Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стойчо Младенов преди двубоя с ЦСКА София: Мачът ще бъде много специален за мен

Стойчо Младенов
Снимка: Архив

Оперативният директор на ЦСКА 1948 Стойчо Младенов смята, че спадналото ниво на Лудогорец през този сезон е причината за големия шанс на ЦСКА София да прекъсне 11-годишната доминация на разградчани в българското футболно първенство.

"Червените" от "Българска армия" имат аванс от точка на върха на класирането пред шампионите два кръга преди края на кампанията в Първа лига, а Младенов коментира очакванията си за предстоящия завършек на сезона за "О Жого". 

"През този сезон Лудогорец не е толкова силен, нивото им падна малко. Мисля, че това до голяма степен е причината за класирането, а не толкова някакво значително израстване на ЦСКА. Битката е жестока, въпреки че Лудогорец има по-широк състав. Мачът на ЦСКА срещу нас ще бъде решаващ. Стадионът ще бъде пълен, но 90 процента от феновете на ЦСКА ще ги подкрепят. Може би 10 процента ще бъдат зад нас...Ситуацията е трудна. Има хора, които искат обединение между двата клуба, но ръководствата вървят в различни посоки", каза той, цитиран от португалското издание.

Именно ЦСКА 1948 свали Лудогорец от първото място след равенство 2:2 в Бистрица в предишния кръг, в който ЦСКА София надделя над Локомотив Пловдив с 1:0 на "Българска армия".

Тимът на Младенов пък се бори за третото място и за директна квота за квалификациите на Лигата на конференциите с Левски, като има точка преднина пред "сините". 

"Постигнахме страхотен резултат, но на върха нищо не е решено. Това не се е случвало от доста години, има неяснота за няколко позиции в класирането. Невъзможно е да се предвиди какво ще се случи в последните два кръга. Двата основни кандидати за титлата са във върхова форма, но ние също се справяме добре, има подем след пристигането на новия треньор (б.а. Атанас Рибарски). Ще бъде трудно за ЦСКА, въпреки че у домакин", допълва Младенов.    

Той признава, че изпитва сериозни сантименти към ЦСКА и изтъква, че именно под негово ръководство "армейците" печелят последната си титла през 2008 година.

"Мачът ще бъде много специален за мен, прекарал съм по-голямата част от кариерата си като играч и като треньор в ЦСКА. Станах шампион през 2008 година, последната титла на клуба. И то с пълна доминация, с 24 победи и 6 равенства, което остава неподобрен рекорд в България", коментира Младенов.

"Последните 11 години преминаха под доминацията на Лудогорец, който чрез двамата си много богати братя (б.а. собствениците Кирил и Георги Домусчиеви) разбра какво е нужно, за да се изгради много силен отбор за кратко време. Те имат най-добрата инфраструктура в страната и са пример за отлична вътрешна структура в държава, в която организацията и парите винаги са недостатъчно", допълва той.  

По публикацията работи: Светослав Табаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ивайло Иванов

Ивайло Иванов ще ръководи полуфинал на СП по волейбол за жени

Ивайло Иванов получи наряд да ръководи първия полуфинал на световното първенство по волейбол за жени в Тайланд, съобщиха от Българската федерация по волейбол. Днес първи един срещу друг в спор за място на финала излизат Япония и Турция. Вторият полуфинал по-късно днес противопоставя съставите на Италия и Бразилия. Световната волейболна централа..

публикувано на 06.09.25 в 10:33
Кирил Котев

Кирил Котев: Надявам се да покажем добра игра, агресия и да вземем точки

Техническият директор на БФС Кирил Котев заяви, че България в група Е не е фаворит в нито един мач, но се надява тимът да се прибере от Тбилис с точки. Българите са в поток с отбора на Испания, от който загубиха в четвъртък с 0:3, с Турция и с Грузия, която пък е домакин в неделя в 16:00 часа. Срещата ще предаваме пряко по "Хоризонт". Добрата новина е,..

публикувано на 06.09.25 в 09:29

Борислав Младенов и Апоел Тел Авив надиграха Рилски спортист в контрола

Баскетболният национал Борислав Младенов и неговият израелски тим Апоел Тел Авив победиха Рилски спортист с 89:72 във втората си контрола в "Арена 8888" в София, част от подготовката и на двата отбора за предстоящия сезон 2025/2026. Апоел ще домакинства в столицата срещите си от баскетболната Евролига за мъже и вече води подготовка на българска земя...

публикувано на 06.09.25 в 08:23
Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова с първа победа в турнира на ФИДЕ в Самарканд

Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова записа първа победа, а Иван Чепаринов и Нургюл Салимова направиха ремита в партиите си от втория кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд, Узбекистан. При дамите Стефанова измъкна след 99 хода игра победата с черните фигури срещу Елназ Калиахмет от Казахстан. Българката използва целия си опит,..

публикувано на 06.09.25 в 08:05
Новак Джокович и Карлос Алкарас

Алкарас и Синер ще спорят за титлата на US Open (обновена)

Карлос Алкарас и Яник Синер ще спорят за титлата при мъжете на Откритото първенство на САЩ по тенис. Световният номер две Карлос Алкарас ще спори за втората си титла на US Open. Първата ракета на Испания елиминира сръбската легенда Новак Джокович на полуфиналите в турнира от “Големия шлем” след чиста победа с 6:4 7:6(4) 6:2 за 2 часа и 26 минути...

публикувано на 06.09.25 в 06:29

ВАС: Лицензът на БФШ 2022 е даден неправомерно

Върховният административен съд (ВАС) реши, че лицензът за спорта шахмат, връчен от Министерството на младежта и спорта на Българска федерация по шахмат 2022 (БФШ 2022), е издаден неправомерно. Това е окончателното становище на съда по дело, заведено от Българска федерация шах с президент Атанас Куртенков.   "Дами и Господа, Уведомявам Ви, че днес късно..

публикувано на 06.09.25 в 06:23

Младежите започнаха с убедителна победа над Гибралтар

България започна с победа участието си в квалификациите за Европейско първенство по футбол за младежи до 21 години. На стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик "трикольорите", водени от треньора Александър Димитров, победиха лесно с 3:0 Гибралтар след попадения преди почивката.  В шестата минута Кристиян Балов навлезе в наказателното поле на..

публикувано на 05.09.25 в 21:27