Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Воложанина е осма, а Пекова девета засега в Чънду

Татяна Воложанина
Снимка: БФХГ - Анна Недкова

Татяна Воложанина заема осма позиция, а Лъчезара Пекова е девета във временното класиране за многобоя след първите два уреда на турнира по художествена гимнастика на 31-ите Летни световни университетски игри в Чънду (Китай).

Двете националки се класираха за финала на топка, но не успяха да попаднат сред най-добрите осем на обръч. 

Воложанина събра 59.500 точки, след като беше оценена с 28.250 на обръч и на 31.250 на топка и засега е осма в многобоя.

Другата българка Лъчезара Пекова има общо 58.850 точки - 28.450 на обръч и 30.400 на топка, заемайки временното девето място.

Лидер до момента е Фани Пигницки от Унгария с 65.600 точки, следвана от представителката на Украйна Кристина Погранична с 63.600. 

Воложанина и Пекова успяха да се класират за финала на топка съответно с трети и със седми по сила резултат. Личен треньори на двете е Силвия Стойнева-Русева.

Съдия за България на това състезание е Валя Маркова, а водач на делегацията е вицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова.

В Чънду е и Мария Петрова, която е технически делегат от името на ФИГ за провеждането на състезанието по художествена гимнастика.

Утре надпреварата продължава със съчетания с бухалки и с лента.


По публикацията работи: Светослав Табаков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Арина Сабаленка

Арина Сабаленка преодоля Елизе Мертенс и е на четвъртфиналите

Арина Сабаленка надви с 6:4, 7:6(4) Елизе Мертенс и се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис "Уимбълдън", който не е печелила никога. Беларускинята е шампионка от Австралия и САЩ, във Франция е губила финал, а в Англия най-доброто й постижение е полуфинал от 2021 и 2023. Поставената под номер 1 Сабаленка вече има 11 победи в 13 мача..

публикувано на 07.07.25 в 06:46
Карлос Алкарас

Карлос Алкарас победи Андрей Рубльов на "Уимбълдън"

Испанецът Карлос Алкарас преодоля сет пасив и победи Андрей Рубльов с 6:7(5), 6:3, 6:4, 6:4 в мач от турнира по тенис "Уимбълдън", за да се класира на четвъртфиналите. В следващия кръг той ще срещне британеца Камерън Нори, който спечели срещу чилиеца Николас Хари с 6:3, 7:6(4), 6:7(7), 6:7(5), 6:3.  Алкарас преследва трета поредна титла във..

публикувано на 07.07.25 в 06:44
Александър Василев

И Александър Василев прескочи първия кръг, нашите с пет от пет на "Уимбълдън" (обновено)

Александър Василев прескочи първия кръг на тенис турнира "Уимбълдън" за юноши, след като се наложи с 6:3, 6:3 над Алехандро Арсила от Колумбия. В следващия си мач 18-годишният българин ще срещне мароканеца Карим Бенани. Василев доминираше в мача срещу Арсила, който бе прекъснат за дълго време заради дъжд в Лондон. Българинът записа пробив в шестия..

обновено на 06.07.25 в 20:24
Рами Киуан (в червен екип)

Рами Киуан отстъпи на финала за СК и остана със сребро

Боксьорът ни Рами Киуан загуби финалния бой в категория 75 килограма на световната купа в Астана, Казахстан.  Киуан отстъпи след пълно съдийско единодушие на представителя на домакините Сабиржан Акаликов и остана със сребърния медал. В събота при 55-килограмовите Ясен Радев загуби на полуфиналите и по този начин остана с бронзовото отличие. Така..

публикувано на 06.07.25 в 20:14
Нургюл Салимова

Салимова и Стефанова започнаха победно за Световната купа по шахмат

Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова спечелиха първите си партии от първия кръг на турнира за Световната купа по шахмат в Батуми, Грузия. Стефанова победи Путери Азар от Малайзия, а Салимова - Шафира Херфеза от Индонезия. Надя Тончева завърши реми с белите фигури срещу гъркинята Анастасия Аврамиду. Утре са вторите партии с разменени цветове на..

публикувано на 06.07.25 в 19:51
Ландо Норис

Ландо Норис записа драматична победа в Гран при на Великобритания от Формула 1

Ландо Норис (Великобритания, Макларън) се възползва от пълен хаос на "Силвърстоун" и записа втора поредна победа във Формула 1. Неговият съотборник Оскар Пиастри (Австралия, Макларън) бе наказан за нарушаване на правилата и остана втори, а Макс Верстапен (Нидерландия, Ред Бул) се завъртя на мокрия асфалт на британското трасе и финишира едва пети...

публикувано на 06.07.25 в 18:52
Виктор Басадре

Берое представи официално новия си старши треньор Виктор Басадре

Футболният Берое представи официално новия си старши треньор в официалната страница на клуба във Фейсбук. На поста застава испанецът Виктор Басадре, който ще замени Пламен Липенски начело на старозагорци. Испанецът вече е провел първите си тренировки с отбора, уточниха от клуба и му пожелаха много успехи начело на Берое Басадре е работил в Гърция..

публикувано на 06.07.25 в 17:18