Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Допълнителни 210 млн. лв. за българския бизнес по Програма "Възстановяване"

Снимка: Ани Петрова

Допълнителна подкрепа от близо 210 млн. лв. за българския бизнес по Програма "Възстановяване" ще осигури Фондът на фондовете чрез банки-партньори. Очаква се средствата да са налични след втората половина на септември.

Фондът на фондовете ще предостави допълнителни средства към гаранционния лимит на банките-партньори, които ще работят по програмата "Възстановяване". Средствата са от периода на оперативната програма "Иновации и конкуретоспособност" до 2020 г.

Критериите за добавяне на свежи пари за бизнеса са успешното инвестиране на ресурса, пазарната необходимост и продължаващото активно търсене на финансова подкрепа от българските компании.

Заинтересованите банки-пъртньори ще получат допълнителни средства в размер на 84,5 млн. лева като така общите средства за гаранционните инструменти по програмата ще достигнант 334 млн. лева.

Малките и средни предприятия в страната ще могат да се възползват от подкрепа в размир на близо 210 млн. лева до края на тази година.

Програма "Възстановяване" бе създадена, за да подкрепи предприятията, изправени пред неблагоприятните икономически последици от Covid кризата и да улесни достъпа до бизнес кредити. Чрез нея бяха подкрепени общо 1660 компании в сектори като търговията, транспорта, хотелиерството и ресторантьорството.

По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Община Болярово

Община Болярово с нов план за действие при бедствия

Засилена превантивна дейност, адекватност на реакциите и синхрон между институциите – това са основните моменти, заложени в новия План за действие при бедствия и защита на населението в община Болярово. През последните няколко години малката крайгранична община трябваше да се справя с пожари и наводнения. Неадекватните действия по време..

публикувано на 03.02.25 в 02:27

Канадски представител предупреди, че може да има още потърпевши страни от действията на Тръмп

Канада е „решена да защитава своите права“ след като Доналд Тръмп предизвика търговска война със съседката си, заяви посланикът на страната в Лондон и предупреди останалите страни по света, че те могат да са следващите потърпевши от действията на американския президент. Ралф Гудейл, върховният комисар на Канада, както официално е титлата за посланик от..

публикувано на 03.02.25 в 02:17
Киър Стармър

Британският премиер на първа среща с лидерите на ЕС след Брекзит

Британският премиер Киър Стармър заминава днес за много важна среща с лидерите на ЕС в Брюксел по въпросите на отбраната и сигурността.  В навечерието на срещата той прие в провинциалнита си резиденция Чекърс германския канцлер Олаф Шолц. Киър Стармър се отправя към Брюксел за първата по рода си среща с всичките 27 лидери на ЕС след официалното..

публикувано на 03.02.25 в 02:06

Община Велико Търново отново раздава на гражданите фиданки, храсти и цветя

Община Велико Търново отново ще раздава безплатно на гражданите фиданки, храсти и цветя за облагородяване на междублоковите пространства. Инициативата "Моята градинка" се провежда за 13-а година.  Единственото условие за безплатното получаване на посадъчния материал е междублоковото пространство да е общинска собственост. Когато сградата е в..

публикувано на 02.02.25 в 22:02

Върховният комисар на Канада заяви, че страната е "решена да защитава своите права"

Канада е "решена да защитава своите права" след като Доналд Тръмп предизвика търговска война със съседката си, заяви посланикът на страната в Лондон, като добави, че и други страни по света могат да са следващите потърпевши от действията на американския президент.  Доналд Тръмп подписа указа за налагане на мита на Канада, Мексико и Китай..

публикувано на 02.02.25 в 22:00
Руините на селище, включително бивш католически манастир, на скалистия нос Скарос на гръцкия остров Санторини, архив.

За три дни земетресенията на гръцкия о-в Санторини са над 380

Властите на остров Санторини са в повишена готовност поради силната сеизмична активност. Извънредни мерки заради сеизмична активност на остров Санторини Само в рамките на няколко минути три труса с магнитуд над 4-та степен по скалата на Рихтер засегнаха Санторини. За три дни земетресенията са над 380. Епицентърът е на малкия необитаем остров..

публикувано на 02.02.25 в 21:33
Американският държавен секретар Марко Рубио пристига на посещение в Панама -  2 февруари 2025 г.

Държавният секретар на САЩ за Панамския канал: Сегашното статукво е неприемливо

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио е предупредил Панама за действия от страна на САЩ, ако не направи "незабавни промени" за Панамския канал, твърдейки, че тя е нарушила договора за предаване.  Марко Рубио с дипломатическа совалка в Централна Америка, ще посети и Панама По време на разговорите си с президента на Панама п ървият дипломат на..

публикувано на 02.02.25 в 21:32