Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилено полицейско присъствие около Рилския манастир

Рилският манастир
Снимка: rilskimanastir.org

Засилено полицейско присъствие ще има в понеделник - Голяма Богородица по стар стил и заради Панихида, която се отслужва  в Рилския манастир за кончината на цар Борис III, на 28 август се навършват 80 години от смъртта му. Още преди 15 август - Богородица по нов  стил, на среща при игумена на Рилската обител Адрианополоския епископ Евлогий, областният управител на Кюстендил инж. Александър Пандурски и шефът на Областната дирекция на полицията ст. комисар Венцислав Григоров беше обсъден план по охраната на района в дните, когато се очаква увеличаване на броя на посетителите и на туристите в манастира.

Още в почивните дни и надвечер в района на Рилския манастир за този ден - 28 август, потокът от туристи и посетители се увеличава, групи и семейства отсядат в близките хотели, къмпинги и бази за отдих. Какво предвижда планът за допълнителното полицейско присъствие и усилената охрана на района - обяснява говорителят на Областната дирекция Катя Табачка.

"До края на сезона, по време на големите християнски празници, когато се очаква да има повече хора в района на манастира, да има засилено полицейско присъствие. Ще има засилен контрол по отношение на пътното движение, паркирането, за това да не се палят огньове. Рилският манастир е издал също заповед, с която се забранява барбекюта да палят, да не правят биваци", каза тя.


По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
 Монсеньор Страхил Каваленов

Монсеньор Страхил Каваленов: Папа Франциск се интересуваше от човешката личност

" Папа Франциск излъчваше светлина и добрина и беше най-големият защитник на бедните и онеправданите, които той носеше в сърцето си, каза за БНР монсеньор Страхил Каваленов, епископ ординарий на Никополската епархия . Той беше личният преводач на папата при посещението му в България през 2019 година. Монсеньор Каваленов  представлява..

публикувано на 26.04.25 в 06:00
Доналд Тръмп-младши

Доналд Тръмп-младши започна обиколката си в Източна Европа, включваща и България

Доналд Тръмп-младши започна обиколката си в Централна и Източна Европа в Будапеща. Той се срещна с външния министър Петер Сиярто. Тръмп-младши ще изнесе лекция при закрити врата и ще присъства на банкет в негова чест в унгарската столица. В неделя се очаква той да бъде и в София. Доналд Тръмп-младши е поканен в Будапеща от унгарски..

публикувано на 25.04.25 в 22:30

ПП: Икономическото мнозинство в СОС отстрани скандално Стоян Братоев като шеф на "Метрополитен"

Икономическото мнозинство в Столичния общински съвет "безцеремонно и абсолютно скандално" отстрани инж. Стоян Братоев от поста изпълнителен директор на "Метрополитен", посочват от "Продължаваме Промяната" в прессъбщение до медиите. Столичното метро е с нов директор - Николай Найденов Според партията същността на проблема е, че..

публикувано на 25.04.25 в 22:21

Агенцията на ООН за бежанците намали подкрепата си за украинците, бягащи от районите около фронтовите линии

Върховният комисарят на ООН за бежанците намали подкрепата си за наскоро разселени украинци в момент, в който атаките по фронтовата линия се засилват, предаде Ройтерс, като се позова на Агенцията, предаде БТА. Тя уточни, че причината е спирането на помощите от страна на САЩ и намаляването на финансовата подкрепа от други донори. Хуманитарните..

публикувано на 25.04.25 в 21:10
Президентът на Украйна Володимир Зеленски

Зеленски: Крим и всички окупирани територии са украински

Президентът на Украйна Володимир Зеленски повтори днес, че смята, че Крим принадлежи на Украйна и тази позиция няма да се промени въпреки американския натиск по този въпрос, предаде "Франс прес". "Нашата позиция остава непроменена. Всички временно окупирани територии принадлежат на Украйна“, заяви Зеленски пред журналисти. Според медиите..

публикувано на 25.04.25 в 20:30

Протестиращи в столичния квартал "Захарна фабрика" започнаха подписка

Жители на столичния квартал "Захарна фабрика" протестираха и тази вечер с искане да се премахнат незаконните ромски постройки в района. За кратко те блокираха и движението на кръстовището на ул. "Кукуш" и  бул. "Сливница" - на входа на "Западен парк". Според информация на протестиращи действията по премахване на постройките днес са били спрени след..

публикувано на 25.04.25 в 20:04

"Спаси София" и ПП-ДБ свикват извънредно заседание на СОС заради уволнението на Стоян Братоев

Групите на "Спаси София" и "Продължаваме промяната - Демократична България" в Столичния общински съвет свикват извънредно заседание във вторник, 29 април 2025 г., заради уволнението на Стоян Братоев като директор на столичния Метрополитен, се посочва в прессъобщение до медиите на "Спаси София". Столичното метро е с нов директор - Николай..

публикувано на 25.04.25 в 19:46