Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В столичния кв. "Люлин", беше арестуван мъж, издирван от Интерпол

Той се беше барикадирал в апартамента си

Снимка: Николай Христов

При полицейска операция тази вечер в столичния квартал "Люлин" беше арестуван мъж, издирван от Интерпол, който се беше барикадирал в апартамента си.

Историята започва в по-ранните часове на днешния ден. Мъжът е издирван от Интерпол и по първоначална информация е бил въоръжен. Днес на територията на София той е предизвикал катастрофа с пострадал. Успява обаче да избяга от пътнотранспортното произшествие и да стигне до жилището си в "Люлин 6", където се барикадира.

Малко по-късно на мястото пристигат екипи на Полицията, Жандармерията, на Специализирания отряд за борба с тероризма. Има и полицаи с кучета. Идва и линейка. Започват преговори с мъжа, който първоначално отказва да излезе от апартамента си, но минути преди 20:00 часа е арестуван.

Информацията, че при него е имало заложници, не се потвърди - от МВР бяха категорични, че в апартамента не е имало заложници.  Самоличността на мъжа не беше оповестена, както и за какво престъпление е бил обявен за издирване от Интерпол. Към момента полицейското присъствие в кв. "Люлин 6" остава засилено.
 
По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

С изложба в Пловдив започна кампанията "Шофирай със сърце и разум"

С изложба и демонстрации за отговорно и безопасно поведение на пътя, в Пловдив започна кампанията "Шофирай със сърце и разум". В събитието,  организирано от Фондация "Ани и Явор", се включиха младежи от пловдивски училища и много родители с децата им. Участник в игрите, разпределени на няколко щанда в центъра на града, беше и 9-годишният..

публикувано на 22.11.25 в 16:59
Сражения в Украйна

Западни лидери със съвместно изявление за американския мирен план за Украйна

Западни лидери разпространиха съвместно изявление по повод оповестения американски мирен план за Украйна. В него се казва, че те категорично се придържат към принципа границите да не могат да бъдат променяни със сила. Украйна и САЩ започват разговори в Швейцария по мирния план на Тръмп "Категорично се придържаме към принципа, че..

публикувано на 22.11.25 в 16:50

От "Да, България" призовават варненци на протест утре пред залата, в която ще се събере ОИК

От партия "Да, България" призовават жителите на Варна на протест утре пред залата, в която ще се събере Общинската избирателна комисия. Според партията целта на това извънредно заседание е да бъде отстранен Благомир Коцев от кметския пост във Варна, преди идния четвъртък съдът да излезе с решение дали той ще остане в ареста. Борисов е..

публикувано на 22.11.25 в 16:20
Министерство на земеделието

"Напоителни системи" извършват постоянен контрол на река Места край Хаджидимово

Във връзка с обилните валежи от дъжд на територията на област Благоевград, служители на "Напоителни системи" извършват постоянен контрол и наблюдение на участъците на рeка Места, които се стопанисват от дружеството, съобщиха от земеделското министерство. Няма опасност водата, излязла от коритото на река в община Хаджидимово да залее на..

публикувано на 22.11.25 в 16:00

Протестът при моста "Чавдар" заради зоните за паркиране в София приключи

Приключи протестът заради зоните за паркиране в София. Възстановено е движението по моста "Чавдар". Трафикът е обичаен за този час в съботния ден. Недоволството е предизвикано от предложението за разширяване на синята и зелена зона за платеното паркиране и покачването на цените. Протестиращите са категорични, че проблем с паркирането в..

публикувано на 22.11.25 в 15:46
Изтребители Ф-16 на румънските ВВС

Румъния вдигна изтребители във въздуха заради атаки с дронове в Украйна

Два изтребителя Ф-16 на румънските военновъздушни сили са били вдигнати тази нощ, за да "наблюдават въздушната обстановка на границата с Украйна", съобщи румънското Министерство на националната отбрана в прессъобщение, цитирано от националната агенция "Аджерпрес". Изтребителите са били вдигнати заради атаки с дронове в зоната на град Измаил в..

публикувано на 22.11.25 в 15:27
Висше военноморско училище

На изложение представят възможностите за обучение в университетите във Варна

Възможностите за обучение, които предлагат университетите във Варна, са представени на изложение под наслов "Моят избор, моето бъдеще". То се провежда във Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров" по инициатива на Студентския съвет към училището. Главен-старшина София Кръстева - курсант от Висшето военноморско училище посрещаше гостите и..

публикувано на 22.11.25 в 14:41