Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прокуратура и МВР: Има основания да се смята, че откритото тяло край Перник е на Емил Боев

Комисар Йордан Дундаков - началник на "Охранителна полиция", комисар Йордан Николов - зам.-директор на ОДМВР-Перник, Албена Стоилова- говорител на Окръжна прокуратура и Венцислав Алексов - регионален говорител на МВР (отляво на дясно).
Снимка: Елена Тамакярска

Има основание да се предполага, че изплувалото от шламохранилището в пернишкия рудник "Бела вода" тяло е на изчезналия преди два месеца Емил Боев, съобщи на брифинг в Перник говорителят на Окръжна прокуратура Албена Стоилова.

Прокурор Стоилова съобщи, че e извършено разпознаване и близките са потвърдили, че откритото тяло е на изчезналия по време на фестивала "Сурва" мъж.

"Намерени са вещи и особени белези, които ни дават основание да предположим, че това е именно тялото на Емил Боев. Същевременно, след като е намерен, същата вечер около 10 и половина са били уведомени от органите на полицията близките. С разрешение на наблюдаващия прокурор са имали възможност да видят трупа в отделението по съдебна медицина. Те също са потвърдили. Разбира се, ще бъде извършена и ДНКекспертиза, за да можем категорично да заключим, че именно Емил Боев е лицето, чийто труп е намерен."

Районът е бил обхождан многократно, в т.ч. и с дрон, каза зам. директорът на ОДМВР комисар Йордан Николов. Той подчерта, че при удавяне, тялото първо потъва, и след това изплува на повърхността.

"То вече зависи от метеорологичните условия, за всеки случай си е специфично. Но някъде между 40 и 60 дни трупът изплува на повърхността и това е причината да не бъде забелязан, макар че е правен многократно обход."

При първоначалния оглед по тялото не са открити следи от насилие. Предстои да бъде назначена ДНК експертиза. Очакват се и резултатите от аутопсията и съдебно- медицинската експертиза, които трябва да установят причината за смъртта.


По публикацията работи: Николай Петров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Доц. Ангел Джонев

Възстановен е научният институт "Западни покрайнини"

Възстановен е научният институт "Западни покрайнини", учреден през 1932 г., но прекъснал дейността си при така нар. "народна власт", каза за БНР избраният за председател историк от Кюстендил доц. д-р Ангел Джонев. Институтът е официално регистриран в Софийския градски съд, ще има офис в столицата и екип, който ще координира дейността му...

публикувано на 28.04.25 в 15:51

Детското отделение на Ловешката болница е затворено до 7 май

Детското отделение на Многопрофилната болница в Ловеч е затворено до 7 май заради авария и течове на парната инсталация и необходим неотложен ремонт. Заради заболяване на началника на отделението временно не работи и неонатологията на болницата. Проблемът с детското отделение на ловешката болница, което беше основно обновено преди година, е от..

публикувано на 28.04.25 в 15:44

ЕК: Русия отчаяно търси всякаква възможна помощ

"Приветстваме коментарите на президента Тръмп в частта им, че атаките срещу Украйна са неприемливи", заяви завеждащата пресслужбата на Комисията Паула Пиньо. Тя каза това в отговор на въпрос за думите на американския държавен глава след разговора му с украинския президент Володимир Зеленски на изпращането на папа Франциск миналата седмица...

публикувано на 28.04.25 в 15:38

В МНС обвиниха Израел, че нарушава международните закони

С обвинения към Израел, че нарушава международните закони, като не допуска хуманитарна помощ в Газа, започнаха изслушвания по темата в Международния наказателен съд. "Израел разрушава жизнените основи на Палестина", заяви палестинският представител Аммар Хиджази пред съда. Отчетено беше спирането на достъпа на хуманитарна помощ към..

публикувано на 28.04.25 в 15:03

Испания, Португалия и част от Франция останаха без ток

Електричеството беше прекъснато в Испания и Португалия, както и в част от Южна Франция в понеделник при масивно прекъсване на електрозахранването, което засегна милиони хора, съобщиха оператори на електропреносната мрежа, цитирани от АФП. Причината за прекъсването засега не е установена.   Испанският държавен оператор на..

публикувано на 28.04.25 в 14:56
Лили Иванова с Иван и Андрей

Николай Недеков: Ще обсъждаме, една или две актриси ще играят Лили Иванова

До края на лятото трябва да е готов сценарият на новият български филм "Лили – Любовта е живот", от септември т. г. да започне по-усилената работа в конкретика по продукцията и в началото на 2026 г. вече да е избрана с кастинг актрисата или актрисите за ролята на легендарната певица Лили Иванова.  Това сподели в интервю пред БНР Николай..

публикувано на 28.04.25 в 14:46

Конклавът за избор на нов папа ще започне на 7 май

Генералната конгрегация на кардиналите реши - Конклавът, който ще избере новия папа, да започне на 7-и май. Сикстинската капела е затворена за туристически посещения, защото се подготвя за него. Конклавът е от 135 кардинали - избиратели под 80-годишна възраст. Най-много са тези от Европа – 59, от които 19 са италианци. Най-млад, само на 45..

публикувано на 28.04.25 в 14:31