Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Септември победи Спартак (Вн) като гост в дербито на Втора лига

Септември (Сф)
Снимка: БТА

Септември (София) под ръководството на легендата на българския футбол Красимир Балъков постигна нова победа в първенството на Втора лига и затвърди лидерската си позиция. Столичани се наложиха с 2:1 при гостуването си на Спартак (Варна) в дербито на 10-ия кръг.

Двата отбора изпаднаха миналата година заедно от елита и изглеждаха най-подготвени за незабавно връщане. И докато Септември го доказва, тъй като има вече 24 точки на върха, то варненци направиха треньорска смяна, но тя не им помогна особено и те се намират на 4-о място с 19.

За Спартак всичко започна отлично и те бяха по-активни и доминиращи преди почивката. Но стигнаха до гол чак в добавеното време, когато Даниел Начев беше най-съобразителен в наказателното поле и от 7-8 метра прати топката в мрежата.

След почивката Спартак отново започна добре и можеше да удвои, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов спаси опасен изстрел на Румен Руменов. В рамките на 4 минути обаче септемврийци обърнаха мача в своя полза. Най-напред в 68-ата минута Алиун Самб Бадара наказа грешка в защитата на Спартак. Той получи топката от своето поле, влезе между двамата централни защитници, които го настигнаха точно при изстрела му. Бадара стреля с левия крак, топката рикошира в крака на бранител и подлъга стража. А малко след това с уникален далечен изстрел по диагонала Митко Митков прати топката в горния ляв ъгъл.

Домакините тръгнаха да изравняват и накрая Румен Руменов можеше да изравни, но пак беше отказан от Шейтанов.

"Представяхме си малко по-различен мач. През първото полувреме абсолютна доминация на Спартак, без никакъв шанс за нас. И на почивката им казах, че ние няма какво да губим. Ние вече бяхме загубили всичко. И те ме разбраха. Заслугата е на футболистите. Много емоционален мач, но в крайна сметка най-важни си остават трите точки. Митко Митков и Бадара са офанзивни футболисти, познавам ги отлично и затова влязоха – за да вкарат голове. Най-лошото нещо е, че трябва да плащам банкет. Шампионата няма да се реши от тази наша победа и от тази загуба на Спартак. Има още много мачове. Хубавото е, че ние удържахме 1-ото място. Независимо с кого играем, винаги трябва да излизаме за победи", започна легендата.

За Септември предстоят два тежки мача с Монтана и Добруджа. Балъков беше попитан какво трябва да стане, за да се поздравят с победа: "Ако запазим ефективността си, а други да си вдигнат нивото, въпреки лошото първо полувреме днес, ще станат нещата. Загубихме два мача – с Янтра и Черноморец, които бяха само на ниво психология. Това показва, че за да върнем отбора в еfbet Лига, метално те трябва винаги да са на 100 процента".


По публикацията работи: Светослав Табаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Емануел Уаньони

Кенийци с титлите на 800 метра за мъже и 5000 метра за жени в Токио

Две титли за Кения донесе вечерната сесия в предпоследния състезателен ден на световното първенство по лека атлетика в Токио. В най-драматичния като развръзка финал - този на 800 метра при мъжете, шампион Емануел Уаньони, който спечели с троен фотофиниш. Уаньони водеше през почти цялата дистанция, но на финалната права бе подложен на много..

публикувано на 20.09.25 в 18:05
Елизара Янева

Елизара Янева стигна финала в Пазарджик

Елизара Янева се класира за финала на турнира по тенис за жени на клей в Пазарджик с награден фонд 40 хиляди долара и гостоприемство. Надпреварата е на базата на ТК "Фаворит". В изцяло български полуфинал тя победи сънародничката си Лидия Енчева с 6:2, 6:0 за 56 минути игра. Янева доминираше изцяло в срещата, в която направи пет пробива. Тя спечели десет..

публикувано на 20.09.25 в 18:01
Макс Верстапен

Макс Верстапен тръгва първи в Азербайджан

Световният шампион Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" спечели квалификацията за място за състезанието от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1 - "За Голямата награда на Азербайджан", след като записа най-бърза обиколка от 1:41.117 минута по улиците на Баку. Втори ще потегли Карлос Сайнс-младши (Испания) с "Уилямс", който остана на 0.478..

публикувано на 20.09.25 в 17:51
Полша

Полша и Турция на 1/4-финал на световното във Филипините

Националните отбори на Полша и Турция станаха първите, които се класират за четвъртфиналите на световното първенство по волейбол за мъже във Филипините. Двукратните световни шампиони от Полша надиграха с 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:14) гейма Канада и за четвърти пореден път са сред най-добрите осем на Мондиал. Волейболистите на старши..

публикувано на 20.09.25 в 17:46
Ливърпул - Евертън

Ливърпул спечели мърсисайдското дерби

Ливърпул спечели с 2:1 домакинството си на Евертън, с което се откри петия кръг за сезона във Висшата лига на Англия по футбол. В герой за "червените" в мърсисайдското дерби се превърна нидерландският полузащитник Раян Гравенберх, който вкара гол и добави асистенция, а тимът на мениджъра Арне Слот вече има 15 точки в класирането, с които е..

публикувано на 20.09.25 в 17:42
Ивайло Петев

Ивайло Петев бе уволнен от арабския Бани Яс

Футболният треньор Ивайло Петев бе уволнен от отбора от ОАЕ Бани Яс за слаби резултати, съобщиха от клуба в социалните мрежи. Бившият селекционер на националния отбор и Лудогорец записа пет загуби и едно равенство в първенството на ОАЕ и турнира за Купата на Лигата и не успя да постигне нито една победа. "Футболен клуб Бани Яс обявява..

публикувано на 20.09.25 в 17:39
Душан Керкез

ЦСКА се раздели с Душан Керкез

Футболният ЦСКА се раздели със старши треньора Душан Керкез, обявиха официално от клуба. "Освен с наставника, клубът се разделя и с досегашния треньорски щаб на първия отбор. В предстоящия шампионатен двубой като гост на Ботев (Враца) на 22 септември (понеделник) от 20:30 часа ЦСКА ще бъде воден от Валентин Илиев", се казва в изявление на..

публикувано на 20.09.25 в 16:14