Първата група от шестима украински пилоти ще завърши обучението си на американските изтребители Ф-16 най-рано през следващото лято, пише "Вашингтон пост" (The Washington Post), като се позовава на украински, европейски и американски официални лица и военни. Други двама пилоти са избрани като резервни кандидати.
Украински военни твърдят, че избраните пилоти владеят отлично английски език, но въпреки това те ще бъдат изпратени във Великобритания за четиримесечен езиков курс. Това отлага за януари началото на бойното обучение, което се очаква да продължи шест месеца. Представителят на министерството на отбраната на Нидерландия подполковник Марк ван де Беек подчерта, че основният проблем при обучението на украинските пилоти е липсата на инструктори.
Началникът на авиацията на Военновъздушните сили на Въоръжените сили на Украйна Сергей Голубцов подчерта, че Ф-16 са оборудвани с мощен радар, който ще позволи на Украйна да идентифицира повече цели и да противодейства по-добре на вражески самолети, ракети и дронове. Освен това Украйна ще може да използва осигурени от Великобритания противокорабни ракети Harpoon, за да воюва срещу руския флот. От тези изтребители ще бъдат изстрелвани и американски високоскоростни ракети HARM.
На 21 май от 9 до 17 часа ще бъде извършена планова техническа профилактика на предавателите на ултракъси вълни ВЕНЕЦ 4 на честота 102 MHz, КОРИТЕН 4 на честота 89.6 MHz и МОНТАНА 4 на честота 101.4 MHz, излъчващи програма „Хоризонт“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмата на БНР през интернет сайта binar.bg, а в..
Близо 130 зрелостници от Ямболска област не са допуснати до матура по български език и литература, съобщиха от Регионалното управление на образованието. Зрелостен изпит ще се проведе в 17 от общо 18 средни училища в областта. Над 830 са подадените заявления за полагане държавния зрелостен изпит, допуснати са 705 ученици, уточни..
Израел разкритикува решението на Европейския съюз да преразгледа споразумението за сътрудничество между евроблока и еврейската държава заради нейната засилена офанзива в Ивицата Газа, предаде Франс прес. "Изцяло отхвърляме посоката, възприета в изявлението, която отразява пълно неразбиране на сложната реалност, пред която е изправен Израел", написа в..
Американският президент Доналд Тръмп обяви планове за изграждане на система за противоракетна отбрана, наречена "Златен купол", предаде Франс прес. В Белия дом Тръмп заяви, че вече е избран проект на системата, която ще защитава Съединените щати дори от ракети, изстреляни от космоса. Очаква се тя да заработи преди края на мандата на Тръмп. "Имам..
В Кипър официално започва първият етап от правителствения план за изграждане на жилища с достъпен наем за нуждаещи се семейства. Споразумение за изпълнението му подписват днес Кипърската организация за развитие на земята и община Лимасол. Строителството на първия в страната комплекс от достъпни жилища под наем стартира след близо три години..
Администрацията на Доналд Тръмп иска Великобритания да увеличи разходите си за отбрана с десетки милиарди паунда, за да даде пример на Европа, пише „Таймс“, цитирайки източници от Пентагона. Ръководителите на Пентагона са казали на британските си колеги, че президентът на САЩ би бил „по-щастлив“, ако Обединеното кралство увеличи бюджета си за отбрана,..
Има съмнения дали притежателите на британски паспорти ще могат да използват електронни портали по летищата в ЕС това лято, съобщи Би Би Си. Това беше една от договореностите в обявеното в понеделник споразумение за "рестартиране" на Брекзит. Представител на Европейската комисия заяви пред Би Би Си, че гражданите на Обединеното кралство няма да имат..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..
Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място , пише в позиция Съюзът на ръководителите в..