Двама са загинали след сблъсък между микробус и пътнически влак край плевенското село Гривица. Двамата загинали са пътували в ударения от влака микробус. Загиналите са от Гривицa.
Инцидентът е станал малко след 16.00 часа, съобщи зам. окръжният прокурор на Плевен Дияна Илиева, която е и говорител на прокуратурата:
"В 16.15 ч. е получен сигнал за възникнало пътнотранспортно произшествие, при което пътнически влак София - Варна е блъснал преминаващ през ЖП прелез село Гривица бус, в който са пътували двама мъже, като и двамата са починали на място. Към момента не е установено да има други пострадали лица. Извършва се оглед на местопроизшествието, като е направена и организация за извозване на пътниците от пътническия влак".
Тя допълни, че все още няма първоначална версия за причината за инцидента. Току що е започнал оглед на местопроизшествие. Тепърва ще бъде изясняван.
Кметът на Гривица Петър Георгиев посочи, че двамата са загинали на място. Те са отивали някъде да работят и са минавали на прелеза. Сигнализацията е била червена.
"Просто не мога да си го обясня как не са го видели този влак. Той идва от Плевен и има страхотна видимост. Преди една седмица на същия прелез пак имаше инцидент, но тогава нещата се разминаха".
Според Георгиев, по-удачни мерки на прелеза от тези, които са в момента, няма. Най-вероятно всичко опира до възпитанието на хората.
"Там имаше хора, които живеят, и те казаха, че влакът е свирил страхотно преди прелеза. Каквото и да направят на този прелез, няма ли възпитание, като ти светне червено и като влакът свири да спреш,...просто жалко за момчетата".
След инцидента има нарушение в графика за движение на влаковете в гара Гривица, посочват от БДЖ. Движението на влаковете по направление София – Варна е преустановено. Организира се превоз на пътниците от засегнатите влакове с автобуси.
43,5 градуса е най-високата температура, измерена днес в Монтана. Стойността е отчетена малко пред 17 часа, съобщи дежурният в Хидро-метеорологична обсерватория над града. След този час над Монтана се заоблачи и температурата започна да се понижава. Към 15 часа Монтана държеше рекорда за днес за най-горещо населено място в страната с 42 градуса...
Горският пожар над село Илинденци стана върхов. Ситуацията е изключително сложна. Вятърът не спира, пожарът се разраства, температурата е над 40 градуса. Над 120 огнеборци са на място, 8 пожарни автомобила, вископроходими коли за гасене от горските стопанства. Три булдозера правят просеки. Почти професионално екипирани доброволчески отряди от..
Трима души загинаха при катастрофа в ранния следобед на Подбалканския път, в близост до село Столник, община Елин Пелин. По неизвестни причини автомобил е навлязъл в насрещното движение, след което е предизвикал челен сблъсък с друг лек автомобил, съобщи заместник-директорът на областната дирекция на МВР комисар Георги Калайджиев. В УМБАЛСМ..
Около 16 часа е възникнал пожар в района на елховското село Лесово, зад един от буферните паркинги по пътя за граничния пункт. По първоначални данни огънят е тръгнал от нива, изгоряла е селскостопанска машина. Силният вятър е довел до прехвърлянето на огъня през пътя и навлизането му в трудно достъпен терен, което затруднява гасенето. На място са..
Русия нанесе масирани въздушни удари по три областни центъра на Украйна тази нощ. Има загинали и ранени от мирното население, наред с материалните щети. На фронта основната битка се води за град Покровск в Донбас. Руснаците твърдят, че са напреднали южно от града и навлизат в Днепропетровска област. В продължение на близо три часа звучаха..
"Моето твърдо мнение е, че Комисията за противодействие на корупцията (КПК) трябва да съществува по начина, по който е, защото е неизменно условие за парите на страната — независимо дали ни харесва, или не". Това написа в профила си във фейсбук лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов. "ПП-ДБ, които създадоха сегашното състояние на КПК и..
Камбоджа призова за "незабавно" прекратяване на огъня с Тайланд, тъй като в продължаващите сблъсъци по границата между двете страни са загинали най-малко 32 души, включително цивилни, предаде Би Би Си. Близо 200 000 са разселени в двете югоизточни азиатски страни, които се обвиняват взаимно, че са открили огън първи в четвъртък. Сраженията..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..
Цифровото евро няма да отнема права на европейските граждани, а ще им предостави по-голям избор. Това заяви за БНР Алесандро Джованини , съветник на..