Опериран, в стабилно състояние, е привърженикът на футболния "Левски", който снощи в Скопие беше намушкан по време на бой между агитки. "Сините" играха срещу македонския "Шкупи", мачът завърши 2 на 0 за българския тим.
От ареста днес трябва да бъдат освободени част от българите, които бяха задържани снощи по време на футболната среща. Някои вече са освободени.
За БНР един от българските привърженици, близък на задържаните, обясни:
"Ще бъдат съдени по бързата процедура момчетата, след което се очаква да заплатят административни глоби и се надяваме да бъдат пуснати. Бяха арестувани пред стадиона абсолютно произволно, без да са направили нищо и се надяваме, че ще бъдат освободени скоро. Българските власти се опитаха да помогнат".
От Министерството на външните работи следят ситуацията. Посланикът ни в Северна Македония още снощи е провел разговор с компетентните власти и е настоял за спешно изясняване на случая.
Проблемите за българските фенове започнаха от границата с щателни проверки. На влизане в стадиона също са били претърсвани, съобщиха от групата.
От полицията в Северна Македония информираха, че са били задържани 19 фенове на "Левски" и двама на "Шкупи" - за нарушаване на обществения ред.
От македонската прокуратура съобщиха, че на гражданите, които са участвали в сблъсъка, и които според първоначалната информация не са били част от базата местни фенове, както и за пълното изясняване на инцидента, са събрани улики, които ще бъдат предмет на експертиза. Осигурени са и видео записи от близките обекти и от камерите на системата "Сигурен град", пише още в съобщението
Малка група фенове на "Левски" от Кюстендил е заминала с лични автомобили да гледа мача срещу "Шкупи" в Скопие, разказва кореспондентът на БНР в областта. Кюстендилци заминали още в сряда, отседнали на хотел. От персонала се държали много нормално и учтиво.
"На стадиона обаче беше направо унизително и грубо отношението към нас. Почти гол те събличат, маратонките ти, бельото ти проверяват. През четири проверки минаваш, докато влезеш на стадиона. Бил съм на 20 стадиона по целия свят - такова нещо не съм виждал ", разказа един от групата.
Според кюстендилци случилото се на стадиона в Скопие снощи е резултат от насаждана целенасочено и съзнателно антибългарска политика на властите в Северна Македония.
Митата върху износа от Европейския съюз в САЩ ще бъдат 15% за всички стоки. Това обявиха американският президент Доналд Тръмп и председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен след среща с в Шотландия. Разговорът е продължил един час, а след него и двамата лидери определиха споразумението като "изгодно". "Европейският съюз се..
Митата върху износа от Европейския съюз в САЩ ще бъдат 15% за всички стоки. Това обяви американският президент Доналд Тръмп след среща с председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в курорта Търнбъри в Шотландия. До спешните разговори се стигна, след като Тръмп определи 30 процентни мита от 1 август за всички стоки от ЕС. И..
Пожарът в Пирин продължава да се разраства в североизточна посока към Кресна, но опасност за населените места и домовете на хората към момента няма. Локализиран е другият пожар, който избухна следобед на територията на община Симитли. Няколко вили и земеделски сгради в крайната махала на града "Дрънкалица" изгоряха. : Над 5000 декара горска..
Националният съвет на БСП прие отчетите за дейността на ръководените от левицата министерства, както и за дейността на народните представители от коалицията. 32 законопроекта, 120 въпроса към изпълнителната власт, 86 предложения между първо и второ четене на закони, 68 от които са били приети - така изглежда в числа отчета на депутатите от..
Екип кюстендилски пожарникари е изпратен на границата със Северна Македония заради пожар при съседите, който е в близост до нашата територия, съобщиха от Областната дирекция на полицията. Пожарът е установен от частната наблюдателна кула в с. Еремия, която е на самата граница. Информацията на пожара в Северна Македония беше, че е много близо до..
Поради възникнал пожар временно е спряно автобусното движение в участъка на бул. "Панчо Владигеров" и ул. "Обелско шосе", двупосочно на линии 31 и 81. Автобусите ще се отклоняват по обходни маршрути. Към момента Метростанция "Обеля" се обслужва само от автобусна линия 81. Освен това, поради пожар по ул. София, между Банкя и квартал..
"Утре нашите ВВС ще разполагат само с 1, максимум 2 "Кугар"- а и един "Ми-17". Докато дойдат тези всичките, нашите села, много от тях, изгоряха. Искам да напомня, че миналата година, точно по това време, парламентът прие решение, с което задължи Министерския съвет да закупи специализирана техника за пожарогасене по въздуха. Оттогава досега -..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..