Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов беше избран за председател комисията по външна политика, а съпредседателят на ПП Кирил Петков - тази по въпросите на ЕС
"Възраждане" БСП и "Има такъв народ" бойкотираха процедурата, отказаха да номинират свои представители и напуснаха залата, като обвиниха мнозинството в задкулисни договорки за ръководните места. Лидерът на социалистите Корнелия Нинова очерта новото управляващо мнозинство.
"ГЕРБ-СДС, БСП и ДПС. Мотивите за тази странна коалиция са ГЕРБ да се реанимират и да спасят Бойко Борисов. ДПС ясно - да се легитимират вече официално във властта. ПП-ДБ от изчегъртването на Борисов стигнаха до реанимирането на Борисов. Ние няма да участваме в това позорно гласуване, което легитимира паралелната държава", коментира Нинова.
Стоян Таслаков от "Възраждане" обяви, че оттеглят кандидатурите си за заместник председатели.
"За да ви дадем възможност да си изберете ръководства тук, които вчера начертахте в стаята на Пеевски", коментира той.
От ДПС заявиха, че подкрепят правителството само в евроатлантическата му политика и не участват във властта.
"Нас са ни пратили, за да защитим геополитическия избор на страната и да сложим точка на политическата криза", посочи Йордан Цонев.
От "Има такъв народ" нарекоха твърденията параван на задкулисието.
"Или ако щете за едно нечисто пране - да виси и да пази да не се вижда какво става вътре в новото мнозинство".
Освен външната ГЕРБ оглави комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, като за председател беше избрана Десислава Атанасова.
ГЕРБ поема още комисиите по конституционни въпроси с председател Радомир Чолаков, по контрол над службите начело с Даниел Митов, антикорупционната с Рая Назарян, енергийната Делян Добрев на отбраната с Христо Гаджев и още регионалната, земеделската, социалната, образователната комисията по здравеопазването, по правата на човека и комисията по културата и медиите с председател Вежди Рашидов.
"Продължаваме промяната - Демократична България", след като вече ръководят правната комисия, поеха и комисията по електронното управление, която ще се председателства от Божидар Божанов. ДПС освен бюджетната комисия, ще ръководи икономическата комисия с председател Хамид Хамид.
Движението ще председателства още парламентарните комисии по околната среда и водите, по транспорта, по въпросите на децата, семейството, младежта и спорта.
Народното събрание гласува и две решения, като избра депутата от ДПС Делян Пеевски за член на комисията по правни въпроси. Против участието му в комисията гласуваха само от ИТН. С друго решение Пеевски беше освободен като член на комисията по конституционни въпроси.
В Смолян започна изографисването на катедралния храм "Свети Висарион Смоленски". На място работи екипът на проф. д-р Владимир Аврамов, заместник-декан на катедра "Стенопис" към Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий", който е и автор на проекта. Повече от 20 години след освещаването на катедралния храм започна неговото..
Министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди незабавна проверка по случая със смъртта на 11 месечното бебе от Поморие. Момченцето е прието по спешност в реанимацията на Областната болница в Бургас на 19-и юли. По непотвърдена информация то е било с повишена температура и тежка отпадналост. 3 дни лекарите са се борили за живота му. От..
Пожар и паднало дърво на релсите стана причина за забавяне на движението на влакове в района на Пазарджик. Движението към момента е възстановено, но композициите се движат с голямо закъснение, заявиха за БНР от БДЖ. На обед паднало дърво върху контактната мрежа е нанесло щети по нея, а малко след 14.00 часа движението в участъка..
Историческият музей в Белово издаде книга за историята на църквата "Света Троица". Това е петата книга от поредицата "Беловският 20 век". Храмът е изграден преди 100 години с дарения от тогавашните беловци, като парите са събирани почти 22 години. В архива на църквата са съхранени много лични истории и богат снимков материал от семейните..
Шарка по овцете има в 12 гръцки региона. Започна принудителна евтаназия, а придвижването на животни е ограничено. Ограничителни мерки бяха въведени в няколко района в непосредствена близост до българската граница. В областите Серес, Халкидики, Ксанти, Еврос и Самотраки аграрното министерство забрани транспортиране на животните, както и..
Окръжният съд в Плевен е призовал осем свидетели по делото за катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна. Съдебното заседание е насрочено за 30 юли. Обвиняемият за смъртта на Сияна остава в ареста В заседанието от 8 юли съдията докладчик е разпоредила за следващото съдебно заседание да бъдат призовани осем свидетели...
От 8 август до 31 декември догодина цените на стоките и услугите задължително трябва да се обозначават в лева и евро, решиха на първо четене народните представители с промените в Закона за въвеждането на еврото в България. В рамките на този период търговците няма да могат да повишават цените, ако това не е обосновано от обективни икономически..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..