Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Крум Зарков: БСП продължава с тъжните резултати

Служебният министър на правосъдието Крум Зарков
Снимка: БГНЕС, архив

"Избирателите проговориха, избраните още не са!" Така служебния министър на правосъдието Крум Зарков коментира очакванията за съставяне на правителство. Той беше в Сливен на инспекция в единствения в страната женски затвор и даде добра оценка на ръководството и за въведените стандартите.

Зарков коментира резултатите на БСП от изборите, но не отговори дали ще се иска оставката на лидера Корнелия Нинова. Той подчерта, че  хартиената бюлетина съвсем не е решение на много по-дълбоките проблеми в партията.  

"Нещата отиват далеч отвъд това и сега не е моментът да ги коментираме. За съжаление изборната активност продължава да се движи в рамките на антирекордите, които поставихме миналия път. Така че аргументът, според който връщането на хартиената бюлетина ще върне избирателите пред урните, очевидно беше грешен. За съжаление БСП продължава с тъжните резултати, но аз съм сигурен, че моята партия ще намери начин да излезе от тази ситуация и скоро ще тръгне отново напред."

Служебният правосъден министър обяви, че докато партиите анализират своите резултати и обмислят как и дали да съставят правителство, то служебното правителство няма да спре да си изпълнява задълженията.

"Нека да изчакаме и да видим какви ще са заявките и как тези, които се явиха на избори ще прочетат собствените си резултати. През това време ние като служебно правителство сме длъжни да изпълняваме нашите всекидневни задачи и осигуряване на управлението на страната."

Очакванията на министър Зарков още са за работещ парламент.

По публикацията работи: Николай Петров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ръст на раждаемостта в Испания за първи път от 10 години

Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на Националния статистически институт. Въпреки ръста, увеличението на ражданията не води до..

публикувано на 19.02.25 в 22:15

Хората от Долна Оряховица събраха пари и издигнаха паметник на Васил Левски

Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер.  Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата годишнина от безсмъртието на Левски пред бюст-паметника на Апостола, който беше открит в центъра на..

публикувано на 19.02.25 в 22:10

Запрянов: Над 406 млн. лв. са постъпилите компенсации за предоставянето на военна помощ на Украйна

Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България"..

публикувано на 19.02.25 в 21:52

Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж

Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата. Нападателят е..

публикувано на 19.02.25 в 20:16

Национално възпоменателно факелно шествие в Ловеч в памет на Апостола

В Ловеч в момента се провежда традиционното национално възпоменателно факелно шествие в памет на Апостола на свободата под надслов "152 години безсмъртие". Колоната тръгна от сградата на общината в центъра на града и стигна до паметника на Апостола край историческата крепост "Хисаря".

публикувано на 19.02.25 в 20:04
Д-р Петко Стефановски

Доц. Петко Стефановски - единствен кандидат за управител на НЗОК

Доскорошният заместник-министър на здравеопазването доц. Петко Стефановски е единственият кандидат за управител на Здравната каса по новата процедура, открита на 12 февруари. Той е издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС, показва справка на сайта на Народното събрание. Доц. Стефановски е лекар със специалност "Спешна медицина", също така е..

публикувано на 19.02.25 в 19:57
Реч на Радослав Шикорски в полския парламент, 25 април 2024 г.

Полският външен министър: Наше задължение е конфискуването на активите на агресора

"Можете да избегнете всяка война с капитулация, но въпросът е в справедливия мир" - това заяви в Европейския парламент полският министър на външните работи Радослав Шикорски, чиято страна в момента председателства ЕС. Той каза това в отговор на въпрос за изявленията на президента Тръмп, че Украйна е трябвало да преговаря, а не да допуска войната...

публикувано на 19.02.25 в 19:50