Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

УЕФА наложи глоба от 40 хиляди евро на Левски за дискриминационно поведение

Левски
Снимка: ПФК Левски

Ръководството на ПФК Левски (София) оповести на официалната си страница, че клубът е наказан с 40 хиляди евро от УЕФА заради дискриминационно поведение, установено на трибуната с привърженици на "сините" по време на срещата с Шкупи (Република Северна Македония) в турнира Лига на Конференциите. Наказанието е наложено заради скандирания на етническа основа и политически лозунги, както и ексцесии в гостуващия сектор.

Също така ПФК Левски е получил забрана от УЕФА да има своя публика и да продава билети за следващото гостуване в Европа.

"Уведомяваме Ви, че Дисциплинарната комисия към Европейската футболна асоциация се произнесе относно констатираните нарушения на първата среща от 2-ия предварителен кръг на УЕФА Лига на Конференциите 2023/24 ФК Шкупи (Република Северна Македония) – ПФК Левски (България) на 27.07.2023 г. в Република Северна Македония, налагайки глоба от 40 хиляди евро за дискриминационно поведение в трибуната с привърженици на „ПФК Левски“, включващо скандирания на етническа основа и политически лозунги, както и ексцесии в гостуващия сектор.

"ПФК Левски получи забрана за продажба на билети на своите привърженици за следващото гостуване на отбора в Европейските клубни турнири. При ново провинение в следващото домакинство на отбора от Европейските клубни турнири, стадион "Виваком Арена-Георги Аспарухов" ще бъде частично затворен".

"Отново се обръщаме към всички привърженици да подкрепят отбора на реванша срещу ФК Шкупи в София на 3 август без прояви на агресия, насилие, расизъм, дискриминация, ксенофобия и политически лозунги, тъй като те могат да донесат допълнителни тежки наказания от УЕФА на любимия ни клуб", се казва в становището на Левски, публикувано днес.


По публикацията работи: Светослав Табаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Карлос Насар

Антони Йорданов: Карлос Насар е феномен в щангите!

"Спокойно можем да кажем - феномен в щангите ! Карлос, ако е здрав, вече ще му броим само титлите . Бъдещето е пред него." Това коментира в предаването "Преди всички" на БНР спортният журналист от програма "Хоризонт" Антони Йорданов. Карлос Насар за трети път покори световния връх в щангите с рекорд в изтласкването 222 килограма е..

публикувано на 10.10.25 в 06:52
Иван Иванов

Иван Иванов отпадна от турнира в Понтеведра

Шампионът от "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ по тенис за юноши Иван Иванов отстъпи на испанеца Алехандро Хуан Мано с 5:7, 2:6 във втория кръг на турнира на твърда настилка за мъже в Понтеведра (Испания), който е с награден фонд 15 хиляди долара. Само ден по-рано 16-годишният българин, който се готви в академията на Рафаел Надал,..

публикувано на 09.10.25 в 20:06
Рилски спортист загуби от Цинкарна в Самоков

Рилски спортист започна със загуба в Адриатическата лига

Дебютантът Рилски спортист отстъпи пред вицешампиона Цинкарна (Словения) с 63:89 точки като домакин в Самоков, в първата си среща от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Седем отбора се състезават за титлата в международната надпревара през настоящия сезон 2025/2026, а сред тях е и третият от последното издание на турнира и шампион на..

публикувано на 09.10.25 в 20:04

Дийн Хаусен пропуска мачовете на Испания срещу Грузия и България

Защитникът на Реал (Мадрид) Дийн Хаусен ще бъде около две седмици извън терените поради контузия, съобщиха испанските медии. 20-годишният футболист бе освободен от лагера на испанския национален отбор и ще пропусне световните квалификация с Грузия и България.  Диагностициран е с разкъсан мускул на левия крак, потвърдиха от пресслужбата на Реал...

публикувано на 09.10.25 в 06:22

Реал (Мадрид) обмисля промяна на името на клубния стадион

Испанският футболен клуб Реал (Мадрид) обмисля промяна на името на клубния стадион "Сантяго Бернабеу“, според Sport.es. Според изданието, името на стадиона може да бъде съкратено на "Бернабеу“, като по този начин ще бъде премахнато името на легендарния футболист, треньор и президент на испанския отбор Сантяго Бернабеу. Маркетинг стратезите в клуба..

публикувано на 09.10.25 в 06:17

Над 650 състезатели от 20 държави идват за турнира по аеробика "Пловдив Къп"

Над 650 състезатели от 20 държави са подали заявка за участие в 16-ото издание на международния турнир по спортна аеробика „PLOVDIV CUP AEROBICS OPEN“. Събитието ще събере в Пловдив елита на спортната аеробика, а България отново ще бъде сред водещите сили в надпреварата. У нас пристигат спортисти от Австрия, Азербайджан, Белгия, Бенин, Китай, Естония,..

публикувано на 08.10.25 в 08:17
Димитрис Итудис - страши треньор на Апоел (Тел Авив)

Треньорът на баскетболния Апоел (Тел Авив): Мачът срещу Макаби е много важен

Старши треньорът на баскетболния Апоел (Тел Авив) Димитрис Итудис не скри, че очаква труден мач в утрешното дерби срещу израелския противник Макаби (Тел Авив) в третия кръг на Евролигата. Срещата ще се играе от 21:05 в "Арена 8888" в София. Преди тренировка на тима Итудис беше попитан за втората годишнина от нападението на "Хамас" срещу Израел, което..

публикувано на 08.10.25 в 06:39