Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДФЗ обяви график за плащания към земеделците за Кампания 2022 г.

Държавен фонд "Земеделие"
Снимка: Ани Петрова

Държавен фонд "Земеделие" обяви Индикативния график за плащанията към земеделските стопани за Кампания 2022 г., които приключват до 30 юни. Специално разработеният калкулатор на страницата на фонда сочи, че от октомври миналата година до днес на земеделците са изплатени близо 1,184 млрд. лева.

Първото предстоящо плащане за тютюнопроизводителите, които до 20 март ще получат преходна национална помощ в размер на 70,5 милиона лева. До 31 март фонд "Земеделие" ще направи превод и на парите за обвързана подкрепа в сектор "Плодове и зеленчуци".

Парите по мярка агроекологии и климат ще бъдат наредени в периода 20 март-10 април. По мярка 11 - биологично земеделие, изплащането на субсидиите е предвидено за началото на юни, тъй като продължава комуникацията с ЕК за индексация на ставките.

През април ще бъдат преведени и средствата за подпомагане по още три от схемите - за протеинови култури, за зелени директни плащания и специално плащане за памук.

През юни помощи очакват младите и дребните земеделци.

От фонд "Земеделие" напомнят, че графикът за директните плащания е указателен и има за цел да ориентира предварително земеделските стопани за сроковете, в които ще очакват финансова подкрепа.

Съгласно калкулатора на фонда от 16 октомври миналата година до днес по директни плащания са изплатени 1,143 млрд. лева, а от 1 януари тази година до днес по програмата за селските райони извън мерките по директни плащания са платени 40,480 милиона лева.


По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Предавател на Радио Стара Загора на връх Аида

Планова техническа профилактика на предаватели на БНР

На 2 април ще бъде извършена планова техническа профилактика от 9 до 17 часа на предавателя на ултракъси вълни ОРЯХОВО 4 на честота 99.8 MHz, излъчващ програма „Хоризонт“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програма „Хоризонт“ през интернет сайта binar.bg.

публикувано на 02.04.25 в 06:00
Враца - Международен ден на детската книга; Маратон на четенето

Библиотеката във Враца с инициативи за Международния ден на детската книга

С изненада в стаята на приказките започва Маратонът на четенето в регионалната библиотека във Враца.  Началото му е днес в Международния ден на детската книга, а краят му ще бъде поставен с традиционната инициатива "Нощ в библиотеката" на 23 април.  Стаята на приказките в детския отдел на регионалната библиотека във Враца очаква малките..

публикувано на 02.04.25 в 03:49

Нови къщи за семейства без дом заради пожарите в Ямболско

Продължават да постъпват средства по банковата сметка на община Болярово, предназначени за пострадалите при пожарите миналото лято в селата Воден и Крайново, като вече са разпределени близо 240 хил. лева. Огънят изпепели единствените жилища на 13 домакинства. Очаква се новите сглобяеми къщи за тях да са готови до началото на лятото.  14..

публикувано на 02.04.25 в 03:37
Киър Стармър и Доналд Тръмп

Стармър предлага по-нисък данък за американски технологични компании

Големите американски технологични компании са получили предложение за значително намаляване на данъците от британския премиер Киър Стармър в замяна на по-ниски тарифи от администрацията на Доналд Тръмп, докато Обединеното кралство се подготвя за глобална търговска война, съобщи "Гардиън", позовавайки се на свои източници.  Вестникът..

публикувано на 02.04.25 в 03:28

Лидерите на двете кипърски общности провеждат среща

Мерки за изграждане на доверие между двете кипърски общности ще обсъдят на среща президентът на Кипър Никос Христодулидис и лидерът на кипърските турци Ерсин Татар. Дебат по Кипърския въпрос ще се състои и по време на пленарната сесия на Европейския парламент в Страсбург.  Лидерите на двете кипърски общности ще разговарят за първи път след..

публикувано на 02.04.25 в 03:21

Турската опозиция призова за бойкот в събота на всякакви покупки в страната

Турската опозиция призова за бойкот утре на всякакви покупки в страната, заради арестуваните при протестите студенти, които подкрепиха хвърления в затвора кмет на Истанбул Екрем Имамоглу. Лидерът на най-голямата опозиционна сила в страната Народнорепубликанска партия (НРП) Йозгюр Йозел призова за бойкот на всякакви покупки - от..

публикувано на 01.04.25 в 22:30

Задържаха трима души при антитерористична операция срещу "Хизбула" в Барселона

Гражданската гвардия в Испания задържа трима души при антитерористична операция срещу "Хизбула" в Барселона. Освен в Испания, арести са извършени и във Франция и Великобритания. Операцията, която е част от разследване, започнало преди година срещу група, обвинена в производството на дронове за "Хизбула". При акцията днес агентите на..

публикувано на 01.04.25 в 22:15