Девин Букър изравни рекорда си в плейофите от 47 точки, а Кевин Дюрант добави 39 за победата на Финикс у дома над Денвър със 121:114 в третия мач от серията в Националната баскетболна асоциация.
С успеха "слънцата" намалиха изоставането в полуфиналната серия на Западната конференция на 1:2.
Букър вкара 20 от 25 опита за кош и добави 9 борби към актива си.
Джамал Мъри бе най-резултатен за Денвър с 32 точки, а Никола Йокич се отличи с трипъл-дабъл с 30 точки, 17 борби и рекордните си за плейофен мач 17 асистенции.
Финикс игра без един от основните си играчи Крис Пол, който лекува контузия в слабините и вероятно ще пропусне и четвъртия мач от серията, който е в неделя във Финикс.
Бостън поведе с 2:1 в серията срещу Филаделфия в Източната конференция след успех в третия двубой със 114:102.
Най-резултатен бе Джоел Ембийд с 30 точки, но усилията му не бяха достатъчни за тима на Филаделфия.
За победителите се отличи Джейсън Тейтъм с 27 точки и 10 борби. Джейлън Браун добави 23 точки за Селтикс.
Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова се класира за основната схема на турнира от категория УТА 1000 на твърди кортове в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара. Поставената под номер 10 в схемата българка победи в квалификациите участваща с "уайлд кард" представителка на домакините Катрин Себов с 6:1, 6:4 за 87 минути. Томова, която..
Британецът Ландо Норис продължи възходящото си представя и спечели квалификацията за място за неделното състезание от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1 - за "Голямата награда на Белгия". Той завъртя най-бърза обиколка за 1:40.562 минута. Пилотът на "Макларън" спечели последните две състезания, за да намали разликата на върха в..
Австралийският спринтьор Кейдън Гроувс направи страхотно представяне и спечели 20-ия етап от колоездачната обиколка на Франция по мокрите пътища до Понтарлие след самостоятелен 16-километров рейд. Гроувс измина 184.2-километровата дистанция за 4:06:09 часа. Втори и трети са съответно Франк Ван ден Брук (Нидерландия) на 54 секунди и Паскал..
Футболистите на Милан надиграха състава на Ливърпул с 4:2 контрола, която бе изиграна в Хонконг. Головете за “росонерите” бяха отбелязани от Рафаел Леао, Рубен Лофтъс-Чийк и два на Ноа Окафор, докато за англичаните се разписаха Доминик Собослай и Коди Гакпо. Това бе втори спаринг и за двата отбора. На старта на азиатското си турне италианците..
Макс Верстапен с болид "Ред Бул" се наслади на една от малкото си победи през този сезон. Световният шампион финишира за 26:37.997 минути и спечели спринтовото състезание преди "Гран при на Белгия" в автомобилната Формула 1, като изпревари с 0.753 секунди Оскар Пиастри. Това беше първата надпревара за нидерландеца след уволнението на..
Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16). В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си...
Натали Захариева завърши на петото място на финала в скока на височина при девойките в турнира по лека атлетика на Европейския младежки олимпийски фестивал в Скопие (Република Северна Македония). Българката записа резултат от 1.76 метра. Победителка стана Айтана Алонсо (Испания) с 1.86, следвана от Свеа Викторен (Швеция) с 1.82 и Лена Мария..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..
Цифровото евро няма да отнема права на европейските граждани, а ще им предостави по-голям избор. Това заяви за БНР Алесандро Джованини , съветник на..