Макар и с процент избирателната активност в Силистренска област в края на деня е по-висока, от последните избори миналата година, показват данните от РИК.
Своето право на глас са упражнили 38,4% или 43 036 от малко над 112-те хиляди избиратели в седемте общини на региона.
Най-висок е бил процентът в община Главиница – 43, а най-нисък в Кайнарджа – 33 на сто.
Гласуването се проведе в 221 стационарни и 9 мобилни секции.
За 4 мандата в 20-МИР Силистра се борят 99 кандидата от 21 политически партии и коалиции.
Изборния ден в Силистренско започна и завърши спокойно. Издадени са били 11 удостоверения за гласуване на граждани, непритежаващи валидни лични документи, съобщават от полицията.
В Районната избирателна комисия са били регистрирани 3 жалби, като две от тях са обявени за несъстоятелни.
Нямало данни и очевидци, че в селата Суходол и Зарица, община Главиница, се е извършвала агитация на майчин език. Въпреки това членовете на комисиите са били предупредени.
В третия случай е ставало въпрос за недоразумение при подаване на декларации за гласуване по настоящ адрес, информира Марияна Чанкова - председател на Районната избирателна комисия в Силистра.
"Слава Богу, че само в една секция - 180-а, се наложи да прекратим гласуването, тъй като станаха безброй много повредите, едни и същи, но се налагаше постоянно техникът да стои в тази секция, докато се стигна до невъзможност машината да отпечатва бюлетини."
Очакванията са приемането на изборните книжа и бюлетините да продължи до рано сутринта в утрешния ден.
Агенцията на Европейския съюз по наркотиците ( EUDA ) и Европейският център за контрол и превенция на заболяванията ( ECDC ) обявиха нови мерки за елиминирането на вирусния хепатит в затворите. Инициативата е във връзка с Международния ден за справедливо отношение към лишените от свобода , който отбелязваме на 10 август. Двете агенции са..
Европейски лидери заявиха днес, че само подход, който съчетава активна дипломация, подкрепа за Украйна и натиск върху Русия, може да сложи край на войната в Украйна, предаде Франс Прес. „Приветстваме работата на президента Тръмп за спиране на кръвопролитието в Украйна“, се казва в изявлението, подписано от лидерите на Великобритания, Франция, Германия,..
От 1 януари догодина в Ямбол таксата за битови отпадъци ще се определя според броя на реалните ползватели на имота, съобщиха от общината. Промяната е в изпълнение на изискванията на Закона за местните данъци и такси и цели по-справедливо разпределение на разходите за услугата. Досега таксата се изчисляваше като промил..
Британският министър-председател Киър Стармър и френският президент Еманюел Макрон обещаха в събота да намерят решение за “справедлив и траен” мир в Украйна, докато американският президент Доналд Тръмп се подготвя за разговори с руския си колега Владимир Путин за слагане на край на войната, съобщи Ройтерс, позовавайки се на Даунинг стрийт...
SpaceX и NASA успешно завършиха в събота мисията "Екипаж-10" (Crew-10) до Международната космическа станция (МКС), след като и четиримата астронавти се върнаха безопасно на Земята на борда на космическия кораб Crew Dragon. Астронавтите се приземиха в Тихия океан край бреговете на Сан Диего, Калифорния, след като прекараха пет месеца на МКС...
Иран е против създаването на подкрепяния от американският президент Доналд Тръмп коридор,известен като "Коридора Тръмп", който трябва да свърже през териториите на Армения и Азербайджан населената с азери Нахичеванска автономна република. Това заяви Али Акбар Велаяти, съветник на върховния лидер на ислямската република. Армения и Азербайджан..
Няколко европейски държави отхвърлиха предложението, отправено от руския президент Владимир Путин, с което се иска от Киев да се откаже от контрола над Източна Украйна в замяна на прекратяване на огъня, съобщи "Уолстрийт джърнъл", позовавайки се на двама европейски служители, запознати със ситуацията. Държави като Франция, Германия и..
"Берковица е райско кътче, сгушено в полите на Ком. Връщам се с голямо удоволиствие в най-ранните си години. Всяка ваканция чаках да отида с..
Колко са столетниците в България? Отговор дава Националният статистически институт – към 31-ви декември 2024 година хората на възраст 100 и..
От днес всички магазини в България трябва да показват цените и в лева, и в евро . Законът е ясен – цената в евро стои до тази в лева, за да ни..