Управляващата партия в Грузия заяви, че оттегля законопроекта за т.нар. "чуждестранните агенти", предаде Ройтерс.
Проектозаконът предизвика бурни протести две поредни нощи. Стигна се и до сблъсъци с полицията, и до арести.
Законът изискваше медиите и неправителствените организации с над 20% финансиране от чужди източници да се регистрират като "чужди агенти".
Грузинските опозиционни партии обаче обявиха, че ще продължат да протестират, въпреки обещанието на управляващата партия да отмени противоречивия нов закон.
"Докато няма гаранции, че Грузия е твърдо на прозападен курс, тези процеси няма да спрат", заяви група опозиционни партии в съвместно изявление и обяви нов митинг за тази вечер с настояването да бъдат освободени десетките задържани протестиращи.
Министерството на околната среда и водите (МОСВ) и Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) подписаха договори със 7 дружества - ВиК оператори, от цялата страна за изграждане на водопроводна и канализационна инфраструктура през следващите 5 години. Размерът на средствата, които са осигурени безвъзмездно от Програма..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп за първи път официално потвърди, че вече е разговарял с президента на Русия Владимир Путин в рамките на усилията си да прекрати войната в Украйна. Тръмп говори пред журналисти на борда на президентския самолет Air Force One, но не пожела да сподели никакви подробности. Увери само, че имало напредък. В..
Столична община не е получила документация от ДНСК и МРРБ за спиране на ремонта на ул. "Опълченска", се посочва в мейл, изпратен от Общината до медиите. "Научихме от медиите. Защо?" - това питат от Столичната община и допълват: ДНСК спира ремонта на столичната ул. "Опълченска" "Същевременно прави любопитно впечатление как в синхрон излиза информация..
Сръбското сдружение за защита на потребителите "Ефектива“ призова гражданите да бойкотират пет големи търговски вериги за пет дни от днес до петък, 14 февруари, предаде сръбската редакция на телевизия "Ен1“, цитирана от БТА. Както посочва тази асоциация, успех ще бъде постигнат, ако приходите на веригите се намалят с една трета. Говорейки за..
"Възраждане" подкрепя бойкота на чуждестранните хранителни вериги и категорично застава зад българското производство, се посочва в позиция на партията. Организации зоват за общонационален бойкот на търговските вериги на 13 февруари В краткосрочен план бойкотът ще покаже позицията на българските граждани спрямо политиката на големите хранителни..
Джон Банвил не е случаен писател, той е от тежката артилерия на съвременните ирландски писатели в линията на Джойс, Бекет. И е също толкова сложен като писател и също толкова богат и виртуозен като език. Това каза Иглика Василева, преводач на "Гаражът", в интервю пред БНР. Книгата "Гаражът" на български в сряда, 12 февруари...
"Очаквайте добри новини от управлението. Началото е оптимистично, има я енергията и хъс за решаване на проблемите пред българското общество, има го и необходимият обществен кредит на доверие". Това каза пред репортери в Кюстендил вицепремиерът Атанас Зафиров. До десетина дни или до две седмици ще има приет бюджет, уверява вицепремиерът:..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..