Антъни Иванов взе реванш от големия си съперник Йосиф Миладинов и успя да го победи във финала на 50 метра бътерфлай в последния ден на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в столицата.
Иванов финишира първи за 24.49 секунди, а Миладинов е втори с 24.48. Така състезателят на ПСК Черно море взе първо индивидуално злато от шампионата, след като в предишните три дни завърши втори в индивидуалните дисциплини на 100 метра свободен стил, 100 и 200 метра бътерфлай, като на 100-те метра бътерфлай отстъпи именно на Миладинов.
Преди успеха на 50 метра бътерфлай Антъни Иванов взе четвърто сребро от първенството, след като завърши втори на 200 метра свободен стил с 1:50.31 минути. 24-годишният Иванов отстъпи на състезателя на Спринт Йордан Янчев, който бе най-бърз с 1:50.31 минута.
Трети е шампионът на 100 свободен стил Дениел Нанков (Черно море) с 1:52.12.
Националът Любомир Епитропов спечели второ злато от шампионата. След първото място на 100 метра бруст, днес състезателят на Вихрен победи и на 200 метра бруст с 2:11.97 минути. Епитропов е държавен рекордьор и в двете дисциплини.
Призовата тройка на 200 метра бруст допълниха двама турски състезатели - Изир Карлък с 2:22.40 и Мехмет Емре с 2:24.21.
При жените Бояна Кирчева от Черно море прибави четвърто злато от шампионата след успех на 100 метра свободен стил с 57.99 секунди. Втора остана Милена Христова (Спринт) с 58.39, а трета е Туана Ергюн от Турция с 58.93.
Диана Петкова взе два златни медала в днешните си индивидуални стартове. Най-напред състезателката на Спринт спечели финала на 50 метра бруст с 32.40, а след това финишира първа и на 100 метра бътерфлай с 1:02.84 минута и е единствената със седем златни медала от шампионата.
Габриела Георгиева направи хеттрик в трите дистанции на гърба, като след победите на 50 и 100 метра, днес прибави и успех на 200-метровата дистанция с 2:15.35 минути.
Мъжката щафета на “Спринт София” триумфира в надпреварата на 4х100 м. съчетано плуване с нов клубен рекорд. Калоян Левтеров, Тонислав Събев, Йосиф Миладинов и Йордан Янчев финишираха за 3:41.66 минути. Сребърните медали заслужи квартетът на “Левски” Георги Янев, Виктор Русинов, Виктор Дамянов и Иван Палигоров. Трета се нареди щафетата на “Олимпия” в състав Борис Милев, Михаил Маджунов, Боян Найденов и Ангел Маргаритов. В същата надпревара при жените триумфираха Калина Николаева, Диана Петкова, Милена Христова и Тиана Темелкова от “Спринт” с време 4:22.71 мин. След тях финишираха щафетите на Турция и “Спринт София”.
В комплексното класиране по медали шампион стана отборът на Спринт София с 22 медала, 12 от които златни, 6 сребърни, 4 бронзови. Второ място зае ПСК Черно море с 21 медала (9-9-3).
Реал (Мадрид), воден от една от най-големите си звезди Килиан Мбапе, набързо ликвидира съпротивата на гостуващия Манчестър Сити и го изхвърли без особено напрежение от Шампионската лига - 3:1 в испанската столица след 3:2 в първия мач в Англия. Мбапе бе големият лидер на "белите" в този мач и реализира хеттрик. Той бе точен още в 4-ата минута, после..
Ливърпул увеличи аванса си на върха пред Арсенал на 8 точки, но едва ли е напълно доволен от гостуването си на Астън Вила, където не успя да победи бирмингамци и мачът завърши 2:2. Срещата бе изтеглена напред от 29-ия кръг на английското първенство, тъй като "червените" от "Анфилд" имат да играят финал за Купата на Лигата срещу Нюкасъл. Сблъсъкът на..
Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..
Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..
Френският отбор по биатлон продължава да събира медалите на Световното първенство, което продължава в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Днес на 20 км индивидуално при мъжете шампион стана Ерик Перо с време 47:58.1 минути и един пропуск при стрелбите. Второто място е за Томазо Джакомел от Италия с 48:50.5 минути и също една грешка, чак при четвъртата..
Никола Цолов (България, Кампос Рейсинг) даде шесто време в предсезонните тестове на Формула 3 на пистата в Барселона, след като регистрира върхово постижение 1:28.011 минути на 4.657-километровото трасе в Каталуния. Българинът изостана с 0.300 секунди от лидера Ноел Леон (Мексико, Према Рейсинг). Цолов, шампион във Формула 4 Испания от 2022, завърши..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..