Сериозни нарушения в работата по т.нар. дело "Барселонагейт" е установила проверка, разпоредена от временно изпълняващия длъжността главен прокурор Борислав Сарафов.
По още 6 от общо 55 проверени разследвания са констатирани различни отклонения от правилата. По тях са работили трима наблюдаващи прокурори, чиито наказания ще иска Сарафов.
Пълна промяна в темпото на работа по делото, заради което бившият главен прокурор Иван Гешев поиска депутатския имунитет на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, след 15 май са констатирали проверяващите.
Това е денят, в който Гешев проговори за първи път след взрива до автомобила му. Тогава той скъса демонстративно оставката си, обяви, че въпреки натискът да се оттегли от поста си, идващ - по думите му - от "лицето Бойко Борисов Методиев", ще довърши мандата си. Това не стана, но в оставащите му дни работата по разследването е била изключително интензивна, става ясно от прессъобщение на прокуратурата.
За справка - ако в първите осем месеца са били разпитани едва 4-ма свидетели, в месеца след 15 май - те са 17. Една година е отнел преводът на документите от Испания, свързани с прословутата къща в Барселона, като Стефан Христов от Софийската градска прокуратура ги е пращал на конкретен заклет преводач ...при това на десет части. Назначена е била финансово-счетоводна експертиза, но без приложени счетоводни документи и разкрита данъчна и банкова тайна. След 15 май обаче са били отправени искания за разкриване на банкова, данъчна, осигурителна информация, назначени са били две компютърно-технически експертизи, извършени са билиПовече от 400 са задържаните в израелското пристанище Ашдод пропалестински активисти от пренасочените от военноморските сили на Израел от 41 плавателни съда от флотилията с хуманитарни помощи за ивицата Газа. За това съобщи Франс прес, като се позова на източник от израелското правителство. Операцията по отклоняването на лодките е продължила близо 12..
Съдебното разследване срещу Бегоня Гомес - съпругата на испанския премиер, влиза в нова фаза. Водещият разследването магистрат обяви, че основната част от делото срещу нея ще бъде разгледана от съдебни заседатели. Седмица след като съдия Хуан Карлос Пейнадо предложи Гомес да бъде съдена от жури, съставено от граждани, новото му решение предвижда това..
Прокуратурата в Испания ще разследва прехващането на флотилията, превозваща помощи за Газа. Разследването цели да се установят обстоятелствата, при които пътуващите на корабите са били задържани. Новото производство е приобщено към разследването, започнало на 18 септември, за действията на израелската армия срещу цивилното население в Ивицата Газа,..
Възрастен мъж е загинал тази вечер, след като е бил блъснат от бързия влак София-Кулата в района на благоевградския квартал "Струмско", малко преди 19:00 часа. Според показанията на единия от машинистите мъжът е стоял на стената под моста, който минава над релсите. При приближаването на влаковата композиция се придвижил към релсите и е легнал върху..
Трябва да стъпим на историческата истина, за да изграждаме отношения на добросъседство с нашите братя от Република Северна Македония, каза президентът Румен Радев при представянето на фототипното копие на ценния труд "Македонски алманах", публикуван през 1940 г. в американския град Индианаполис от Македонската патриотична организация. Официалното..
Парламентът ще избира председателя на ДАНС по предложение на правителството, вместо той да се назначава с указ на президента. Това гласят приетите на първо и на второ четене в парламента промени в Закона за ДАНС, внесени от депутати от ГЕРБ-СДС, БСП и "Има такъв народ". Депутатите удължиха работното си време, обсъждат законови промени за..
Парламентът прие на първо четене промени в Наказателно-процесуалния кодекс, с които се въвеждат изрични основания, при които главният прокурор да може да отменя постановления за прекратяване на наказателни производства. Измененията са внесени от Министерския съвет и бяха одобрени със 160 гласа "за", без "против" и с 20 "въздържал се". Въвеждат се..
През втората половина на октомври ще имаме хубави есенни дни , но месецът започва с ударна зимна обстановка. Това обясни пред БНР метеорологът..
Росен Софрониев е управител на рафинерия "Плама", разположена край Плевен. От 15 години той се опитва да ангажира поредния областен управител с..
Административният съд София-област е спрял новата процедура за избор на генерален директор на Българската национална телевизия. Това обяви..