Властите в Италия задържаха камион с българска регистрация превозващ над 650 кг хашиш. Пътувал е по магистрала А 12 Генуа-Рим .
Камионът е пътувал към Рим, където на бензиностанция е бил подложен на рутинна проверка от финансовата полиция на римското оперативно ядро. При искане товарът да бъде проверен шофьорът проявил нервност, което усъмнило полицаите.
При извършване на огледа те открили в кухина скритата дрога. Пласиран от наркодилърите в Рим, хашишът е щял да донесе над 6 милиона евро печалба.
Шофьорът, чиято самоличност не се споменаваq е арестуван за предполагаемо разпространение на наркотици и до постановяване на окончателната присъда е в сила презумпцията за невиновност на заподозрения.
Остава в сила обявеното заради пожарите бедствено положение в три населени места в община Средец - Гранитец, Сливово и Синьо камене. През нощта на терен останаха екипи на пожарната и в землището на село Сливово. Направен е обход и край село Гранитец, което се намира най-близо до фронта на пожара. Силният вятър вчера разпали нови огнища. Към..
Потушен е пожарът в района на старото военно училище във Велико Търново, който се разрази снощи в старите бракувани казарми. В овладяването му се включиха 24-ма огнеборци с 6 пожарни автомобила. По подозрение за умишлен палеж е задържан извършител, съобщи БТА. От Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" съобщиха, че..
"Държавата има право да продава своите имоти, но трябва да се грижи и за националния интерес . Този закон беше приет с недостатъчен брой гласове. Големите промени в него настъпиха между първо и второ четене ." Това заяви пред БНР адвокат Адела Качаунова от БХК след президентското вето върху разпродажбата на държавни имоти с отпаднало..
"Европейският съюз в координация със САЩ и други партньори съмишленици ще продължи да осигурява политическа, финансова, икономическа, хуманитарна, военна и дипломатическа подкрепа за Украйна, докато тя упражнява неотменното си право на самозащита. ЕС ще продължи да прилага и да налага ограничителни мерки срещу Русия". Това се казва в..
Земеделски производители и организации остро протестират срещу промяна в Кодекса за социално осигуряване, според която майки, регистрирани като земеделски производители, се лишават от право на парично обезщетение за отглеждане на дете до 2-годишна възраст, ако продължат да се занимават със земеделие. Това е дискриминационен подход спрямо..
Има много критики и по двата закона – за въвеждането на еврото и за веригите на доставки. Резултатът от тези мерки ще видим най-малко след 1-2 месеца . Това каза пред БНР Лидия Шулева, бивш вицепремиер, както и бивш министър на икономиката и на труда и социалната политика. Има опасения, че замразяването на цените предварително е..
Съединените щати и Китай удължиха отлагането на мита с още 90 дни, с което ще бъде предотвратено взаимното налагане на трицифрени налози върху стоките им. Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че е подписал изпълнителна заповед, с която налагането на по-високи тарифи се спира до 10 ноември. Министерството на търговията на Китай паралелно..
Страната ни вече съхранява слънчева енергия в батерии, които са частни инвестиции . На сайта на ЕСО в оперативните данни се показва енергията,..
Русия винаги е измервала себе си спрямо великата сила на деня. Това обясни пред БНР Елена Поптодорова, бивш посланик на България в САЩ и основател на..
Системата на опазване на недвижимото културно наследство е абсолютно разрушена . Това заяви пред БНР арх. Петър Петров, бивш директор на Националния..