Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Берое победи Монтана без проблеми

Берое - Монтана
Снимка: БГНЕС

Отборът на Берое победи Монтана 2003 с 99:60 (26:19, 29:16, 20:13, 24:12) като домакин в Стара Загора в среща от деветия кръг от втория етап, Първа тройка в първенството на България по баскетбол за жени.

Победата бе шеста поредна за шампиона и носител на Купата на страната Берое в тази фаза от първенството. Съставът, воден от старши треньора Таня Гатева, продължава да бъде категоричен лидер във временното класиране. Монтана 2003 допусна трета загуба от шестте си изиграни мача и заема второ място в подреждането.

Домакините от Стара Загора поведоха от самото начало и не изпуснаха водачеството до края. Още до почивката преднината на Берое достигна 20 точки при 55:35 след 20 минути игра, а преди последната четвърт резултатът бе 75:48.

Най-голямата разлика в срещата бе 41 точки в полза на шампионките. Те отстъпиха в борбата под кошовете (32-40), но направиха по-малко грешки (15-28) и демонстрираха по-ефективна стрелба.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха на Берое с 24 точки, 8 борби и 3 асистенции. Радостина Христова завърши с 23 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Виолина Кочева допринесе с 20 точки, 5 борби и 8 асистенции.

Александра Петрова отбеляза 15 точки и 4 борби за гостите от Монтана, а Габриела Николова се отчете с 12 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За Монтана 2003 предстои участие във Финалната четворка на Адриатическата лига по баскетбол за жени на 25 и 26 март. След седмица българският тим ще се изправи на полуфиналите срещу домакина Будучност в черногорската столица Подгорица.

В българското първенство Монтана 2003 ще гостува на Рилски спортист в следващия кръг на 29 март, а Берое посреща Рилски спортист на 1 април.


По публикацията работи: Илиян Христов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Христо Янев

Ботев (Враца) и Берое дават старт на четвъртфиналите за Купата

Ботев (Враца) и Берое ще дадат старт на 1/4-финалните битки в турнира за Купата на България по футбол. Срещата на стадион „Христо Ботев“ е от 18.00 часа. За тима на Христо Янев, който се бори за своето оцеляване в Първа лига, това е страхотен шанс да достигне до полуфиналите на надпреварата. Врачани започнаха пролетния дял от шампионата с равенство..

публикувано на 25.02.25 в 06:24
Испания - Майорка

Севиля изпусна да победи Майорка

Севиля и Майорка завършиха 1:1 в последния мач от 25-ия кръг в испанското първенство. Изравнителният гол за островитяните дойде в 91-ата минута. Така гостите от Майорка измъкнаха точката в добавеното време на срещата, което им позволи да се изкачат до 8-ото място в класирането с 35 точки. Севиля е на 11-ата позиция с 3 пункта по-малко. В края на..

публикувано на 25.02.25 в 06:20
Рома

Рома с категорична победа срещу последния

Рома постигна убедителна победа, като се наложи с 4:0 срещу последния в класирането Монца в последния мач от 26-ия кръг на италианската Серия А. „Вълците“ можеха да стигнат и до още по-изразителен резултат. Алексис Салемакерс откри още в 10-ата минута с красиво попадение, преди Елдор Шомуродов да удвои в 32-ата. След почивката столичани стигнаха до..

публикувано на 25.02.25 в 06:15
Илия Груев-младши

Лийдс на Груев с пълен обрат срещу пряк конкурент

Лийдс спечели драматично с 3:1 като гост дербито на Йоркшир срещу Шефилд Юнайтед. Българският национал Илия Груев игра до 58-ата минута за Лийдс в срещата от 34-ия кръг на второто ниво на английския футбол Чемпиъншип. С успеха Лийдс увеличи преднината си пред втория Шефилд Юн на 5 точки и е лидер в шампионата. С това тимът на Даниел Фарке направи нова..

публикувано на 25.02.25 в 06:09

Синът на Румяна и Свилен Нейкови с положителна допинг проба

Световният шампион по гребане за младежи до 23 години от 2021 година  Емил Нейков е дал положителна допинг проба. Новината съобщава "Сега", като цитира Международната агенция за тествания (ITA). Синът на олимпийската шампионка по гребане от Пекин 2008 Румяна Нейкова и на нейния съпруг и треньор, бивш спортен министър и настоящ президент на федерацията..

публикувано на 24.02.25 в 13:39

Спортистите от Федерацията по адаптирана физическа активност започнаха зимна подготовка в Пампорово

Спортисти със Синдром на Даун и с други интелектуални затруднения от Федерацията по  адаптирана физическа активност – България с президент Слав Петков вече са на зимен лагер в курорта Пампорово, където до петък ще  усъвършенстват своите умения в зимните спортове и се наслаждават на природата в подкрепяща и мотивираща среда. Треньори и специалисти..

публикувано на 24.02.25 в 07:10
Иван Иванов

Иван Иванов загуби на финала в Порто Алегре

Иван Иванов загуби на финала при юношите на турнира по тенис на клей от категория J300 на ITF в Порто Алегре (Бразилия). Българинът отстъпи в изключително драматичен мач пред Ноа Джонстън (САЩ) със 7:6(7), 6:7(5), 1:6. Срещата продължи над три часа и се игра при температура от над 30 градуса. Иванов беше само на две точки от победата,..

публикувано на 24.02.25 в 06:31