Бившият американски президент и фаворит за Републиканската номинация за изборите догодина Доналд Тръмп нарече "глупости" повдигнатите срещу него обвинения за опит за подмяна на изборните резултати през 2020 година. Основният му съперник за номинацията Рон ДеСантис смени шефа на кампанията заради незадоволителни резултати.
"Няма да мога да участвам в предизборни прояви, защото трябва да съм в съда заради глупости", каза Тръмп на среща със симпатизанти в щата Ню Хемпшир.
77-годишният Тръмп продължава да твърди, че е спечелил президентските избори през 2020 година и определя повдигнатите обвинения като политическо преследване.
Въпреки общо трите обвинителни акта срещу него, той продължава да води убедително в надпреварата за номинацията на Републиканската партия. Зад Тръмп застават 47 процента, а основният му конкурент, губернаторът на Флорида Рон ДеСантис събира едва 13 процента подкрепа. Заради буксуващата предизборна кампания ДеСантис уволни досегашния мениджър на кампанията Дженера Пек и назначи на нейно място Джеймс Ътмайър, началник на кабинета му като губернатор на щата Флорида и един от най-доверените му сътрудници.
В 10:09 ч. движението на метрото в участъка от станции "Лъвов мост" до "Кн.Мария Луиза" е възстановено в нормалния си график. Спряно е движението на метрото между станциите "Лъвов мост" и "Княгиня Мария Луиза" Причината за спирането на метрото в този участък стана пътник, слязъл на релсите в тунела на метростанция "Централна гара" около 9:20..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в нещо подобно на САЩ в момента ". Това мнение изказа пред БНР бившият военен министър Тодор Тагарев. В предаването "Събота 150" той коментира новините от Мюнхенската конференция и бъдещето на Украйна...
Въвеждат се ограничения и временна организация на движението в центъра на Кюстендил заради фестивала "Джамала", който ще продължи два дни - 15 и 16 февруари от 7.00 ч. до 20.30 ч., обявиха от Общината. Очакват се над 4 000 участници и още хиляди гости и любители на кукерските изяви на състави от цялата страна, наричани в района - джамалджии...
Над 16 400 мъже са ползвали 15-дневен отпуск при раждане на дете, сочат данните на Националния осигурителен институт за деветте месеца на 2024-а година. За същия период на 2023-а отпуските са били с 1 300 повече Когато майката и бащата са в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете от датата..
От организацията "Дишай, Димитровград" алармираха, че снощи е имало авария в ТЕЦ "Марица 3" Димитровград, часове след като инсталацията беше пусната след ремонт. В Регионалната екоинспекция не са получили информация за проблем в централата. От дружеството отрекоха да има авария като обясниха, че снощи централата е преминала към спиране на..
Временно е спряно движението на метрото в участък между станциите "Лъвов мост" и "Княгиня Мария Луиза", съобщиха от "Метрополитен". За придвижване на пътниците са осигурени заместващи автобуси. Причината за спирането е пътник, слязъл на релсите в тунела на метростанция "Централна гара". Проверява се видеонаблюдението на станцията, води се..
Силни дъждове на островите Кефалоня и Закинтос доведоха до наводнения. На места водата достигна един метър. Наводнени са приземни етажи на къщи и магазини. Силно е засегната пътната мрежа. Полицията съобщава, че много пътища на двата острова са затворени от свлачища на скали. От Гражданска защита приканват жители и туристи да избягват..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
" Тотално подивяване на т.нар. политически елит ." Това вижда в парламента политологът доц. Петър Чолаков. "Причината може да търсим и в..