряко да участват в управлението на общината. Председател на комисията е общинският..
Правителствата в Европа ,Азия, Африка и Латинска Америка, както и Москва и Пекин - трябва спешно изразят становището си, че никоя страна, включително САЩ, не трябва да възобновява ядрените тестове . Ако САЩ го направят, това ще предизвика верижна реакция, заяви за БНР Дарил Кимбъл, изпълнителен директор на базираната във Вашингтон Асоциация за контрол на..
Историкът проф. Иван Маразов представи новата си книга "Тракийски мистерии и владетели” Той е проучил вярванията на древните траки, валидни и днес. "Най-актуално сигурно е вярата, увереността в бъдещето. За съжаление ние живеем в един такъв свят, който дава много малко надежди. Аз съм на тая възраст и съм уплашен, че мога да преживея две световни..
Българо - белгийското сдружение за култура и изкуство "Орфей" организира концерт в Брюксел на 11 ноември . Есенната музикална вечер е вдъхновена от красотата и уюта на сезона и ще предложи на публиката завладяваща програма с класически и популярни произведения, носещи топлина и настроение. Специален гост от България ще бъде..
В Плевен с европейска медена закуска продължава Празникът на пчелните продукти. В празника се включиха производители и любители на меда от цялата област. Инициативата се организира от Областния пчеларски съюз - Плевен и кооперация "Плевен Мед 2023“. Пчелари представят разнообразие от пчелен мед и пчелни продукти, натурална козметика и сладкарски изделия..
Всеки трети българин изразява готовност да изложи на риск личния си живот, за да защити демокрацията, а всеки пети е готов да се запише като доброволец..
През 1897 година в центъра на столицата, по проект на швейцарския архитект Хайнрих Майер се издига еднокуполна сграда в стил неокласицизъм и късен..
Нас, българите, ни чакат много, много тежки моменти, купуване на коли на лизинг и апартаменти на кредит - ще вием, предупреди в интервю пред..