Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови имейли със заплахи за бомби са получени и днес в училища в цялата страна

| обновено на 28.03.23 в 13:06
Сигнали за бомби изпразниха в понеделник, 27 март, бургаски училища.
Снимка: БГНЕС

Нови имейли със заплахи за поставени взривни устройства са получени и днес в училища в цялата страна.

От МВР уточниха, че през днешния ден такива имейли са получени в училища в София и Плевен.

По-рано днес пък сигнал за бомба беше подаден за столичното 22-ро училище. Там обаждането е било по телефон около 6 часа сутринта. Заради това училището днес остава затворено.

В столичното 18-о училище с изучаване на източни езици "Уилям Гладстон" учебният процес беше спрян след получена заплаха за поставено взривно устройство. Сградата на училището ще бъде отворена утре след 10 часа, като учебните занятия ще продължат по програма.

Учениците от професионалната математическа гимназия в Бургас са освободени от занятия след сигнал за бомбена заплаха. В 11.27 часа е  получен сигнал и за поставено взривно устройство в бургаска английска гимназия. Сигналите към момента в Бургас са два.

Сигнал за бомби са получени в две училища в Пазарджик. Това са  езиковата гимназия "Бертол  Брехт" и гимназията по икономика и мениджмънт, каза говорителят на полицията Мирослав Стоянов.

Вчера десетки училища в цялата страна получиха имейли със заплахи. Отговорност за това пое неизвестна организация, в чийто профил в приложението Телеграм има призиви за насилие.

Около 30 са вече получените имейли в София със заплахи за поставени взривни устройства. Това научи БНР от близки до разследването на случая.

Сигналите са получени само в училища и в УНСС.

Решението дали да продължат занятията обаче се взема от директора. На места учениците са освободени , но в някои училища занятията продължават.

По случая работят от ГДБОП в координация с международните си партньори.


По публикацията работи: Георги Николов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Володимир Зеленски

Зеленски: Прекратяването на огъня зависи от адекватния натиск върху Русия

Украинският президент Володимир Зеленски заяви в петък, че Киев и съюзниците му споделят разбирането, че вече е възможно да се постигне поне прекратяване на огъня, но добави, че в крайна сметка това ще зависи от "правилния натиск върху Русия", съобщава Ройтерс. Във вечерното си видеобръщение към украинския народ Зеленски заяви, че е провел..

публикувано на 08.08.25 в 20:52
Проток Дарданели

Турция временно затвори протока Дарданели заради бушуващи пожари в провинция Чанаккале

Турция временно затвори протока Дарданели в двете посоки заради бушуващи пожари в северозападната провинция Чанаккале, които обхванаха големи територии заради силния вятър. Евакуирани са били три села и дом за възрастни хора, в който са били настанени 52-ама души. На кадри, излъчени от турски медии, се вижда как огнеборци са принудени да..

публикувано на 08.08.25 в 20:32

МВнР: България изразява загриженост от разширяването на военната операция в Ивицата Газа

България изразява дълбока загриженост от разширяването на военната операция в Ивицата Газа и призовава за незабавното и безусловно освобождаване на всички израелски заложници, държани от "Хамас" в нечовешки условия. Това се посочва в публикация на страницата на Министерството на външните работи (МВнР) в социалната мрежа "X". Хуманитарната..

публикувано на 08.08.25 в 20:18
Доналд Тръмп и Джорджа Мелони

Тръмп обсъди с Мелони възможността срещата му с Путин да се проведе в Рим

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп е обсъдил с италианския премиер Джорджа Мелони възможността срещата му с Путин да се проведе в Рим следващата седмица, съобщи Sky News, позовавайки се на източници от италианското правителство. Добавя се още, че това най-вероятно би се случило във Ватикана. Италия е готов да подкрепи "искрено и..

публикувано на 08.08.25 в 19:49

Авиокомпания свали дете с инвалидна количка от самолет на летището в София

Авиокомпания е свалила дете с инвалидна количка от самолет на летището в София. За скандалния случай съобщи транспортният министър Гроздан Караджов в профила си във Фейсбук. Българско семейство с трудноподвижно дете на 9 години е избрало да пътува до Тулуза през Бергамо с полет на нискотарифна авиокомпания. Семейството е било качено на борда..

публикувано на 08.08.25 в 19:35

Не е установено заболяването "син език" по преживните животни в Смолянска област

Не е установено наличие на заболяване от син език по преживните животни след сигнал в конкретен обект в Смолянска област. По-рано днес се появи информация в социалните мрежи за заболяването сред стадо в Родопите. Направена е проверка от Областната дирекция по безопасност на храните за евентуално заболяване от син език по преживните животни и..

публикувано на 08.08.25 в 19:28

Киев ще получи транш от над 3,2 млрд. евро от помощта на ЕС по Механизма за Украйна

Киев ще получи над 3,2 милиарда евро, след като страните членки на ЕС приеха решение за четвъртото редовно плащане на помощта по линия на Механизма за Украйна. Основната цел е да се укрепи макрофинансовата стабилност на страната и да се подпомогне функционирането на нейната публична администрация. Плащанията по Механизма за Украйна са тясно..

публикувано на 08.08.25 в 19:13