Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лудогорец се хвърля за обрат срещу Балкани в Шампионска лига

Лудогорец
Снимка: БГНЕС

Лудогорец посреща косовския Балкани в мач-реванш от първи квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят е от 21,00 часа на стадиона в Разград.

Тимът на Ивайло Петев загуби първата среща 0:2 и се нуждае от драстично по-добро представяне, ако иска да продължи да се бори за място в групите на Шампионска Лига. Разградчани изиграха много слаб мач в Косово, може би с изключение на първите 15 минути, в които домакините очевидно бяха под напрежение. С напредване на времето играчите на Балкани се успокоиха и заиграха все по-добре, като в крайна сметка се възползваха от положенията, които създадоха.

През уикенда Балкани почива, докато Лудогорец допусна още една загуба, този път в българското първенство, отстъпвайки на Крумовград с 1:3. През първото полувреме новакът в Първа лига тотално надигра шампионите и дори може да съжалява, че допусна гол малко преди почивката, но изпълнението на Доминик Янков бе превъзходно. Ивайло Петев даде почивка на голяма част от титулярите си, но както всички са наясно, дори резервният състав на Лудогорец е достатъчно добър да постигне добър резултат срещу Крумовград. За съжаление на шампионите обаче, голяма част от избраниците на Петев в този мач не оправдаха доверието му.

Очевидно е, че в настоящият момент „орлите“ имат проблеми не само с отбелязването на попадения, но и в защита. Лудогорец допуска прекалено елементарно положения пред вратата си и на Ивайло Петев му предстои да вземе тежки решения за състава в сряда. Липсата на Антон Недялков категорично е осезаема, а новопривлеченият Марсел Хайстер очевидно ще се нуждае от време. Иван Йорданов се включи добре срещу Крумовград, но е трудно да прогнозираме дали е готов за титуляр във важните мачове от евротурнирите. На десния фланг на защитата Лудогорец също изпитва затруднения и поне на този етап изходящият трансфер на Сисиньо през зимата изглежда като грешка.

Балкани е преодолим съперник и индивидуалната класа на играчите на Лудогорец е далеч по-сериозна. Със сигурност отпадане на „орлите“ на толкова ранен етап в квалификациите ще е грандиозен провал. Плюс за домакините в сряда е, че този път напрежението в играчите на Балкани ще е много голямо, а както се видя в ранните минути на първия мач, това ще е добро дошло за Лудогорец.

По публикацията работи: Светослав Табаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг в Португалия

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове във Фигейра Да Фош (Португалия) с награден фонд 100 хиляди долара. 33-годишната софиянка, "щастлива губеща" от квалификациите, отстъпи пред поставената под номер 5 София Костулас (Белгия) с 3:6, 4:6 за 78 минути...

публикувано на 24.07.25 в 19:13

Бен О'Конър е първи на Куршевел, Погачар предвкусва успеха в Тура

Австралиецът Бен О'Конър от отбора на Джайко Алула спечели "кралския" 18-и етап от Обиколката на Франция - 171,5 километра от Виф до Куршевел. О'Конър се справи най-добре с трите височини от висша категория - Кол дю Гландон, Кол де ла Мадлен и Кол де ла Лоз, като по последната Кол де ла Лоз бе напълно сам. Той пресече финалната линия за 5 часа, 3..

публикувано на 24.07.25 в 19:10

ЦСКА 1948 обяви трансфер на юноша на Аякс

ЦСКА 1948 обяви привличането на централния защитник Бен Аиса Бен Амар. Той е роден в Нидерландия и освен местно гражданство, притежава и мароканско. Състезателят има мачове за младежкия национален отбор на Мароко. 28-годишният бранител е юноша на Аякс, като в кариерата си е носил още екипите на Телстар, Утрехт и Волендам, а през последния сезон се..

публикувано на 24.07.25 в 17:38
Левски

Евромачовете на Левски, Арда и Черно море в комбинирано предаване по "Хоризонт"

Три мача с българско участие има днес в европейските клубни турнири по футбол. В Лига Европа Левски е домакин на португалския Брага, а в Лига на конференциите Арда приема в Кърджали ХИК Хелзинки от Финландия,  а Черно море посреща в Разград турския Истанбул Башакшехир. И трите мача на българските отбори от вторите предварителни кръгове в двата турнира..

публикувано на 24.07.25 в 07:00
Испания

Испанките на финал срещу Англия на европейското по футбол за жени

Испания се класира за финала на Евро 2025 по футбол за жени, след като победи Германия с 1:0 след продължения в полуфиналния сблъсък между двата тима на първенството в Швейцария. Съперниците не успяха да си отбележат в редовното време, но "Ла Фурия" стигна до успеха в продълженията с гол на Айтана Бонмати в 113-тата минута.  По този начин..

публикувано на 24.07.25 в 06:43
Карабах взе убедителна преднина срещу Шелбърн

Залцбург и Карабах със сериозни крачки към третия кръг в ШЛ

Отборите на РБ Залцбург (Австрия) и на Карабах (Азербайджан) направиха сериозни крачки към третия кръг в квалификациите на Шампионската лига след убедителни победи като гости. Австрийците се справиха с 4:1 като гости с норвежкия Бран (Берген), а Карабах си тръгна с успех с 3:0 над Шелбърн в ирландската столица Дъблин. Реваншите и в двата мача са на..

публикувано на 24.07.25 в 06:34

Александър Тунчев: Имаме своите шансове

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев отбеляза, че съперникът във втория квалификационен кръг от Лига на конференциите ХИК Хелзинки е много стойностен отбор, който има опит. Също така в състава им блести звездата на бившия нападател на Норич Сити със 73 мача и 22 гола в английската футболна Висша лига Теему Пуки. Арда..

публикувано на 23.07.25 в 20:33