Лудогорец вкара 5 гола на Етър за първа победа през сезона

Лудогорец вкара 5 гола на Етър
Снимка: От тв екрана

Отборът на Лудогорец (Разград) реагира по най-добър начин при поражението с 1:3 от Крумовград в 1-ия кръг на новия сезон и разгроми Етър (Велико Търново). За крайното 5:0 два гола вкара Бърнард Текпетей, по едно попадение прибавиха Аслак фон Витри, Доминик Янков и Франко Русо.

Предвид предстоящите мачове в Шампионската лига с Олимпия (Любляна), старшият треньорът Ивайло Петев направи отново доста промени в стартовите 11. Капитанът Кирил Десподов, Игор Пластун и Матиас Тисера бяха сред хората, които не започнаха срещата.

Точно преди първия съдийски сигнал 12-кратните шампиони представиха последното си ново попълнение, бразилският нападател Руан Секо. А като титуляр започва друг нов нападател – пристига с рекорден трансфер от 3 милиона евро от германския Нюрнберг Квадво Дуа. Той обаче пропуска дузпа. В игра за 30 минути се появява Рик Джонатан, който се върна на терена след близо 6 месеца отсъствие.

Лудогорец логично започва с много настроение да атакува, а в 18-ата минута десният защитник Аслак фон Витри откри резултата. Той влезе навътре към центъра, стигна малко преди вратата на дъгата и оттам с мощен удар прати топката под гредата, без да остави шанс на Величков да спаси. В 24-ата минута Фон Витри създаде нова възможност за гол, след като проби от дясно и центрира към новото попълнение Дуа, чиито трикове удари не намери мрежата.

8 минути преди края на първата част на домакините получиха и числено превъзходство. Един от централните им защитници Георги Ангелов беше отстранен с директен червен картон, след като остави Бърнард Текпетей да получи топката, за да го изпревари и пред опасността да стане 2:0, Ангелов го събори пред наказателното поле.

18 секунди след началото на второто полувреме Доминик Янков удвои преднината на разградчани. Етър загуби топката в центъра на терена, Янков внимаваше и продължи на скоростта, подмина Георги Александров, изтегли се на дясно и в мача си с номер 100 в Първа лига се разписа по диагонала.

Третото попадение във вратата на Величков не се занимава много и след още две минути негов автор на стана Бърнард Текпетей, който се оказва най-съобразителен в наказателното поле при центриране Франсиско Идалго-Сон. Само след още три минути Лудогорец пропуска да увеличи аванса си на четири гола, тъй като новото попълване на Квадво Дуа пропуска дузпа. Тя беше отсъдена след като Сон стреля от малък ъгъл, а капитанът на етърци Крум Стоянов в опита си да си предпази лицето отби топката с ръце. Новият нападател Дуа стреля много мощно, но прати топката в горната греда.

Текпетей вкара своя втори гол и четвърти за шампионите в 57-ата минута. Той вкара с глава след центриране на Делев, след което беше заменено от Рик Джонатан..

Централният защитник Франко Русо вкара второто си шампионатно поражение за Лудогорец в 72-ата минута и покачи 5:0. Той получи топката на около 25 метра от вратата, след като Кольо Станев от Етър я изчисти неправилно. Аржентинецът с италиански паспорт посрещна топката от воле и я прати без шанс за вратаря в мрежата.

Спас Делев също може да вкара в следващите минути, но пасът на Иван Йорданов дойде много къс и нападателят не успя да натисне топката с главата. Резервата Нонато също може да вкара шести гол в мача, влязъл от ясно в наказателното поле в 84-ата минута. Вратарят на болярите обаче спаси изстрела му.

Първенство на България в Първа професионална лига, втори кръг:

Ботев (Пловдив) - Левски 1:3 (0:0)

голмайстор: 0:1 Рикардиньо 56-дузпа, 0:2 Джавад Ел Джемили 75, 1:2 Мартин Секулич 81, 1:3 Джавад Ел Джемили 86

Лудогорец - Етър (В. Търново) 5:0 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Аслък фон Витри 18, 2:0 Доминик Янков 46, 4:0 Бърнард Текпетей 49 и 57, 5:0 Франко Русо 72

от петък

ЦСКА 1948 - Пирин (Благоевград) - 3:0 (2:0)

Изкуственият интелект навлиза в националния отбор на Англия

Мениджърът на Англия Гарет Саутгейт вече се опира на силата на новите технологии за обработка на данни, докато подготвя отбора си Евро 2024, което ще се проведе от 14-и юни до 14-и юли в Германия. Предвид достигането на финала на Евро 2020, сега Англия също е смятана за един от претендентите за титлата. Но в щаба са доволни, че партньорството на..

публикувано на 15.05.24 в 16:09
Александър Зверев

Зверев и Циципас са четвъртфиналисти в Рим, Медведев отпадна

Третият поставен Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим. Представителят на Германия се наложи над португалеца Нуно Боржеш с 6:2, 7:5 в четвъртия кръг след час и 27 минути игра. Двамата си размениха общо четири пробива в първия сет, приключил с..

публикувано на 15.05.24 в 06:32
Продадоха часовници Михаел Шумахер, за 4,41 милиона долара

Продадоха часовници на Михаел Шумахер, за 4,41 милиона долара

Часовници, принадлежащи на великия пилот от Формула 1 - Михаел Шумахер, бяха продадени за около 4 милиона швейцарски франка (4,41 милиона долара) от аукционна къща Christie's в Женева (Швейцария). Осемте часовника, включително  такива на Rolex, F.P. Journe и Audemars Piguet бяха обявени за продажба от семейството на Шумахер, който не е..

публикувано на 15.05.24 в 06:03
Волейболистите загубиха от Естония с 2:3 в контрола.

Бленджини започна със загуба в националния по волейбол

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби първия мач под ръководството на новия треньор Джанлоренцо Бленджини - 2:3 (25:22, 19:25, 25:18, 28:30, 13:15) срещу Естония в официална контрола, играна в столичната зала „Христо Ботев“ пред публика. Днес предстои втора проверка, но срещата е затворена за фенове, като нашите се готвят за Лигата..

публикувано на 15.05.24 в 06:00

Спартак Плевен победи Рилски спортист и изравни резултата в полуфиналната серия

Отборът на Спартак Плевен победи Рилски спортист с 83:81 (19:22, 19:20, 26:21, 19:18) като домакин в зала „Балканстрой“ в Плевен в четвъртия мач от полуфиналния плейоф между двата тима в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни резултата в серията на 2:2 успеха. Решителният пети двубой ще се играе на 17 май в Самоков. Талиб Занна бе..

публикувано на 14.05.24 в 21:32
Фернандо Каранга

Каранга и Текпетей с общо 10 мача наказание от Дисциплинарната комисия на БФС

Дисциплинарна комисия към Българския футболен съюз наложи солидни санкции за футболистите на ЦСКА-София Луис Фернандо Да Силва Монте-Каранга и Бърнард Текпетей от Лудогорец след срещата между двата тима от 32-ия кръг на Първа професионална лига. Каранга бе санкциониран със спиране на състезателни права за общо шест мача, а Текпетей - за четири...

публикувано на 14.05.24 в 20:06

Волейболистките на България загубиха от Нидерландия в Лигата на нациите

Представителният тим на България по волейбол за жени отстъпи пред Нидерландия с 0:3 (14:25, 20:25, 22:25) в турския курорт Анталия в първа среща от първата седмица във волейболната Лига на нациите (VNL) за 2024 година.  Следващият двубой на българските националки ще бъде на 16 май срещу Япония от 17:00 часа. В Анталия следват мачове срещу Италия на 17..

публикувано на 14.05.24 в 18:46