Това призова в интервю за БНР социологът доц. Катя Михайлова, преподавател в УНСС.
В предаването "Преди всички" тя описа сегашното състояние на партийно противопоставяне като "дивашка, варварска борба за оцеляване".
"И в тази варварска борба за оцеляване, а всъщност и хората за същото се борят, другият няма никакъв смисъл – той не е ценност, той не е от значение. Докато продължава това състояние, ще е все така. Партиите ще се борят сами за себе си, за своите 20-30-40 човечета, които да получават заплатки, за да преживеят агонията."
Доц. Михайлова отправи въпрос на фона на "много ниските резултати, които постигнаха политическите кандидати на тези избори, дали от избори на избори в резултата на партиите нямаме по-голям дял купен и контролиран вот и по-малък дял свободен избор на хората".
Вървим ли към смяна на модела? Ще имат ли по-голяма тежест занапред референдумите?
"Категорично ясно е, че моделът в момента се сменя. Нали за това бяха протестите през 2020 г.? Е, моделът започна да се сменя. Когато моделът се сменя (независимо дали на лично ниво, на общностно или на обществено), обществото винаги изпада в такова състояние на безтегловност, усещане за хаос. Всъщност е само субективно усещане за хаос, моделът се знае работата. Дали ще е за добро или ще е за зло, новият модел, който ще дойде, няма да е за по-зло, отколкото днес. Очаква се новият модел. Вървим ли към президентска република? Вървим. Голяма е политическата фригидност на парламентаризма в България. Няма как това да продължава още дълго време", коментира Катя Михайлова.
Президентът не преувеличава правомощията си, "прави това, което е негова отговорност в условията на такава безпощадна парламентарна криза", смята доц. Михайлова.
"Импийчмънт на президента? Тези идеи срещу президента са маниер "да разлаем кучетата". Кои са кучетата – гласоподаватели, да вдигнем градуса на тяхната емоция, да се вдигне тяхната енергия. Обаче когато провокираш отрицателни, негативни емоции, вдигаш разрушителна енергия. Когато провокираш добри емоции, тогава вдигаш градивна, съзидателна енергия, която води до позитивни проекти."
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Под диригентството на маестро Йордан Камджалов на 8 юли Плевенската филхармония започна Национално турне. Предвидени са 15 концерта "Музикална магия 2" в цялата страна. През 2011 година Камджалов беше избран за Музикант на годината. През 2019 година спечели в категория "Музикален проект на годината" на предаването "Алегро Виваче" на Българското..
" Не знам колко струват колите. Те не са наши . Дадени са от човек, който също е ощетен от това управление и каза, че понеже продава бизнеса си, продава всичко, ще си продаде и колите, иска да ги даде един-два месеца да се карат облепени, но това, което се случва, е, че веднъж ги спряха неоснователно от движение". Това коментира пред БНР Ивелин..
Сериозна промяна предстои в следващите месеци в регулацията на дроновете у нас . По-строги мерки за операторите на дронове предвиждат промени в Наредбата за безпилотни летателни системи и нови изисквания към центровете за обучение на пилоти на този тип летателни средства . Идва ли време, в което регулацията на дронове, ще прилича на тази,..
" Като цяло хотелиерите са поляризирани в оценката си за туризма у нас" . Това заяви пред БНР Георги Дучев - изпълнителен директор на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели: "Една трета от тях смятат, че той се е подобрил спрямо миналата година. Пак една трета смятат, че няма промяна и има една трета, която декларира..
Как чрез изкуство да вдъхновява младите хора към тяхното по-добро развитие - тази цел си е поставил Виолин Неделчев. Той е талантлив художник и отдаден учител по "Изобразително изкуство". В момента преподава в 143-то Основно училище "Георги Бенковски", но пътят му е свързан и с много други учебни заведения. Виолин три пъти получава..
14 линейки пристигнаха днес в Лвов . Крайната им цел е фронтът в Източна Украйна. Тръгнаха преди една седмица от Мюнхен. Разстоянието е около 1200 километра . Преходът отне седем дни, защото в него участваха и около 70 любители колоезначи в етапи от по 200 километра на ден . Това са сухите факти около една от многобройните доброволчески..
Домашна атмосфера, в която бебетата получават грижа, а техните родители – спокойствие и увереност, че ще се справят. Това усещане дава пространство на осмия етаж на болницата Майчин дом , което се нарича сектор за кенгуру грижа . То е съвсем ново и първото в България. Идеята е майките и бащите на недоносени бебета да ги прегръщат, колкото време..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
След множеството дискусии и скандали около професионалната реализация на младите лекари става ясно, че и в тази област има много за ремонт - както..