Новак Джокович, който в неделя спечели 24-тата си титла от турнирите от Големия шлем, ще доминира в мъжкия тенис още години наред. Това мнение изрази трикратният шампион в турнирите от Шлема Анди Мъри.
С триумфа си на Откритото първенство на САЩ 36-годишният Джокович изравни австралийката Маргарет Корт по най-голям брой титли на сингъл, като и двамата имат по 24. Никой играч в историята на тениса не е печелил 25 турнира.
Според Мъри трофеите несъмнено ще продължат да се трупат във витрината на Джокович, тъй като младите тенисисти все още не могат да стигнат нивото му.
"Всичко зависи в момента от младите момчета и това колко сериозен отпор ще дадат на Новак. Но не ми изглежда възможно това да се случи скоро", каза Мъри пред ББС.
"Той доказа, че е най-добрият играч в света и както казах вече, всичко зависи от младите играчи да се развият и да успеят да го задминат", добави още двукратният олимпийски шампион.
36-годишният Джокович каза след победата си в Ню Йорк, че няма планове да се отказва от тениса. въпреки че вече има с две титли повече от големия си съперник Рафаел Надал и с четири повече от Роджър Федерер, който сложи край на кариерата си през миналата година.
"Новак притежава изключително спортно дълголетие, несравнимо с никой друг тенисист. Той играе на най-високо ниво толкова много време", обясни Мъри.
Според шотландеца това, че Джокович не спечели на "Уимбълдън", където бе победен на финала в пет сета от Карлос Алкарас, е подвело много хора.
"След "Уимбълдън" много хора заявиха, че е дошъл моментът за смяна караула. Но според мен това не е така. Той е на невероятно ниво физически, има огромна мотивация и е изключително постоянен. Алкарас е брилянтен играч и ще става и по-добър, но да достигнеш нивото на Джокович е много трудно", заяви още Мъри.
"Спокойно можем да кажем - феномен в щангите ! Карлос, ако е здрав, вече ще му броим само титлите . Бъдещето е пред него." Това коментира в предаването "Преди всички" на БНР спортният журналист от програма "Хоризонт" Антони Йорданов. Карлос Насар за трети път покори световния връх в щангите с рекорд в изтласкването 222 килограма е..
Шампионът от "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ по тенис за юноши Иван Иванов отстъпи на испанеца Алехандро Хуан Мано с 5:7, 2:6 във втория кръг на турнира на твърда настилка за мъже в Понтеведра (Испания), който е с награден фонд 15 хиляди долара. Само ден по-рано 16-годишният българин, който се готви в академията на Рафаел Надал,..
Дебютантът Рилски спортист отстъпи пред вицешампиона Цинкарна (Словения) с 63:89 точки като домакин в Самоков, в първата си среща от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Седем отбора се състезават за титлата в международната надпревара през настоящия сезон 2025/2026, а сред тях е и третият от последното издание на турнира и шампион на..
Защитникът на Реал (Мадрид) Дийн Хаусен ще бъде около две седмици извън терените поради контузия, съобщиха испанските медии. 20-годишният футболист бе освободен от лагера на испанския национален отбор и ще пропусне световните квалификация с Грузия и България. Диагностициран е с разкъсан мускул на левия крак, потвърдиха от пресслужбата на Реал...
Испанският футболен клуб Реал (Мадрид) обмисля промяна на името на клубния стадион "Сантяго Бернабеу“, според Sport.es. Според изданието, името на стадиона може да бъде съкратено на "Бернабеу“, като по този начин ще бъде премахнато името на легендарния футболист, треньор и президент на испанския отбор Сантяго Бернабеу. Маркетинг стратезите в клуба..
Над 650 състезатели от 20 държави са подали заявка за участие в 16-ото издание на международния турнир по спортна аеробика „PLOVDIV CUP AEROBICS OPEN“. Събитието ще събере в Пловдив елита на спортната аеробика, а България отново ще бъде сред водещите сили в надпреварата. У нас пристигат спортисти от Австрия, Азербайджан, Белгия, Бенин, Китай, Естония,..
Старши треньорът на баскетболния Апоел (Тел Авив) Димитрис Итудис не скри, че очаква труден мач в утрешното дерби срещу израелския противник Макаби (Тел Авив) в третия кръг на Евролигата. Срещата ще се играе от 21:05 в "Арена 8888" в София. Преди тренировка на тима Итудис беше попитан за втората годишнина от нападението на "Хамас" срещу Израел, което..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..