В местността Рожен беше издигнато знамето на новия пилон. В церемонията участва президентът Румен Радев.
Под звуците на родопски кабагайди националният трибагреник беше донесен от 300 доброволци до 111-метровия пилон Рожен и тържествено издигнат.
"Радвам се да видя толкова много хора, стекли се от всички краища на Родината на това съкровено за всеки българин място - Роженските поляни, огласяни от незапомнени времена от кабагайдите и волната родопска песен. Където преди век минаваше границата, разделяла нашите родове, където поколения българи имаха една мечта – да живеят заедно в свободна, обединена и просперираща България".
"Днес, водени от завета на нашите деди и дълга към идните поколения, ние заставаме заедно, за да издигнем високо българския флаг. Толкова високо, колкото не сме дръзвали дори да го видим в мечтите си. Но най-вече, да го издигнем вътре в сърцата си", каза още президентът.
"Нихилизмът и безродието катастрофираха в своето безчестие с опитите си да охулят и сломят инициативата за издигане на националното знаме на България", заяви държавният глава.
"Тук съживяваме паметта на хиляди българи, които загиваха за българското знаме, но не допуснаха да бъде в плен никога".
"Нека българското знаме продължи да ни обединява и да ни води по пътя към благоденствието на нашия народ! Да живее България!", каза още Радев.
Снимки БТА и Радостина Чернокова
Ново изследване на Института за пазарна икономика показва, че 10% от зрелостниците постигат резултат под "среден 3" на матурата по български език и литература. Анализът използва данни за последните три години, от които става ясно, че за около 22% от училищата в страната проблемът е системен. Зрелостниците от повече от 200 училища в..
Съдът в град Ламия пусна под домашен арест Никос Михалолякос - лидер на партия "Златна зора", която беше призната за терористична организация. Михалолякос беше осъден на 13 години затвор, след като съдът доказа участието му в организиране на множество престъпления от омраза срещу политически противници и мигранти. По време на..
Царица на лютеницата ще избират жителите на Кирково на започващия днес традиционен фестивал на плодородието. В него ще се включат над 25 производители на плодове, зеленчуци и местни продукти. Предвидени са много състезания и конкурси, а музикалната програма ще продължи до късно през нощта, съобщи кметът на Кирково Шинаси Сюлейман: "Всяка..
Премиерът Росен Желязков обяви, че вотът на недоверие, внесен от ПП- ДБ представлява "алманах на всички проблеми в съдебната система". По думите му, стои въпросът ще бъде ли допуснато разглеждането му в противоречие с Конституцията, тъй като съдържа вече обсъдени теми на вотове: "Аз разчитам на мнозинството да подкрепи кабинета на предстоящия вот,..
Великобритания все повече заприличва на страните оттатък Ламанша с разрастващото се политическо влияние на популистите. Ако на миналогодишните парламентарни избори те събраха 14 на сто от гласовете, днес някои оценяват подкрепата за тях на повече от 30 процента. Партията на Найджъл Фарадж "Реформирай Обединеното кралство" вече има близо..
Радио София ще отбележи своя 18-ти рожден ден с демонстративен тенис турнир и много музика. Събитието започва в 10 ч. в Борисовата година. Входът е свободен.
Президентът на Непал Рам Чандра Пау-дел разпусна парламента и свика нови избори на 5 март, предадоха свтовните агенции. Това става седмица след смъртоносното насилие, което завърши с назначаването на първата жена министър-председател на страната. Съобщението дойде само часове след като Паудел назначи бившия главен съдия Сушила Карки..
"Опасявам се, че за случая в Полша повече става въпрос не за военнотехнически аргументи, а за политико-пропагандни аргументи , така че ще се опитам да..
И след протеста утре ще се борим за падането на това правителство до последно, заяви в интервю пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и..