Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стефка Костадинова откри европейското клубно първенство по таекуондо

Официално откриване на европейското клубно първенство по таекуондо
Снимка: БНР

Президентът на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова откри европейското клубно първенство по олимпийско таекуондо, което се провежда в хотел "Маринела".

"Ние за пореден път доказваме, че сме невероятни домакини. България се очертава като световен център на олимпийското таекуондо. Благодаря на Слави, че ме покани да бъда част от това мероприятие. Много съм щастлива, че съм тук, а и самата аз съм много силна жена и да съм в компанията на такива мъже и жени, за мен е чест и гордост. Не обичам да говоря предварително, има състезатели, които са спечелили квоти, но има много време, тепърва започва годината. Стискам палци и им пожелавам успех. Дано спечелят квоти, тъй като тогава започва големия спорт. Пожелавам догодина да чуем българския химн. Само да са живи и здрави. Те доста дълго се подготвят, дано няма контузии и да си вярват",  сподели олимпийската шампионка в скока на височина.

По време на официалното откриване президентът на родната централа Слави Бинев, връчи на актьорите Асен Блатечки и Калин Врачански почетни медали от световното първенство за кадети, на което България беше домакин през миналата година. Те, от своя страна, демонстрираха качества си в бойните изкуства, тъй като двамата са минали през школите по карате и таекуондо.

"Бойните изкусва са си в мен от както съм започнал да се занимавам с тях. 3-4 клас започнах с дуждо, после с карате. Бойните изкуства са второто ми семейство. Те са ми дали точно толково, колкото и родитгелите ми", сподели Асен Блатечки.

"Много неща останаха и много загубих. Най-много загубих гъвкавостта си и бързината. Упоритостта, което е нещо халактерно за бойните спортове, остана в мен. Остана и в работата ми и живота", допълни Калин Врачански.

Официални гости на церемонията бяха още заместник-министърът на младежта и спорта Петър Георгиев, доайенът на бойните спортове - генерал Чавдар Чернев, почетният председател на ETU и легенда на бойните изкуства - Гранд Мастър Парк Су Нам.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Александър Василев е четвъртфиналист на US Open

Александър Василев се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис.  Полуфиналистът от Уимбълдън и №4 в схемата Василев показа страхотен характер и победи със 7:5, 4:6, 7:6(7) Ян Кумсат (Чехия). Двубоят продължи 2 часа и 20 минути. Преди този мач Василев спечели две поредни победи без да загуби сет, а за..

публикувано на 03.09.25 в 20:52

Почина рекордьор в мотоциклетизма

На 80-годишна възраст почина един от най-известните ни състезатели по мотоциклетизъм Милчо Младенов. Той е един от малкото българи регистриран в Книгата на рекордите Гинес. През 2000 г. е вписан като автор на 22 първи места в 22 поредни години в родния шампионат за сайткар /мотор с кош/, като от 1997 до 1999 г. тези победи са придружени  и с..

публикувано на 03.09.25 в 20:08

Илиан Илиев: Срещу Испания и малко да направим, ще се забележи

Селекционерът Илиан Илиев говори на официалната пресконференция ден преди Световната квалификация в група Е между българския национален отбор по футбол и Испания, която ще се играе утре (четвъртък, 4-и септември) на националния стадион Васил Левски. По-голямата част от пресконференцията беше посветена на въпроси около испанския национален отбор и..

публикувано на 03.09.25 в 17:53

Сливен събира млади европейски надежди в джудото

За първи път в България, Сливен ще бъде домакин на Blue Stones Cup 2025 – международен турнир за млади джудисти от цяла Европа! На 6 и 7 септември зала „Васил Левски“ ще се превърне в арена на надпревара, адреналин и спортен талант. Турнирът обхваща всички възрастови групи от U8 до U18 и ще се проведе на три татамита едновременно,..

публикувано на 03.09.25 в 16:59

България е с трета европейска титла във водомоторния спорт

За трета поредна година наш състезател грабна европейска титла с бързите лодки във водомоторния спорт. След двата златни успеха на Никола Тодоров в клас F250, този уикенд в Италия Виктор Любенов се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка, спечелвайки титлата в клас F125. „Имах честта да гледам на живо това състезание, сподели..

публикувано на 03.09.25 в 16:55
Валентина Георгиева и Филип Янев

Валентина Георгиева срещу елита на световната гимнастика в Париж

Валентина Георгиева ще представя България на Сетовната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе в Париж на 13 и 14 септември. Двукратната ни европейска вицешампионка, освен на коронния си уред, е заявена и на греда. За френската столица със състезателката на клуб "Левски-Спартак" ще пътува и личният ѝ треньор Филип Янев, а съдия ще бъде..

публикувано на 03.09.25 в 11:50
Новак Джокович записа 11-и успех срещу Тейлър Фриц.

Новак Джокович и Карлос Алкарас стигнаха полуфиналите

Рекордьорът по титли от Големия шлем Новак Джокович се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис за четвърта поредна година. На четвъртфиналите сърбинът се справи с представителя на домакините Тейлър Фриц, надигравайки го с 6:3, 7:5, 3:6 и 6:4. В откриващият сет Джокович взе още първото подаване на съперника си и след..

публикувано на 03.09.25 в 07:02