Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Натали Ангелова: Най-важното в изкуството е упоритостта и да си искрен с публиката

2
Натали Ангелова
Снимка: Личен архив

"При мен всичко отново се върти около музиката, стиховете, рисуването, работата ми с деца, аз пиша стихове и танцувам", разказа в "Нощен Хоризонт" по БНР Натали Ангелова, музикант, поет и художник, музикален педагог. Един от обичаните гласове в поп музиката.

"Вече имам пет песни. Готвя и нови проекти, но все още не им е дошло времето. Годината ми започна творчески. С музика...Сега осъзнавам, че нещата трябва да се пускат веднага, да не се чака чак толкова време, а мечтата да се сбъдва. Да не се чака толкова...както аз правя досега", каза още Натали Ангелова
Новата й песен се казва „На разстояние“.
Натали Ангелова
"Премиерата на песента беше на 2 май и виждам, че доста хора се припознават в тази песен. Иска ми се да вярваме повече в себе си и да се си позволяваме да оставаме в токсични отношения...което не е добре за психиката и за здравето ни изобщо.

Да сме по-уверени в себе си, да знаем цената и стойността си", сподели още младата певица.

Екипът на новата песен - текстът е мой, музиката заедно със Светлин Къслев, той направи аражимента, звукозапис при Живко Даскалов. Видеоклипът на песента с помощта на талантливия Виктор Милушев, който е и хореограф. Във видеото участва актьорът Никола Парашкевов.

"Смятам, че за един човек на изкуството най-важни са упоритостта, последователността, умението да споделиш душевността си с другите чрез изкуството, да съумееш да се отвориш и да се покажеш истински, за да докоснеш най-силно публиката", сподели още пред БНР Натали Ангелова.


Натали Ангелова е родена на 30.01.1991 в гр. Монтана. Занимава се с изкуство от 4- годишна възраст, когато започва да танцува в Обединена Школа по Изкуствата „ Добри Христов“, при Ина Колева – в родния си град. По-късно намира своите вокални педагози в Обединен Детски комплекс „ Ние,врабчетата“ в лицето на Миглена Георгиева и Латинка Боева. Носител е на много награди от национални и международни конкурси по пеене, където взема участие предимно през ученическите си години. Натали е част и от вокална формация и камерен състав за обработен фолклор, към Гимназията с преподаване на чужди езици, в която учи до 12-ти клас- ГПЧЕ „ Петър Богдан“, с ръководител Цветан Цветанов. Концертна дейност в чужбина (Германия, Сърбия) и конкурси не липсват и с вокалната формация „Торлашки напеви“ – винаги носители на призови места.

След завършване на гимназията (2010г), Натали изучава обща педагогика в продължение на 1 година, в СУ „ Свети Климент Охридски“ , след което решава да последва голямата си мечта и кандидатства в Национална Музикална Академия „проф. Панчо Владигеров“, където става студент по поп и джаз пеене в класа на доц. Алис Боварян. Завършва бакалавър и магистър (2011-2016).


Още по темата в звуковия файл.


По публикацията работи: Гергана Хрисчева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Филмов фестивал МЕНАР

Започва филмовият фестивал МЕНАР

Днес в Дома на киното в София се открива филмовият фестивал МЕНАР. Той запознава българската публика с културата и традициите на Югоизтока и ислямския свят. Това е 17-тото му издание. Зрителите да очакват една добра селекция от игрални, документални и късометражни филми, които ще се се излъчват до 30 януари, обясни пред БНР Здравко..

публикувано на 17.01.25 в 12:06

Премиера на "2084. RЕХ. Или последният цар на света" в Пловдив

На сцената на Пловдивския театър тази вечер ще се състои премиерата на спектакъла "2084. RЕХ. Или последният цар на света" . Автор на пиесата е руският драматург Кирил Фокин , а постановката е на македонския режисьор Деян Пройковски .  Ироничната антиутопия ще поведе зрителите към близкото бъдеще – свят, в който човечеството е постигнало..

публикувано на 16.01.25 в 14:50
Woomb

Българският дует Woomb излиза на сцената на фестивала "Евросоник" в Грьонинген

Българският дует Woomb ("Уумб"), носител на награда от конкурса "Пролет" на БНР, ще излезе на сцената в Грьонинген тази вечер като един от номинираните за престижните музикални награди. Българската група Woomb е сред номинираните за наградите MME Public Choice Award Наградите Music Moves Europe, организирани от европейския шоукейс..

публикувано на 16.01.25 в 08:23

Силен старт на Международния кларинетен конкурс "Сава Димитров" 2025

От 17 до 21 януари 2025 г. София ще бъде домакин за трети път на Международния кларинетен конкурс „Сава Димитров“ – културно събитие, което все повече трупа престиж и привлича световния музикален елит. Организатори са Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ и фондация „Проф. Сава Димитров“, със съдействието на Министерството..

публикувано на 15.01.25 в 16:52
Мартина Табакова и Албена Врачанска

Радиооркестърът представя световната премиера на нов български клавирен концерт

На 15 януари в Първо студио на БНР от 19.30 ч. Симфоничният оркестър на БНР ще продължи поредицата си, в която през този сезон представя програми изцяло с българска музика. На диригентския пулт ще застане Константин Добройков - ръководител на камерния ансамбъл "Софийски солисти", с когото радиосимфониците са работили многократно и в концертни, и в..

публикувано на 15.01.25 в 15:56

Влиянието на ИИ във фокуса на Венецианското биенале по архитектура 2025

19-ото издание на Венецианското биенале по архитектура е планирано за периода от 10 май до 23 ноември 2025 г. Темата тази година изследва влиянието на изкуствения интелект и новите технологии върху архитектурата и обществото.  Българският павилион ще бъде подготвен от архитект Ясен Марков . Неговият проект "Псевдоприрода" спечели първо..

публикувано на 13.01.25 в 18:34
Росица Кавалджиева, Ирена Гъделева, Красимира Йорданова и Татяна Иванова

"Алегро виваче" на 35!

Първото издание на предаването за класическа музика "Алегро виваче" е на 6 януари 1990 г. Оттогава, вече 35 години, водещите, редакторите и репортерите му се стараят да отстояват високите стандарти, задавани ежедневно в ефира на Програма "Хоризонт", с актуални новини и динамичен стил, подсказани и от самото име - термин в музиката, озвачаващ "весело,..

публикувано на 13.01.25 в 14:57