Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Според Йорданов номинацията на ГЕРБ за Хекимян като кандидат за кметското кресло в София е свидетелство за зависимости

Тошко Йорданов: ПП и ДБ със съдействието на ГЕРБ се опитват да овладеят всички служби

Тошко Йорданов в НС.
Снимка: БГНЕС

Този път в София има алтернатива - така председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов коментира кандидатурата на ГЕРБ за кмет на столицата Антон Хекимян. 

Според Йорданов номинацията му е свидетелство за зависимости и поставя под въпрос "моралния компас" на кандидата: 

"Извън шегата  - поставя под съмнение политиката на bTV новините от последните три или четири години, когато беше продуцент на новини и актуални предавания.

Когато заставаш като кандидат на някоя политическа партия, би трябвало поне да ѝ споделяш целите, нали така. Иначе си някаква цветарка, която ходи, където я повикат.

Така че, г-н Хекимян да си избере какво от двете е - или споделя целите на ГЕРБ, или е, какво беше - мисир, който е в нов двор, са го прикоткали да го похранят". 

Йорданов се обяви срещу идеята за сливане на службите за сигурност и настоя за изслушване на председателя на ДАНС, за да се разбере истината за изгонването на руски свещеници:

"Имам съмнение относно способността на Кирил Петков да преценява правилно и знам, че той юрка ДАНС, поне го е правил, да си измисля шпиони. В този случай нямам представа, мога да говоря за този случай, за който знам. 

А дали трябва да се реформират службите? Определено не и по начина, по който се опитват да го направят в момента, тъй като ПП и ДБ със съдействието на ГЕРБ се опитват да овладеят всички служби.

А човекът, наречен генерал Атанасов, се попиля от няколко дена да иска оставки. Неговата тайна мисъл е той да контролира всичко, ако може да сложи негови хора навсякъде.

Това са си едни неосъществени фюрери по душа, това е истината - тука няма грижи за службите като такива. Да обединиш военно разузнаване с другото разузнаване е меко казано идиотия.

Не съм забелязал Съединените щати да си ги обединили, а те са ни пример за, как да кажа, добре работещо разузнаване". 

По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Испанският премиер Педро Санчес поздравява оцеляла от режима на Франко

Испания почете на жертвите на франкизма

На церемония в Мадрид премиерът Педро Санчес отдаде почит на загиналите по време на Испанската гражданска война и режима на Франсиско Франко. С приетия преди три години Закон за демократичната памет 31 октомври е определен за ден на почит към жертвите на франкизма. По време на церемонията Педро Санчес заяви, че няма да позволи..

публикувано на 31.10.25 в 23:03

Нападнаха фелдшер в криводолското село Краводер

Нападнаха фелдшер в криводолското село Краводер Фелдшер на 66 години е нападнат и удрян от роднини на пациент при посещение на адрес в криводолското село Краводер. Медикът работи към филиала на Центъра за спешна медицинска помощ в Криводол. По първоначална информация роднини на пациента, за който е подаден сигнал за стомашно..

публикувано на 31.10.25 в 22:50
Турист пред Саграда Фамилия в Барселона

Испания с рекорд в туризма

Над 76 милиона чужденци са посетили страната в първите девет месеца на тази година. Увеличението спрямо същия период на миналата година е с 3.5%, сочат данните на Националния статистически институт в Испания. През септември посетителите са били 9.7 милиона души. Рекорд е поставен и по отношение на разходите на туристите в страната. От..

публикувано на 31.10.25 в 22:46
Тамара Ейделман

Руски историк с еврейски корени беше обвинен в реабилитация на нацизма

Московски съд разпореди задочно да бъде арестуван известния историк Тамара Ейделман. Тя е обвинена в реабилитация на нацизма и разпространение на фалшиви новини за руската армия, съобщиха от московската прокуратура. Според разследващите през май 2024г. Ейделман е публикувала видео, което съдържа "негативна информация за действията на..

публикувано на 31.10.25 в 22:27

30 аварийни екипа на Енерго-Про ще работят в Габровско през зимата

На територията на Габровска област 30 аварийни екипа на електроразпределителното предприятие ще работят през зимата. На разположение за почистване на републиканската пътна мрежа, с дължина 518 км., ще са близо 50 машини. През миналата година, точно около Коледа, хиляди жители на Община Габрово останаха без ток дни наред. Темата за..

публикувано на 31.10.25 в 22:19
Победителят от Австрия JJ на финала на Евровизия в Базел през май 2025 г.

България се завръща на конкурса Евровизия

След тригодишно отсъствие България отново ще участва в песенния конкурс “ Евровизия“, чието юбилейно 70-о издание ще се проведе през май 2026 г. във Виена, Австрия, обявиха от Българската национална телевизия. Предстоящите месеци ще бъдат посветени на българската национална селекция – процес, чрез който ще бъде избран българският..

публикувано на 31.10.25 в 22:11
Изглед към Газа, 18 май 2024 г.

Турция ще е домакин на среща за Газа следващата седмица

Турция ще е домакин на среща за Газа в понеделник, съобщи външният министър на Анкара Хикан Фидан, цитиран от Ройтерс. В срещата ще участват външните министри от редица мюсюлмански държави, а разговорите ще се концентрират върху примирието в анклава и създаването на стабилизращи международни сили.  Срещата има за цел да "оцени напредъка ни и да обсъдим..

публикувано на 31.10.25 в 22:10