Левски няма какво да губи и ще играе само за победа в мача от плейофите на футболния турнир Лига на конференциите срещу Айнтрахт (Франкфурт), заяви старши треньорът на "сините" Николай Костов. Българският тим посреща германците в четвъртък от 20:00 часа в първи двубой.
"Няма какво да губим, но има какво да спечелим. Мисля, че това е нашата добра възможност, за отбор и за целия клуб, да се представим добре. Добре за мен означава да победим. Искам да е ясно за всички, че Левски ще играе за победа", заяви Костов на пресконференцията на националния стадион преди мача.
"Не сме паникьосани от това, че играем с Айнтрахт. Уважаваме противника и се надявам да се представим добре. Това е нашият шанс. Що се касае за публиката ни, тя вече е доказателство, че е европейско. Срещу Апоел феновете показва култура и възпитание. Подкрепяха отбора до последната минута.
„Разузнахме Айнтрахт и няма какво повече да видим от първия мач. Това е един от най-добрите отбори в Германия. да бъдем мъдри и да работим добре с топката. Когато елиминирахме Апоел, ние виждахме този мач като бонус, защото като направихме достатъчно. Натрупахме обаче самочувствие и усещам ентусиазъм и вяра, че можем да се борим с Айнтрахт".
От мачовете с Апоел отсъстваше десният бек Жереми Петрис, който се контузи в мач от първенството срещу Локомотив Пловдив. Бранителят обаче тренира от понеделник точно със съотборниците си и според Костов той ще играе в първия мач срещу Айнтрахт Франкфурт.
"Петрис е готов и утре ще бъде в игра. Системата няма да я кажа, но имаме план А и план Б", категоричен бе треньорът.
Капитанът Андриан Краев също е спокоен и мотивиран преди срещата с германците.
"Трябва да излезем спокойни, да подходим умно и мисля, че можем да направим нещо. Всеки един от нас е мечтал да играе в такова мачове и настроението не е добро. Спокойни сме и сме мотивирани. Знаем, че ще бъде невероятен успех, ако успеем да ги отстраним и да зарадваме нашата публика“, заяви Краев.Отборите на Славия и Ботев (Враца) завършиха 2:2 в мач от първия кръг във футболното първенство. "Белите" наваксаха изоставане от два гола и преди почивката изпуснаха дузпа, изпълнена от Иван Минчев. Двата отбора завършиха в намален състав заради червени картони на Леви Нтумба и Мартин Петков. Гостите поведоха в 13-ата минута, когато..
Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби с 0:3 (17:25, 17:25, 16:25) срещу Иран в последния си мач от Лигата на нациите в Гданск. Воденият от треньора Джанлоренцо Бленджини състав имаше шансове да участва на финалите в състезанието след поражението на Украйна срещу Канада с 1:3 и на поражението на Куба с 2:3 срещу Китай. След..
Пламен Камбуров от Автомобилен спортен клуб (АСК) "Премиум Рейсинг Тийм-911тийм" спечели автомобилното състезание по планинско изкачване "Шумен", първи кръг от държавния шампионат. Той записа общо време 5:26.57 минути в трите състезателни манша с автомобил "Шкода Фабия". Ивайло Игнатов от същия спортен клуб със "Субару Импреза" е втори, с..
Стилияна Николова спечели злато на бухалки, сребърен медал на топка и бронзов на обръч на финалите на отделните уреди на последната за сезона Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Така българката, която остана четвърта в многобоя снощи, завършва надпреварата с пълен комплект отличия. Възпитаничката на..
Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата българка отстъпи в оспорван мач пред Кайса Хенеман (Швеция) с 6:7(2), 5:7 за 2:44 часа. Енчева изостана с 3:5 в първия сет, но..
Лъчезар Вълчев записа най-добро лично постижение и спечели сребърен медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия). Българинът преодоля 16.48 метра от третия опит, с което заслужи място на почетната стълбичка. Вълчев, който е европейски шампион до 18 години, стартира с фаул, след което скочи..
Атлетката Ива Деливерска и джудистът Христо Димитров ще са знаменосците на българската делегация за откриването на Европейския младежки олимпийски фестивал, който стартира тази вечер в Скопие. Това реши щабът на делегацията, който вече е в столицата на Северна Македония. В парада на нациите ще участват представителите на 49 делегации, както и отборът на..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..