Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дешан: Не си представям Погба съзнателно да е приел допинг

Пол Погба
Снимка: БТА

Селекционерът на националния отбор на Франция по футбол Дидие Дешан не вярва халфът на Ювентус Пол Погба съзнателно да е употребил допинг.

"Много съм изненадан. Не мога да си представя, че той го е направил съзнателно. Нямам цялата информация и нещата ще излизат, но толкова неща му се събраха напоследък, че на Пол ще му бъде трудно", каза треньорът пред микрофоните на телевизия TF1. Под негово ръководство Погба има 91 мача и 11 гола за "петлите"

"Не мога да повярвам, доколкото го познавам. Спомням си някои разговори с него по време на КОВИД-19 и ваксините. Но забраненото вещество е налично, освен да изчакаме и контра-експертизата", каза още Дешан.

Погба даде положителен тест за тестостерон на 20 август след мача между Удинезе и Ювентус и бе наказан в понеделник от Италианската агенция за борба с допинга.

"Размених с него съобщения, но ще имам повече време да говорим в следващите дни, за да имам повече информация", добави селекционерът. "Трудно е за него, винаги съм го подкрепял", завърши Дидие Дешан.


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Патрик Виейра

Дженоа освободи треньора Патрик Виейра

Патрик Виейра бе освободен от поста старши треньор на италианския футболен клуб Дженоа, който заема последното място в Серия "А" след девет мача. От отбора обявиха, че той "вече не води първия отбор", но Gazzetta dello Sport добавя, че бившият халф е подал оставка. Виейра, световен шампион с Франция като футболист, бе назначен на поста преди..

публикувано на 01.11.25 в 13:30

Резултатите в НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон: Индиана - Атланта       - 108:128 Филаделфия - Бостън     - 108:109 Кливланд - Торонто      - 101:112 Чикаго - Ню Йорк        - 135:125 Мемфис - ЛА Лейкърс     - 112:117 Финикс - Юта            - 118:96 Портланд - Денвър       - 109:107 ЛА Клипърс -..

публикувано на 01.11.25 в 10:34

Резултатите в НХЛ

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон: Лас Вегас - Колорадо        - 2:4 Вашингон - НЙ Айлъндърс     - 1:3 Анахайм - Детройт           - 5:2 Лидери в дивизиите: Източна конференция: Атлантическа дивизия: Монреал 16 точки, Детройт 16, Отава 13 Столична дивизия: Питабърг 18, Ню Джърси 16, Каролина..

публикувано на 01.11.25 в 10:21
 Хетафе

Хетафе се наложи над Жирона

Хетафе отбеляза два гола в края и спечели с 2:1 срещу Жирона в първи мач от 11-ия кръг на испанското първенство по футбол, с което "сините" се изкачиха на шесто място в класирането на ЛаЛига със 17 точки. Еспаньол има една повече на пета позиция. Марио Мартин, играещ под наем от Реал (Мадрид), изведе Хетафе напред 19 минути преди края, когато се..

публикувано на 01.11.25 в 08:42
Мариян Михалев

България с 24 състезатели на СП по скокове на батут в Памплона

Следващата седмица испанският град Памплона ще бъде домакин на световното първенство по скокове на батут. Българската федерация ще участва във всички възрастови групи и ще бъде представена от общо 24 състезатели. „При мъже и жени ще разчитаме само на по един състезател, тъй като останалите, които се включваха в световните купи в тази възраст,..

публикувано на 01.11.25 в 07:10
Локомотив (Пд) - Ботев (Пд)

Пловдивското дерби пряко по "Хоризонт"

С три мача днес ще бъде даден старт на 14-ия кръг във футболната ни Първа лига. От 12 часа Добруджа е домакин на Спартак (Варна). От 14.45 е голямото дерби на Пловдив между Локомотив и Ботев, което ще предаваме по програма "Хоризонт" и Радио Пловдив, а в 17.30 часа стартира срещата между Септември и Славия. Локомотив и Ботев се изправят в поредно..

публикувано на 01.11.25 в 06:54
Александър Везенков (вдясно)

Везенков най-резултатен при успех на Олимпиакос срещу Апоел (Тел Авив)

Олимпаикос с Александър Везенков се наложи над Апоел (Тел Авив) с 62:58 (18:21, 15:18, 11:4, 18:15)  в осмия кръг на баскетболната Евролига. Така тимът от Пирея спечели петата си победа в турнира до момента и сложи край на серията от четири поредни успеха на Апоел, който все още играе домакинските си срещи в София.  Александър Везенков за пореден път..

публикувано на 01.11.25 в 06:37