Председателят на БСП Корнелия Нинова призова политическите лидери да се оттеглят, за да бъде намерено решение за съставяне на редовно правителство.
"Според мен в такава напрегната ситуация, виждате и тежкия опит, който вече го има, когато лидери и видимите политически лица излязат напред, не се получават нещата, почва една ревност, видяхте го между първия и втория, смятам, че трябва ние да се отдръпнем, имам предвид лидерите и ярките политически лица и да се търсят консенсусни хора, които си разбират от работата и се ангажират да изпълнят тези 5-6 неща, за които партиите се разберем."
Според нея ГЕРБ са сбъркали, излъчвайки премиер, който предлага свои приоритети и търси подкрепа за правителство на малцинството.
Правилният подход е първо да се проведе лидерска среща, на която да се уточнят приоритети, след това да се уточнят конкретни срокове за изпълнението им и чак тогава да се търсят имена на министри, които да свършат работата.
Нинова критикува и подхода на Мария Габриел:
"Моето правителство, моят правосъден министър ще направи така, ако са си го определили кой и той вече знае какви задачи ще изпълнява, да го казват. Нито един Министерски съвет, нито на министър не е на премиера. Министерският съвет е колективно усилие, той се подкрепя от някакво мнозинство в парламента, така че този егоцентризъм идва малко повече и то твърде рано, тя все още не е избрана за министър-председател."
Нинова беше категорична, че БСП не е правила договорки за министри в този кабинет и нарече медийните публикации "спекулации и манипулации".
Тя обърна внимание на знаковите отсъствия в точно този момент.
"И точно в ключовия момент, когато ГЕРБ и СДС направиха на Кирил Петков и на Асен Василев предложение, което мисля, че не могат да откажат, защото напълно отговаря на тяхната програма и изисквания, Кирил и Асен отидоха на семинар в Прага. А точно когато трябва да се връчва първия мандат и виждате колко е напрегнато в държавата, президентът замина четири дена за ЮАР. Борисов се скри и пусна Габриел напред, след опита за покушение на Гешев той някъде изчезна. Нещо не останаха държавни мъже в Републиката, и то в най-сложния момент, много удобно и неправилно за държавата."
Смяната на едно лице с друго без да промениш системата, няма смисъл – така Нинова коментира предложението за освобождаване на главния прокурор иван Гешев. БСП би подкрепила само истинска дълбока реформа.
Ограничено е движението през Прохода на Републиката в района на село Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут. Шофьорите на тежкотоварни автомобили над..
Русия не може да наложи вето върху пътя на Украйна към ЕС и НАТО, нито може да има ограничения върху украинските въоръжени сили за сътрудничеството им с трети страни. Украйна ще реши за територията си, а международните граници не могат да се променят със сила. Разнопосочни реакции сред срещата на върха в Аляска, европейци излизат с декларация..
Категорично положителни са първоначалните реакции в Русия след срещата между американския президент Доналд Тръмп и руския държавен глава Владимир Путин в Аляска. "Срещата доказа, че преговори са възможни без предварителни условия и едновременно с продължаването на "специалната военна операция", написа в "Телеграм" бившият руски президент Дмитрий..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп съобщи след срещата си на върха с руския си колега Владимир Путин, че ще приеме в Овалния кабинет на Белия дом в понеделник следобед украинския президент Володимир Зеленски, предаде Ройтерс. "Ако всичко се получи, ще насрочим среща с президента Путин", заяви Тръмп. След срещата на върха САЩ-Русия: Значителен..
Ураганът "Ерин", който се формира в Атлантическия океан, се засили до трета категория, докато е в зоната на Карибите, предаде Асошиейтед прес, като се позова на американския Национален център за ураганите. Стихията се намира на 275 километра североизточно от Англия с ветрове със скорост от 195 километра в час. Ураганът се придвижва..
"Предполагам, че Путин се връща в Москва много щастлив", коментира за Скай нюз британският професор Марк Галеоти, историк и полотолог, сътрудник на Кралския институт на обединените служби – най-старият мозъчен тръст за отбрана и сигурност в света. След срещата на върха в Аляска: Без сделка за Украйна, Тръмп и Путин определиха разговорите като..
Реакциите след срещата между президентите на САЩ и Русия в Аляска са разнопосочни. След срещата на върха в Аляска: Без сделка за Украйна, Тръмп и Путин определиха разговорите като продуктивни След срещата на върха САЩ-Русия: Значителен напредък, но още без окончателна договореност Премиерът на Унгария Виктор Орбан написа във Фейсбук, че..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Лекари, медицински сестри и персонал от Държавната психиатрична болница в Ловеч са подложени на натиск и тормоз от директора на лечебното заведение..
Вирусът се разпространява с шеметна бързина. Една четвърт от породата вакла маришка овца в страната вече е унищожена , като 66% от популацията в..