Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мартин Чой с предложения от четири отбора за СШ по издръжливост за сезон 2024

| Интервю
Мартин Чой
Снимка: Личен архив

Предложения от четири отбора, които са част от световния шампионат за издръжливост по мотоциклетизъм е получил Мартин Чой за сезон 2024, това сподели той специално за БНР. През 2023 година в това първенство най-добрият ни пистов състезател защитаваше цветовете на „Ямаха“.

„Отборът е доста доволен от моето представяне тази година. След състезанието на пистата Болдор веднага ми отправиха оферта да остана при тях и следващия сезон. Интересното обаче е, че имам още три оферти, освен тази. Това е много впечатляващо за мен, защото в световния шампионат за издръжливост наплива от състезатели в последните години е изключително голям и почти нямаш шанс да влезеш в някой отбор. Така, че със сигурност догодина ще карам в световния шампионат за издръжливост, но може би ще карам в клас „Супербайк“. Със сигурност ще ме видите и на Льо Ман, като това ще е моето осмо участие на легендарната писта. В кой отбор обаче, това ще стане ясно по-късно.“


Годината за Мартин в източно-европейския пистов шампионат все още не е завършила.

„Имам още две състезания, които са най-важните за мен. До момента всичко минава по изключително добър начин. Резултатите, които записах в световния шампионат са много по-силни от миналите години. Резултатите, които имам на национално и на източно – европейско ниво, също са много по-добри от предходните години. На 15 и 16 октомври ще се реши съдбата на титлата в източно-европейското първенство. За първото място се боря с един гръцки пилот. Ние пропуснахме два кръга и сега нямаме право на нищо друго, освен на победа“, добави още Чой.

В края на седмицата 29-кратият шампион ще участва в състезанието по картинг „24 часа на България“ на пистата край Враца.

„Чувствам се със опит и на четири гуми. Отивам със самочувствие. С някои от пилотите в отбора съм карал и миналата година. Отиваме с позитивни чувства. Искам да се забавляваме, а и ще направим каквото можем за да спечелим. За мен ще е голяма чест да мога, в някакъв етап от състезанието да се докосна до Никола Цолов и Калоян Върбицалиев. Но, аз, както казах смятам да се забавлявам.  Трудно състезание ще бъде, но аз съм подготвен да издържа на пистата повече от 50-минутна сесия“, завърши пилотът на „Еко BMW МС77 рейсинг тийм“

Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Арда - Черно море пряко по програма "Хоризонт"

Два мача от предпоследния 35-ти кръг, втора фаза, предлага програмата на Първа футболна лига днес. В групата от 5-то до 8-мо място от 17.00 часа, Спартак приема на своя стадион в мач без значение за подреждането тима на Ботев Пловдив. В групата за разпределение на местата от 1-во до 4-то, Арда е домакин на Черно море в мач с начало 19.30 часа. Тази..

публикувано на 18.05.25 в 06:14

Себастиан Ожие поведе в Рали Португалия

Себастиан Ожие (Франция, Тойота) поведе във временното класиране на Рали Португалия от Световния шампионат по автомобилизъм, след като От Тенак (Естония, Хюндай) получи механична повреда в заключителните съботни отсечки и финишира деня зад втория Кале Рованперя (Финландия, Тойота).  Тенак бе начело на колоната от петък сутрин, а днес спечели три..

публикувано на 18.05.25 в 06:02
Левски - Лудогорец

Левски и Лудогорец не успяха да се победят в първата четворка на шампионата в Първа лига

Отборите на Левски и Лудогорец завършиханаравно 2:2 в среща от 35-тия кръг, в групата от 1-во до 4-то място в Първа футболна лига. Лудогорец поведе в резултата с попадение на Ерик Биле в 35-тата минута, но веднага след това Якуб Пьотровски удари Митков без топка и получи директен червен картон. Левски обърна резултата през втората част с попаденията на..

публикувано на 17.05.25 в 21:40

Отборът на Кристъл Палас спечели ФА Къп

Отборът на Кристъл Палас спечели първи трофей на национално ниво в 164-годишната си история като спортно дружество.  На Националния стадион "Уембли" "орлите" победиха с 1:0 Манчестър Сити във финала за Купата на Англия и постигнаха най-големия успех в своята история, с който си гарантираха и участие в турнира Лига Европа през следващия сезон...

публикувано на 17.05.25 в 20:51

ЦСКА победи Берое и си гарантира петото място в крайното класиране на Първа лига

ЦСКА осъществи пълен обрат и победи Берое с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на футболната Първа лига, като по този начин си гарантира петата позиция в крайното класиране, която дава право на участие в бараж за европейските клубни турнири.  "Червените" вече са недостижими на върха във втората четворка с 62 точки, докато Берое остава на последното място в..

публикувано на 17.05.25 в 19:38
Оскар Пиастри

Оскар Пиастри спечели квалификацията за Гран при на Емилия-Романя

Австралиецът Оскар Пиастри ще започне от ползпозишън в Гран при на Емилия-Романя, седми кръг за сезона във Формула 1. Второ време записа световният шампион Макс Ферстапен от Ред Бул. Нидерландецът остана на 0.034 секунди от Пиастри. От втора редица ще потеглят двама британци. Трети е Джордж Ръсел с Мерцедес на 0.137 секунди, а четвърти на 0.292..

публикувано на 17.05.25 в 19:30
Люк Плап

Австралиецът Люк Плап бе най-бърз в осмия етап от Обиколката на Италия

Австралиецът Люк Плап бе най-бърз в осмия етап от Обиколката на Италия.  Той измина разстоянието от 197 километра от Джулиянова до Кастелраймондо за 4 часа, 44 минути и 20 секунди. Втори на 38 секунди финишира нидерландецът Викло Келдерман от Висма Лийз а байк, а трети с равно време се нареди италианецът Диего Улиси от Астана. Точно той обаче бе и..

публикувано на 17.05.25 в 19:20